Kis türelmet...
17 éve | 0 hozzászólás
A videók új ablakban nyílnak meg, hogy közben tovább böngészhessen az oldalon.
Kattintson IDE a videók megtekintéséhez!
17 éve | 0 hozzászólás
Kodály élete képekben
"Kodály hangja a zenében Magyarország hangja"
17 éve | 0 hozzászólás
Kodály Zoltán
(Kecskemét, 1882. december 16. ? Budapest, 1967. március 6.)
Kodály Zoltán, a magyar zeneszerzés, népzenekutatás, zenepedagógia és mûvelõdés történetének kiemelkedõ jelentõségû alakja galántai gyermekkorát és nagyszombati érseki fõgimnáziumban töltött diákéveit követõen 1900 szeptemberében érkezett Budapestre, hogy párhuzamosan végezze egyetemi tanulmányait a Pázmány Péter Tudományegyetem magyar-német szakos hallgatójaként, az Eötvös Kollégiumban, valamint Hans Koessler zeneakadémiai zeneszerzés-osztályában.
17 éve | 7 hozzászólás
Tanmese
Egy szép napon az erdei állatok versenyt rendeztek saját szórakoztatásukra.
Építettek egy magas falat és megkérték a békákat másszák meg.
Csábító volt a fõdíj, finom falatok, így hát sok jelentkezõ akadt a feladatra. Körbegyûltek az állatok, nyulak, medvék, rókák és farkasok, no meg persze vaddisznók. Felharsant a kürtszó és kezdetét vette a viadal. Legalább ötven béka indult neki a meredek falnak.
- Úgy sem sikerül nekik - mondta egy nyúl és mikor kimondta három béka le is esett a földre.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
"Ércnél maradandóbb..."
17 éve | 0 hozzászólás
Nagy elõdeink méltatásakor gyakran idézzük Horatius híres ódáját - de még gyakrabban elfelejtkezünk arról, hogy meg is keressük azokat a nyomokat, amelyek ércnél maradandóbb emlékként õrzik egy-egy szellemóriás örökségét. Mi Kodály valódi hagyatéka, s még inkább: 40 évvel halála után mit jelent az utódok számára? Az alábbiakban ma élõ muzsikusok, írók, színészek, képzõmûvészek, tudósok vallomásait olvashatjuk errõl.
Címkék:
Tovább