Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

A magyar irodalmi közélet egyik legjelentősebb szakmai eseménye az 1971. óta, minden év novemberében rendszeresen megrendezett Debreceni Irodalmi Napok. Az utóbbi években szaktudományos jelleget öltött, nagy múltú rendezvény országos fóruma a különböző irodalmi felfogások, irányzatok képviselőinek, a kortárs irodalom minden érdemleges törekvésének. A rendezvény középpontjában az alkotók és az alkotások állnak Átadják az Alföld-díjakat és bemutatkoznak a tavalyi év Móricz Zsigmond ösztöndíjasai is. A program magját képező tudományos tanácskozás köré számos, az idelátogató írókat is bevonó irodalmi esemény társul.

A 2006-ban megrendezett Irodalmi Napok központi témája az 56-os forradalom volt.  Átadták a Csokonai regénypályázat díjait és az év Alföld-díjasait, Bálint Pétert, Horváth Elemért és Radnóti Sándort, Angyalosi Gergely méltatta. A Móricz Zsigmond ösztöndíjasok felolvastak  az ösztöndíj alatt született munkáikból. Az irodalmi folyóiratok közül a Kortárs volt abban az évben a rendezvény vendége.
A 2005-ös tanácskozás témája az „újabb magyar önéletírás” volt. A témában előadtak: Dobos István, Szávai János és Mekis D. János. Felkért hozzászólók: Bálint Péter, Domokos Mátyás, Ferdinandy György, Garaczi László, Kalász Márton, Konrád György, Papp Tibor, Temesi Ferenc és Tolnai Ottó voltak. Az Alföld-díjakat Aczél Géza, az Alföld folyóirat főszerkesztője nyújtotta át Takács Zsuzsának, Bényei Tamásnak és Láng Zsoltnak. Abban az évben a Holmi folyóiratot látta vendégül a négynapos rendezvény. Szerkesztőivel, munkatársaival Keresztury Tibor beszélgetett.
2004-ben a Debreceni Irodalmi Napok témája a "Regény és történelem"volt. Az előadók egyebek mellett azt kutatták, hogy a múlt újraalkotása miként válik nyelvi küzdelemmé, a kortárs történelmi regények hogyan szembesítenek a múlthoz való hozzáférés nehézségeivel, önkényességével, textuális közvetítettségével.
A 2003-as programsorozat központi témája az "ars poetica, avagy az irodalom önismerete" volt, mely téma felkért hozzászólói: Ágh István, Döbrentei Kornél, Gál Sándor, Gömöri György, Görömbei András, Kányádi Sándor, Kukorelly Endre, Lackfi János, Nagy Gáspár, Simon Attila, Tőzsér Árpád, Vári Fábián László, Zalán Tibor voltak. Az Irodalmi Napok ideje alatt kiosztották az Alföld-díjakat: Lászlóffy Aladárnak, Tőzsér Árpádnak és S. Varga Pálnak.
A 2002-es tanácskozás témájának címe: „Van-e posztmodern?”. A kérdéssel kapcsolatban előadást tartottak: Kulcsár Szabó Ernő, Pethő Bertalan, Heller Ágnes, Imre László, Szirák Péter, Fried István, Kappanyos András, Jákfalvi Magdolna, Vajda Mihály, Kunszt György, Wilheim András, Beke László.

 

 

debrecen.hu 

Címkék:

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu