Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Fekete István - Őszi alkony

(részlet)

Az özvegynek három fia volt.
A legidősebb volt a vadász, aki cserfalombos kis kalapjával minden vadászaton ott volt. Szerette az újbort, új nótát és a dobogó járású, testes menyecskéket, akiknek az ura mindig kint hált a szőlőben.
A középső volt a piktor, akinek szemében csodás színek kavarogtak; palettáján tombolt a sárga, a vörös, a bíbor, de amit festett, azzal megelégedve soha nem volt. Keverte a színeket, melyek mid árnyékosabbak, mind sötétebbek lettek. A sárgából földszín lett, a bíborból füstös fekete, de ő csak festett; festett, amíg egy hajnalon fehér nem lett az egész, mert akkor éjjel a képre rászállt a dér.
A legkisebb volt a muzsikus: Mindenszentekkor ő ült az orgonánál, és az öreg sípok nehéz sóhajtásokat búgtak, mint a szél, mely temetőről temetőre járt ebben az időben, és zúgása súlyos volt, mint maga a bánat.
Kései szüretkor az ő sípja jajongott, és szeles éjszakákon az ő hárfája szomorú zendüléseit vitték a szelek széles, nyárfa utakon, melyeken valamikor lakodalmas kocsik jártak.
Így élt a három testvér vadászgatva, festegetve, muzsikálva - amikor az ő idejük elérkezett.
A vadász neve volt: Szeptember, a piktoré: Október, s a muzsikusé: November.
Anyjukat pedig úgy hívták, hogy - Ősz

61135_993024_normal

Címkék:

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

[Törölt felhasználó] üzente 17 éve

Köszönöm, hogy olvashattam! Nagyon tetszett :-)

Válasz

Kóródy Tamás üzente 17 éve

HELLÓ !  Remek  volt  ez az  idézet, /Fekete István - Őszi alkony/ érződik  belőle  a  művész  , a  tudor  és  az  igazi  ember  szava. A hasonlatok  hömölygő  búja  sokasága, mely egy  egyszerű   őszi hónapot  különböző  emberé  tud alakítani.  A természet , a  táj és  az  érzékek  világának  bölcs  bemutítója és  ez  mind  Fekete.    Szia   Tamás 

Válasz

Szécsi Éva üzente 17 éve

Tényleg szép mese,sajnos még nem hallottam.nem is olvastam.

Válasz

Mohácsiné Zsóka üzente 17 éve

Komáromi János:Egyet perdültegyet perdült a nyárszeméből könnyeket hullatotteltűnt a napsugártalán a felhőkön túl ragyogfejünk fölé dobtahidegvizes fürdőszivacsátégi víz locsoljaárva vándorok csupasz nyakátegyet fordult a nyárlágy hangja máris tovasuhantvisszhangja most halt elnyomába vad őszi szél surrantegyet perdült az őszmegcibálta felhők üstökétrárázta a fákrasárga-barna lucskos ecsetjétködpárát sóhajtottkacaja nyirkos volt és hidegdidergett az ég isborzongtak fodrozódó vizekegyet fordult az őszföldre terítette szőnyegétlevélágyra feküdtmost velünk tölti az idejét

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 17 éve

[Törölt felhasználó] üzente 17 éve

Osváth Erzsébet: Jött őszanyóJött őszanyó hideg széllel, Aranysárga vízfestékkel. Sárgák lettek a levelek, Fújtak, fújtak őszi szelek.    Fújtak, fújtak őszi szelek, Lehullottak a levelek. Itt vannak a fák alatt, Látod a sok aranyat?

Válasz

Boros Katalin üzente 17 éve

Nagyon szép mese! Köszönöm szépen Neked,hogy ilyen gyönyörű történetekkel gazdagítasz! Ez az igazi gazdagság! Ezt nem veheti el tőlünk senki! Köszönöm!!!

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 17 éve

Ághika ! nagyon szép ! Őszanyó és a három fia, de szép mese !.

Válasz

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu