Az a véleményem, ha többet veszek ki, mint amennyi időarányosan járna, s közben elküldenek, vagy egyéb előre nem látható dolog történik, természetesen a végelszámolásban rendezni kell. A gondom az, hogy két részletben kell kiadni a jogszabály szerint, hogy a dolgozónak legyen ideje a feltöltődésre, pihenésre, azt is 30 nappal előbb közölnie kell a cégnek a dolgozóval, hogy el fogja küldeni szabadságra. A dolgozónak 15 nappal előbb kell bejelentenie, ha el akar menni szabira, hogy a cég tudjon helyetesitésről gondoskodni Ha velem havonta 2 napokat kivetetnek, a karácsonyi időszakban a leállási időre szintén tartalékolni kell kb. 7 napot, nem valósul meg az a szabály, hogy 2 részletben kell kiadni a szabadságot. A szétszabdalt szabadságok ideje alatt "lógatom otthon a lábam", de semmi esetben sem mehetek nyaralni, nem hordhatom úszótanfolymra az unokám stb. De mivel a felügyeletet a tanfolyamra hordást, meg egyebeket meg kell oldani akár van rá szabi akár nincs, marad a fizetésnélküli szabadság, vagy a táppénzes időszak. Lehet, hogy máshol nem gond, de szerintem ez megint egy olyan probléma amit egy kis odafigyeléssel meg lehetne oldani., és nem belehajszolni egy kényszermegoldásba az embert.
A felhasználói élmény fokozása érdekében már mi is használunk cookie-kat a Network.hu oldalon.
Az oldal használatával beleegyezel a cookie-k alkalmazásába. További információ: itt.
Szabadság kiadása
16 éve | 5 hozzászólás
A Munkatörvénykönyve 134§ (4) bekezdése alapján a szabadságot két részletben kell kiadni, és ettõl csak a munkavállaló kérésére lehet eltérni.
Ugyanennek a pragrafusnak az (1) bekezdése pedig arról szól, hogy a munkavállaló csak az egy negyedével rendelkezik a szabadságának.....
Ha 30. nap a szabadság, akkor ez hogyan értelmezhetõ? (fele: 2*15 nap; az egynegyede viszont kerekített 8 nap???)
Hogyan lehet ezt idõarányosan kiadni? Az "idõarányos kiadást" annál a cégnél alkalmazzák ahol én dolgozom.
Címkék: szabadság
Utolsó hozzászólás
Tovább