Kis türelmet...
Baktérium- és vírusfertőzések esetén a testhőmérséklet megemelkedése a szervezet egyik első önálló, természetes védekezési reakciója a fertőzéssel szemben, a kórokozók ugyanis képtelenek elviselni a testben kialakult magas hőmérsékletet és ettől jelentős részük elpusztul.
Szervezetünk bizonyos határokon belül, amíg vannak mozgósítható tartalékai, felveszi a küzdelmet a kórokozókkal szemben: vagyis, ha egyébként egészséges a szervezet, akkor a fertőzésekkor kialakuló lázat a keringési rendszer, a légzőrendszer és az idegrendszer is jól tűri. Nagyon fontos azonban az orvosi vizsgálat, mert a láz mögött megbúvó idegrendszeri tüneteket és más figyelemreméltó elváltozásokat (hányás, izomgörcsök, folyadékhiány, bőrkiütések) csak így lehet kideríteni és megfelelően kezelni.
Aconitum napellus a szer, amelyre gondolnunk kell, ha a láz hirtelen alakul ki, és hidegrázással jár. A bőr ilyenkor száraz, piros, de nem verejtékezik. Gyakran száraz hidegben, hideg szélben való átfázás után jelentkező betegség esetében szedhető ez a szer.
Apis mellificát kell adni gyorsan kialakuló láz esetén, amikor szúró, égő fájdalom érezhető a torokban. A beteg nem szomjas és fájdalmai hidegre enyhülnek.
Belladonna az alkalmas szer akkor, ha a gyorsan kialakuló, esetenként magas láz izzadással jelentkezik, és ha a test hőmérsékletének emelkedését lüktető fejfájás és fényre való fokozott érzékenység kíséri.
Ferrum phosphoricum ajánlható lassan emelkedő, mérsékelt - 38,5 fok körüli - láz esetén. A beteg arca hol kipirul, hol elsápad, és orrvérzésre való hajlam is megfigyelhető nála: kezdetben száraz, majd hurutos a köhögése.
Eupatorium perfoliatumra kell gondolni akkor, ha nyugtalan, általában influenzás, hidegrázással küszködő lázas beteggel van dolgunk, akinek fájnak a végtagjai, izmai és a szemgolyói.
A szerek kiválasztásában mindig kérje ki orvosa segítségét!
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!