Hasonló érdeklődésű embereket tömörítenek. Így ismerkedhetnek és tudást, képeket, videókat oszthatnak meg egymással azok, akiket hasonló témák érdekelnek.
Ha a Közösségek oldalt végigböngészted, és hosszas keresgélés után sem találsz az érdeklődési körödnek megfelelő közösséget, akkor alapíts egyet! A hozzád hasonló érdeklődésűek hamarosan csatlakozni fognak, ha jól csinálod a dolgod.
Ha már tag vagy a közösségben, a közösség nyitóoldalán a jobb sávban legfelül találod a "Kilépek a közösségből" gombot.
A közösségben a Tagok fülre kattintva eléd tárulnak a közösség tagjai. A tagok mellett látsz egy kis ceruza gombot, arra rákattintva tudod beállítani, hogy az adott tagnak milyen jogot adsz: Tag, Moderátor, Vezető.
Írj a közösség vezetőjének, hogy vegyen fel téged moderátornak. Így gyakorlatilag átveheted a közösség vezetését.
A közösséget nem lehet megszüntetni. A rendszer akkor törli a közösséget, ha egy tagja van (vezető) és semmi aktivitás nincs benne.
Kérned kell a közösség vezetőjétől. Vannak olyan közösségek, ahol ezt sem engedélyezte a vezető - ott csak várhatsz, hátha meghívnak.
Adott közösségen belül akkor tudsz új témát indítani a fórumban, ha a közösségnek Te is tagja vagy. Ezt a közösség nyitóoldalán a Fórum menüpont alatt tudod megtenni.
Vezetőként belépve a kiemelt tartalom doboz jobb felső sarkán található kis ceruza ikonra kattintva megjelennek a doboz beállításai.
Amennyiben a közösség tagja vagy, bármelyik témához hozzászólhatsz.
A közösség blogját bármely tag olvashatja, és bármelyik tag írhat bejegyzést.
Abban az esetben, ha te vagy a közösség vezetője, csak úgy léphetsz ki a közösségből, ha előtte átadod a vezetést vagy a Network szerkesztőségére bízod azt.
Amennyiben meghívást kaptál az Network.hu valamelyik közösségébe, erről az általad beállított helyre (külső vagy belső címre) értesítést küldünk.
Ahhoz, hogy böngészhesd egy közösség tartalmait, előbb csatlakoznod kell hozzá. Csatlakozni a közösség nyitóoldalán tudsz.
Ha a közösség vezetője vagy, és a közösséged nyitott, akkor ahhoz bárki szabadon csatlakozhat, de persze meghívót is tudsz küldeni.
Ha a közösség zárt, akkor a felhasználóknak a Te meghívódra van szükségük a csatlakozáshoz.
Meghívót a közösség nyitóoldaláról a Meghívó funkcióval tudsz küldeni az e-mail címek megadásával, vagy külső rendszerekből is meghívhatod az ismerőseidet.
Nyitott közösséghez bárki szabadon csatlakozhat, zárt közösséghez való csatlakozáshoz azonban a vezető meghívására van szükség.
Amennyiben a közösség nyitott, akkor a közösség nyitóoldalán a Csatlakozom a közösséghez gombbal azonnal Te is a tagja lehetsz.
Ha a közösség zárt, akkor a közösség vezetőjének tudsz üzenni, és Ő tud meghívót küldeni számodra.
A Közösségek listáját illetve ajánlást a leglátogatottabb közösségekről a Közösségek oldalon, illetve a főoldalon találsz.
Ha egy konkrét közösséget keresel, vagy téma szerint keresnél, akkor a Keresés dobozban a főoldalon, illetve bármelyik oldalon a jobb sávban található Keresés/Mindenben dobozban kulcsszó alapján tudsz keresni a közösségek között.
A Beállítások menüpont alatt tudod módosítani a közösség adatait. Feltölthetsz új logót, változtathatod a közösség nevét, kategóriáját és bemutatkozó szövegét, illetve módosíthatod, hogy a közösségbe kik adhatnak tartalmat. A közösség egyedi url-jét nem tudod módosítani.
- Az alapvető adatokat.
- A jogosultságokat, tehát, hogy kinek mit szabad.
- Azt, hogy mit tudjon a közösség – itt lehet beállítani az egyes funkciókat, és azt, hogy hova kerüljenek a dobozok az oldalon.
- Hogy nézzen ki a közösség – itt lehet állítani a közösség kinézetét, saját fejlécet feltölteni és szerkeszteni, illetve a CSS szerkesztésére is lehetőség van.
- Egyebeket – itt adhatjátok meg a hírlevél szövegét, ami a levél elején fog megjelenni.
A közösség nyitóoldaláról elérhető mindenfajta tartalom.
A közösség vezetőjének feladata és lehetősége a nyitólapon megjelenő tartalmak szerkesztése, kiválasztása.
A közösség Menüsorában található a Beállítások menüpont. A fülre kattintva a közösség admin oldalára juttok. Itt tudjátok megváltoztatni a közösség beállításait.
Általad érdekesnek, érdemesnek talált témában Te magad is alakíthatsz közösséget. Ezt a Közösségek menüpont alatt tudod megtenni.