Kis türelmet...
Az Aconitum napellus a homeopátia C-vitaminja, laikusok is gyakran használják.
Az Aconitum napellus, magyarul a Katika-sisakvirág a boglárkafélék csoportjába tartozik. Hegyi legelőkön, patakok mentén található, a Kárpátokban is honos és dísznövényként is ültetik.
A növény neve a görög akontion szóból származik, ami dárdát jelent. A Katika-sisakvirág mérgező nedvét régebben arra használták, hogy a dárdák és a nyilak hegyét belemártva megöljék vele a farkast vagy más vadállatokat. A növény nedve annyira mérgező, hogy ujjsérülésre csöppentve először végtagfájdalmakat, majd fulladásérzetet végül pedig ájulást okoz.
Az Aconitum napellus halálos mérget, az erősen toxikus aconitin alkaloidot tartalmaz, amelyet a gyógyászatban kis adagokban vagy külön eljárással preparált szerként alkalmazznak A XIX. században nagyon népszerű volt az akadémikus orvoslásban is a gyulladásos folyamatokat kísérő láz kontrollálásában.
A homeopátia nagy sikerrel alkamazza az Aconitum napellust, amely a különleges gyógyszerkészítési eljárás során toxicitását elveszti. Elsősorban a magas lázzal és akut gyulladással járó állapotok (légúti fertőzések, fülgyulladás vagy torokfájás) kezdeti szakaszában és sérülés utáni sokkban adható, de használható idegfájdalmak, zsibbadás, dermetség, szorongás, fejfájás, magas vérnyomás, szívburokfájdalom és szívkoszorúér-elégtelenség esetén is.
Ha a gyerek tünetei hiretelen, néha hevesen, magas láz kíséretében jelentkező fülfájdalommal kezdődnek és előzőleg, hideg szélben vagy hideg időben kint tartózkodott, akkor a választandó szer az Aconitum napellus 9 vagy 15 CH-ban. Figyelembe véve, hogy száraz, hideg időben a gyerekek milyen gyakran betegszenek meg náthában, köhögésben vagy torokfájásban az Aconitum napellus az igen gyakran használt szerek közé tartozik.
A szerek kiválasztásában mindig kérje ki orvosa segítségét!
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!