Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Heves esőzések, ciklonok és szélviharok

Az indiai monszun időszak első felében (június-július) óriási esőzések és áradások sújtották a dél-ázsiai országokat, Indiát, Pakisztánt és Bangladest.  A meteorológiai mérőállomások adatai alapján, a 24 óra alatt lehullott csapadék sok helyen meghaladta a 350 mm-t. A folytonos esőzések óriási áradásokat okoztak Ázsia déli részén, több mint 500 halálos áldozatot követelve, és több mint 10 millió embert téve hajléktalanná.

Gonu volt az első ciklon, ami az Arab-tengeren kialakult és júniusban heves esőzéseket okozott Omanban és Iránban. Az esőzéseket közel 150km/órás széllökések kísérték.

Heves esőzések pusztítottak Dél-Kínában is június elején. Az esőzések hatására megáradt folyók több mint 120 halálos áldozatot követeltek és 13,5 millió embert tettek hajléktalanná.

Angliában és Walesben 2007 májusa és júliusa, a szigetországban 1766-ban megkezdett mérések óta a legcsapadékosabb volt. A lehullott 406 mm esővel, a korábbi, 1789-ből származó 349mm-es rekord dőlt meg. Nyáron kétszer is megdőlt a 24 órás csapadékrekord, először északkelet Angliában június 24-én mértek 103,1 mm-t, amely egy újabb esőzés következtében, július 20-án meg is dőlt, amikor Anglia középső részén 120,8 mm eső esett.

Mióta Németországban 1901 óta meteorológia méréseket folytatnak, még sohasem volt olyan csapadékos a május mint 2007-ben. Ebben a hónapban 126 mm eső esett az ország területén.

2007 januárjában Észak-Európában is óriási viharok pusztítottak, heves esőzésekkel és közel 170 km/órás széllel. A viharok legkevesebb 47 halálos áldozatot követeltek.

Mozambikot az elmúlt 6 év legnagyobb áradása sújtotta februárban, amelyben becslések szerint legalább 30 ember vesztette életét és 120 ezer embert kellett kitelepíteni. A február 22-én érkezett trópusi ciklon, a Favio is további áradásokat okozott az országban.

Szudánban a szokatlanul nagy esőzések következtében megáradt a Nílus és számos kisebb folyó is kilépett medréből. Hasonlóan áradás okozott fennakadásokat Uruguayban is, ahol a májusi özönvízhez hasonlót 1959 óta nem tapasztaltak.

Origó

Címkék: eső vihar

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu