Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

A jó időjáték a jó scifibe való, másutt nem nagyon van mit keresnie. Ott szeretem is, a jó időutazó-történetek, illetve a remekül megírt téridő-sztorik a kedvenceim közé tartoznak.

Az életben már sokkal kevésbé kedvelem az időjátékot. Az idővel való játszadozást meg különösen nem. 

Írja a hogyishívják:

http://www.fn.hu/tudomany/20100329/akar_egy_honapra_is_kikeszthet/

“A kutatók másik csoportja szerint azonban az eredeti időszámítás sokkal inkább megfelel az ember élettani ritmusának. Abban mindkét tábor megegyezik, hogy az átállás a társadalom nagy részének szervezetét valamilyen mértékben megviseli.”

Bizony, és egyre inkább.

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: egyáltalán nem hiszek az óraátállítással megtakarított milliárdokban. Fantom, lila köd. De ha léteznének; az évenkénti két átállítgatás egészségügyi kára akkor is felülírja őket.

Horst-Werner Korf, a frankfurti egyetem professzora szerint az ember belső órája rendkívül sok testfunkció működésére kihat. Befolyásolja az alvás-ébrenlét váltakozását, a koncentrációs képességet, de a máj anyagcserére, a vérnyomásra, a pulzusra, a testhőmérsékletre valamint a sejtosztódásra, a sejtciklusra is hatással van. A belső óra nagyon érzékeny, erőteljesen befolyásolják a külvilágból érkező ingerek, különösen a sötétség és világosság napi váltakozása.

A limbikus rendszerrel való évi két felelőtlen játszadozás azért kitűnően mutatja, mik a jelenlegi emberi kultúra prioritásai.

A Föld fejlettebb felén.

Az úgynevezett szabad világban.

“Bodor Bíborka háziorvos az fn.hu-nak kifejtette: az óraátállításnak egészségügyi szempontból inkább negatív hatása van. A kényszerű változtatás beleszól az ember eredeti biológiai ritmusába, így a szervezetet hosszú távon inkább kizsákmányolja, mintsem segíti.”

Napnál világosabb. Évről évre újra kínlódunk vele, megint megzavarodik az időérzékünk. Egy hónapra nem, de egy hétre mindenképpen. Mindegy, túléljük, vonszoljuk magunkat tovább, húzzuk az igát. Amíg vasból vagyunk.

Utána meg…

Számomra az évi két óraállítgatás az idült emberi hülyeség szimbóluma.

Címkék: esszé gyorstüzelő

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu