Kis türelmet...
A rádiózás eszméjének kidolgozójaként PuskásTivadar nevét említhetjük. Puskás Tivadar ötlete a Telefonhírmondó volt. Ezt tekinthetjük a nagyközönségnek szóló napi rendszeres híradások szempontjából a rádiózás ősének.
1893 február 16-án a Magyar utca 6 számu házban Budapesten rendezték be a telefonhírmondó központot., amely híreket közvetített.
A rendszeres műsorközvetítés lehetőségét, tehát egy magyar szakember találta ki. A rádióműsorok készítésének módszertanának feltalálásával, tehát 1893 február 16-án megszólalt a Telefonhírmondó. Az előfizetők naponta 12 órán át hallgathattak zenét, híreket, piaci jelentéseket és drámákat.
Beszélő újságnak is nevezték. 1896-ban már két épület között tudtak rádió kapcsolatot létesíteni.
1897-től a telefonhírmondó rendszeresítette a napi háromszori pontosidő jelzést, és egyéb más praktikus szolgáltatásai is voltak.
A telefonhírmondó legalább 3-4 évtizeden keresztül számottevő szerepet töltött be a magyarországi információ technikában.
Magyarországon Ujpest és Csepel között 1904-ben kezdődtek el az első kisérletek. 1914 október 14-én a csepeli adót üzembe helyezték
A rádió első önálló helyiségét 1928 december 1-én nyitották meg Budapesten a VIII. kerületi Rákóczi ut 22. IV emeletén.
Az első rádiókiállitást Budapesten 1926-ban rendezték meg.
A telefonhírmondó a rádió megjelenésével fokozatosan kiszorult a gyakorlatból.
( Hivatkozás: Pannon Enciklopédia )
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!