Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Új trendek a lakáspiacon

Ma már Budapesten sem feltétlenül luxus a loftlakás. A divatos ingatlantípus épületei a város több pontján is megjelentek, ráadásul egyre keresettebbek.




Az elmúlt néhány év az ingatlanpiac felső szegmenseiben jelentős változásokat eredményezett. Az elhelyezkedés és a méret mellett megjelent egy sor egyéb lakásválasztási szempont is. A kereslet differenciálódása az ingatlantípusok változatosságában is tetten érhető: a korábban csak szakértők által ismert "penthouse" és "loft" kifejezések mára szélesebb körben is elterjedtek. Ezek a jó minőségű, színvonalas ingatlanok főképp Budapest belvárosában és a hagyományos, zöldövezeti budai kerületekben keresettek. Ezeken belül is leginkább a 2,5–4 szobás lakások iránt nőtt meg az érdeklődés – mondja Kiss Zoltán, a Hypo Alpe-Adria Leasing Zrt. vezérigazgatója.

A penthouse kifejezést a társasházak felső szintjein található, nagy teraszos, közepes vagy nagyméretű lakások megnevezésére használják. Ezek a tetőteraszos, tetőkertes lakások a környék hasonló lakásaihoz képest magasabb árfekvésűek. Bár a penthouse fogalmához a prémium kategória képzete kapcsolódik, ma már nemcsak nagyon drága, hanem közepes árfekvésű penthouse-ok is épülnek. A kedvelt pesti kerületekben, valamint a III. és XI. kerületben például már 500 ezer forintos négyzetméteráron is találhatunk ilyen jellegű lakásokat.

Szaporodó loftok

A loftlakások is egyre népszerűbbek; ezek eredete az 1800-as évek Párizsának művészlakásaira vezethető vissza. A műfaj későbbi jellegzetes képviselői voltak a 30-as évek önkéntes lakásfoglalói és művészei Amerika nagyvárosainak elhagyott gyárnegyedeiben. A mai loftlakások kialakulása a 70-es évekre tehető, amikor hosszabb távú koncepció mentén egyre több üzemcsarnokot, kikötőépületet renováltak és tettek lakhatóvá. Magyarországon ez az ingatlantípus korábban szokatlan, újszerű életformát jelképezett, pedig Budapest ideális helyszíne a loftfejlesztéseknek. Felújításra váró, kihasználatlan ipari épület ugyanis a Duna mindkét partján bőségesen akad. A fővárosban épülő loftlakások ára általában négyzetméterenként 450–550 ezer forint körül mozog.

A klasszikus loftlakások általános jellemzője a nagy, három-öt méteres belmagasság, a szintén nagy, de csak néhány helyiséget magában foglaló alapterület. Az ilyen ingatlanok általában a belváros közvetlen közelében helyezkednek el. Mindezek miatt nem véletlen, hogy Nyugat-Európában – főleg a jó állással rendelkező fiatal párokés a szinglik körében – már évek óta nagy népszerűségnek örved ez a lakástípus. Bár a loftlakások a fővárosi lakáspiacon csak az elmúlt pár évben jelentek meg, tartós és bővülő kereslet van irántuk.

 

Jelentősebb loftlakásfejlesztések Budapesten

 

Mill Loft IX. Tinódi u. IRES

Sun Palace II. III. Nagyszombat u. Engel

River Loft XIII. Népfürdő u. GTC

Jazz Loft III. Vörösvári út Malomdomb

 

Budapest első igazán jelentős loftlakásfejlesztése Óbudán, a hajdani Goldberger-gyár ipari műemlékké nyilvánított területén valósult meg. A 2007 végére több ütemben felépülő Sun Palace lakópark 540 lakásából tíz-tizenöt is loftlakás lesz.

A XIII. kerületi Népfürdő utcában található Riverloft tömbje nyolcszintes lesz, alul irodákat és üzleteket, felettük pedig összesen 148 lakást rejt magában. A volt gázkészülékgyár területén, a gyárépület újjáépítésével az átlagos lakások mellett tizenöt loftegységet is kialakítanak a kivitelezők. A nagyobb fejlesztések közé tartozik a MillLofts is, amely a régi Gizella malomban épül. A Petőfi híd pesti hídfőjénél, a Duna közelében összesen 103 lakás készül. A lakások mérete 58 és 350 négyzetméter között változik. A negyedik emeleti lakások dupla szintjükkel és 6,8 méteres belmagasságukkal megfelelnek a luxuskategória kívánalmainak is. Ebbe a kategóriába tartozik a III. kerületi Jazz Loft is. A három egykori malomépületben harmincöt loftlakást adnak át 2008-ban. A nagy belmagasságú lakások mérete 60 és 220 négyzetméter közt változik.

Forrás: Budapesti Lakásprojekt Adatbázis

 

Címkék: ingatlan lakás loft népszerű

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu