Kis türelmet...
A káma elve, hogy öt érzékszervünk, a hallás, érzékelés, látás, ízlelés és szaglás az agy és a lélek segítségével nyújtson élvezetet. És ez az elv ugyanolyan helyénvaló ma is, mint 400 táján volt Indiában.
A Káma Szútra valamikor időszámításunk szerint 100 és 400 között keletkezett, az ősi nemességnek írta Vátszjájana. Férfiaknak készült, mert a nők társadalmi helyzete akkoriban még igen alacsony volt. Ettől persze még nem közönyös a nők vágyai iránt, mert több oldalon is taglalja, miként izgassák fel a férfiak partnernőjüket. Részletesen foglalkozik a témával: leírja a csókot, a különféle simogatásokat, és ha a nő végül kielégítetlen maradna, Vátszjájana azt tanácsolja, hogy a férfi dörzsölje kezével az asszony jóniját (vulváját).
Az Ananga Ranga
Ezt a művet kimondottan házaspárok számára írták. Szerzõje, Kaljána Malla így fogalmaz: „A fõ oka, hogy a házaspárok elhidegülnek egymástól, hogy a férj idegen nõ ölelését keresi, a feleség idegen férfiak karjába bújik, a változatosság iránti vágy és a birtoklással járó egyhangúság.”
Az Ananga Ranga 1172 táján keletkezett, erotikus művek gyűjteménye, és bőven idéz a Káma Szútrából is. A könyv nem sokkal a keresztes hadjáratok megindulása előtt jelent meg, így a hazatérő keresztesek jó néhány új szokással ismertették meg Európát, köztük persze szexuális szokásokkal is. Az évekig tartó háborúkat túlélő lovagok igencsak élvezhették az arab, észak-afrikai és szír háremeket.
Az ügyesebb szeretkezés csak az egyik haszon volt, de talán még fontosabbak az olyan finomságok, mint a tisztaság és az előjáték. Ezeknek a keresztesek által behozott arab elképzeléseknek hála, kezdett a Nyugat ráébredni a szeretkezés örömeire.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kapcsolódó cikkek:
Viccek
Mondd, hogy te én vagyok