Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

A filozófia kezdetei az Ind filozófiában keresendők, pontosabban a Védákban, melyeknek legrégebbi részei Kr. e. 1500-ra tehetők. Ezek az írások terjedelmüket tekintve igen nagyok voltak és főleg vallási ismereteket, szertartási leírásokat tartalmaztak, amit a papok kultikus célokra használtak.

A klasszikus indiai filozófiai rendszerek Kr. e. 500 körül jelentek meg, amikor különböző iskolák alakultak. Jellemző rájuk az az ind hagyomány, hogy a szerző háttérben marad a művével szemben, ezért legtöbbször nem maradt fenn a szerző neve. (Jellemző vonása az ind kultúrának, hogy a történelemre nem helyeznek hangsúlyt).

A kínai filozófiát két filozófiai iskola képviseli: a konfucianizmus (Kr. e. 550 körül) és a taoizmus Kr. e. 5. század. Emellett számos más áramlat is létezett, mint a motizmus, legalizmus, szofizmus és a Jing-Jang tanítás.

Egyiptomi istenek

Az ókori kelet kulturális központjai:

  • Ókori Egyiptom : a halál utáni élet gondolata jellemzi, gazdag istenvilággal.
  • Mezopotámia : A sumér és az akkád birodalom, Asszíria és Babilónia: a világ teremtésének problémájával foglalkoztak a leginkább eposzok formájában.
  • Irán: Zarathustra (gör. Zoroaszter)(Kr. e. 560 körül), megalapította az első ismert monoteista vallást, az Ahura Mazda-t (jelentése: "a legbölcsebb úr), erős dualista vonásokkal. Követőit zarathustriánusoknak másnéven pársziknak nevezik (az iszlám megjelenése óta).

 

wikipédia.hu

Címkék: filozófia

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu