Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

 Jazz Loft lakások életművészeknek

Megjelent a loft fogalma a magyar ingatlanpiacon is. A világban sokfelé ismert, eredetileg művészek, bohém életmódot követők által kedvelt lakástípus több projekt kapcsán is élénk érdeklődést váltott ki a finomabb vagy éppen különc ízlésű és tehetősebb magyar ingatlankeresők körében. Jelenleg Budapesten a Jazz Loft az egyik legizgalmasabb ilyen jellegű beruházás.

Loft, a városi bohém otthona

A loft irányzat gyökerei Amerikába vezetnek. Talán az amerikaiak pragmatizmusa, formai kötöttségekre fittyet hányó lázadó hajlama, és a keleti parti művészvilág kreativitása egyszerre kellett ahhoz, hogy kialakuljon a loft műfaja. De talán ennél is egyszerűbb a helyzet: egy napon néhány festő vagy dzsessz-zenész beköltözött egy elhagyott New York-i gyárba. Aztán szépen, lassan belakták a teret. És rájöttek, hogy a loft épületben minden megvan, ami a városi bohém alkotószellemének, szabadságvágyának kiteljesedéséhez szükséges: tágasság, nagy ablakok, titokzatos terek.

A loft műfaja olyan természetességgel terjedt át Európára, és a világ más tájaira, mint a dzsessz-zene szeretete. A loft lakások mára nem a művészek kiváltsága, sőt, a műfaj a jómódú üzletemberek, középosztálybeli, kreativitásra, különutasságra hajlamos trendkövetők körében is nagy népszerűségre tett szert.


 

 

 

 

 

 



 

Akik tudják, hogy az élet művészet

Mint a Vörösvári úti Jazz Loft fejlesztője fogalmaz, az újszerű projekt azoknak készült, akik tudják, hogy az élet művészet. Az épület-együttes sajátos miliővel fog bírni, mely nagyrészt a régi és új építészeti hagyományok találkozásából születik. A fejlesztő az egykori malomépületekben loft lakásokat alakít ki, a telken pedig egy új, modern épületet húz fel, melyben penthouse lakások is helyet kapnak.

A Jazz Loft teraszos, világos lakásai közel négyezer négyzetméteres parkosított belső kertet, dísztavat, szökőkutakat ölelnek majd körül. A fejlesztő szándéka szerint az épületek eleganciában, kényelemben a maximumra törekszenek. Mint a projekt felelősei fogalmaznak: a kifinomult ízléssel, és a legkisebb részletek szem előtt tartásával kialakított terek, szolgáltatások egy huszonegyedik századi városlakó igényeire szabottan készülnek, egyidejűleg biztosítva a családias, vagy akár az intim légkört is.


 

 

 

 

 

 



 

Dzsessz műfajokról elnevezett épületek

A Vörösvári úti telken három loft épület, a Swing-ház, a Bebop-ház, a Ragtime-ház, és egy újépítésű társasház, a Bossa Nova-ház alkotja majd az egyedi épületkompozíciót. Az 1860–70-es években épült loft épületegyüttes korábban az Első Pesti Hengermalom Rt. budai üzemeként szolgált. A Ragtime-ház lesz a projekt legnagyobb loft épülete. Az egykori ipari épületben öt lépcsőház és húsz lakás kap majd helyet. A lakások tervezett mérete 60 m2 és 210 m2 között váltakozik. A legtöbb lakás kétszintes, belmagasságuk 5,3 m lesz. Az izgalmas nappali terek általában galériás kialakításúak lesznek. A felső szintekre stílusos acél lépcső vezet majd.

A Ragtime-házat a tervek szerint a második emeleten egy lakótérként is funkcionáló híd köti össze a Bebop-házzal. A szintén történelmi Bebop-ház modern hangulatú kiegészítésekkel a kapcsolódó Ragtime-ház kisebbik testvére lesz. Az épületben tizenkét lakás kap majd helyet. A lakások loft jellegét itt is a meglévő jó állapotú faanyag, az acél lépcsők, a hőkezelt fapallós loggiák, a korhű ablakosztás és az egyéb stílszerű megoldások biztosítják majd. A Bebop ház tervezett lakásméretei 70-től 135 m2-ig terjednek. A magában álló Swing-ház a tervezők szerint is a Jazz Loft projekt legegyedibb épülete lesz. A fejlesztő az egykori malomépület három szintjén három lakást alakít ki.

Az egykori malom patinás téglaépületeire elegáns választ ad majd a letisztult formavilágú új épület, a Bossa Nova-ház, mely a legkorszerűbb kényeztetésre vágyóknak készül. Mint a tervezőtől megtudhatjuk, az épületben 4 lépcsőház és 69 lakás lesz található. A pincében garázsok, felette három szinten és a tetőtérben lakások helyezkednek majd el. A fejlesztő a lakások közt mind kisméretű garzonokat, mind pedig pazar tetőtéri penthouse lakásokat is kialakít. A lakásméretek 33-tól 130 m2-ig terjednek majd.

 

 

 

 

 

 

 

Fejlődő környék, jó közlekedés

Az Óbudán, a Vörösvári út, Hévizi és Hunor utca által határolt telek közlekedés szempontjából a tágan vett belvároshoz tartozik, villamossal, busszal, vagy autóval percek alatt megközelíthetők Buda és Pest központi kerületei. A telek bel-Óbuda, és a III. kerület Rózsadombjának tartott táborhegyi rész között helyezkedik el. Az épülettől csupán egy ugrás az Eurocenter. A közelben nevezetes római emlékek találhatók (Aquincum, amfiteátrum), de itt van a felújított, pezsgő Kolosy tér, és a régi méltóságába visszahelyezett óbudai főtér is. A környék fejlődésére nagy hatással van a fontos észak-déli közlekedési folyosóként működő Szentendrei út, valamint Budapest legészakibb hídja, az Árpád híd.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tervezett szolgáltatások a Jazz Loft életművészeinek:

  • 24 órás szolgáltatóközpont (gyermekmegőrző, házi kedvenc felügyelet, gondozás, „reggeli az ajtóban”, mosodafutár, egyéb szolgáltatások)
  • Nagy park
  • Mélygarázs
  • Bortrezor
  • „Intelligens épület / interaktív lakások”
  • Day Spa (wellness szolgáltatások, kozmetika)
  • Osztályon felüli francia étterem
  • Ínyencségek boltja
  • Kézműves pékség

Címkék: bohém dzsezz jazz lakás loft művész életművész

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu