Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:




65248_203370_normal



Indítsuk gyermekünk életét egészséges étrenddel és sok testmozgással. A gyermekek fejlődése igen erőteljes ebben a korban. Vonjuk be a gyermekünket olyan testmozgásokba, amelyek szem-kéz, illetve láb-kéz koordinációt igényelnek – mindez nagy eredményeket hoz a sport és a testmozgás iránti érdeklődésében.



Hogyan mozogjunk együtt a gyermekünkkel?

Az aktív életmód, azaz a rendszeres testmozgás fontos része a gyermek fizikális és mentális fejlődésének. A mozgás segít a gyermek személyiségének és képességeinek, illetve önbizalmának fejlesztésében. Vonjuk be gyermekünket minél többféle testmozgásba, így hozzájárulva optimális cseperedéséhez és fejlődéséhez.
A mozgás örömével már óvodás, kisiskolás korban meg kellene ismertetni a gyermekeket ahhoz, hogy felnőttként ne „felejtsenek el” sportolni. Kora gyermekkorban természetesen játékosan közelítsünk a különböző mozgásformák felé, és lényeges, hogy a családi és iskolai közösség példamutatással járjon elöl ezen a téren is
már csak azért is, mert a sportnak fontos szerepe van a káros szenvedélyektől való védelemben is.

Mi a legjobb mozgástípus az óvodás korú gyermekeknek?


A gyermekek természetes módon aktívak – ez része a gyermekkornak. Sajnos, ahogyan nőnek (különösen a lányok) és eljutnak a pubertáson át a felnőttkorba az aktivitási szintjük erősen lecsökken.
Új kutatási eredmények támasztják alá, hogy a felnőttek sokkal többet mozognak szabadidejükben, ha gyermekkorukban részt vettek valamilyen szervezett sportoktatásban. Ez amellett szól, hogy gyermekünket próbáljuk bevonni sportprogramokba.
A gyermekek különféle fizikai és mentális képességeket alakítanak ki különböző korban. Ki lehet választani, mikor érdemes a gyermeket focizásra ösztökélni, vagy pótkerék nélkül megtanítani biciklizni. A nagy különbségek miatt a szakértők egyetértenek abban, hogy a testmozgás és sport a gyermek érettségi szintjén és korábban szerzett tapasztalatain kell, hogy alapuljon. Egy gyermek 2-5 éves kor között szinte mindent magába szív és mindenbe belekóstol! Ugyanez igaz a különféle mozgásformákra is: egyik nap ezt, másik nap azt szeretné. Legyünk türelmesek. Játsszunk vele sokat és hagyjuk, hogy ő döntse el, milyen típusú mozgásformákat részesít előnyben. 
Fontos, hogy olyan gyakorlatokat találjunk, ami megfelel a gyermek képességeinek. A különféle játékok nagyon sok fizikális képességet fejlesztenek. A játszótér nagyon jó környezet a gyermekek számára a képességfejlesztésre. A játszótereken sok minden van, ami fel lehet mászni, át lehet rajta bújni, vagy épp hintázni lehet rajta – mindezek fejlesztik az izomerőt, az egyensúlyérzetet és a mozgáskoordinációt.  


Hogyan tudjuk felkelteni az érdeklődését?

 

  • Szakítsunk időt a testmozgásra!

    Kapcsoljuk ki a televíziót és korlátozzuk a számítógépes vagy videó játékokkal töltött időt, mind önmagunk, mind gyermekünk számára!

 

  • Legyen a szülő a példakép a gyermek számára!

    Az aktív szülőknek aktív gyermekei vannak. Nehéz feladat, hogy m
    ikor mozogjon együtt gyermekével a nyolctól négyig dolgozó szülő, akire esténként a gyermek mellet még a házimunka is vár. Jó szervezéssel, lehetőséget tudunk teremteni a család tagjai számára, hogy együtt mozogjunk, vagy játsszunk. Erre jó alkalom az esti közös kerékpározás, görkorcsolyázás a gyermekekkel, kutyasétáltatás, a lecke kikérdezése séta közben, vagy a hétvégi kirándulás. De léteznek például olyan úszótanfolyamok, ahol a gyermekek óráival párhuzamosan a felnőttek is edzhetnek egy másik medencében. Csak egy kis fantázia, némi akaraterő és a sport igenis beépíthető a hétköznapokba! Olyan testmozgást válasszunk, amikor gyermekünkkel együtt is tudunk játszani, például, bújócskázzunk, vagy fogócskázzunk. Szaladjunk a gyermek mellett, ha triciklizik, vagy biciklizik. Dobáljunk labdát egymásnak, vagy focizzunk együtt. Ahogyan gyermekünk fejlődik, akár úszhatni, korcsolyázni, biciklizni, teniszezni, tollasozni és kosárlabdázni is lehet együtt.

Címkék: aktív életmód mozgástípus óvodáskorú gyermek

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Régebbi bejegyzések

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu