A Bethlen Gábor Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola kocsija
A „tanulóközpontú iskola" minden lehetséges eszközzel igyekszik a feltételeket biztosítani egy sikeres karrier felépítéséhez: színvonalas szakképzés és általános műveltség, következetes nevelés és a diákéletet ösztönző iskolai atmoszféra... A könyv a műveltséget, a számítógép a gazdasági szemléletet alapozó oktatást, a fotel pedig - amelyben egy diák „trónol" - az iskolai légkört szemlélteti.
A 150 éves időutazást egy Dotto városnéző kisvonat hivatott szimbolizálni. A Virágkarnevál történelmében először jelenik meg a vonat-motívum.
Tervezők: Genschorek Katalin igazgató-helyettes alapötlete nyomán Varga József, az iskola művésztanára. További ötletadók: Pallás György igazgató és az iskola tanárai: Géczy János, Fazekas Ildikó, Loósné Galambos Klára.
Kivitelezők: Varga József, Géczy János tanár és Kasza Zoltán, Karsai László segítők, valamint az iskola dolgozói, diákjai és a szülők - mintegy 600 résztvevő. A megvalósítás fő szervezője: Genschorek Katalin igazgatóhelyettes.
A kocsit mintegy 150 ezer szál száraz- és vágott virág díszíti.
Debrecenbe kéne menni, pulykakakast kéne venni...
A Cívis Hotels Zrt. kocsija
A kompozíciót a mindenki által jól ismert népdal ihlette: „Debrecenbe kéne menni, pulykakakast kéne venni..." A kocsin egy ekhós szekeret láthatunk, amely elé be van fogva egy szamár, a szekéren pedig egy kilukadt kas, amelyből éppen kirepül a pulykakakas.
Különlegesség, hogy az útjelző táblán - amely irányt mutat a Debrecenbe látogatóknak - megjelenik az Aranybika hotel, amely a város egyik jelképévé vált.
Tervező: Tamus István grafikusművész
Kivitelezők: Antal Imréné virágkötő, Nelaker-Nemes Kkt.
A virágkompozíció mintegy 1500 szál élővirág felhasználásával készült.
Földünk csak egy van
Az A.K.S.D. Kft. kocsija
A kompozíción a jégkorszak végi olvadások miatt veszélybe kerülő és menekülésre kényszerülő állatok jelennek meg.
Az A.K.S.D. Kft. a témaválasztással a globális felmelegedés problémájára próbálja felhívni a figyelmet. Az A.K.S.D. Kft. környezettudatos neveléssel óvja és teszi szebbé környezetünket a mindennapokban. Mottójuk: „Földünk csak egy van, ezért vigyázzunk rá!"
Tervezők: Nagy Imre szobrászművész, Szathmári László kertészmérnök
Kivitelező: az A.K.S.D. Kft. dolgozói
A kompozíciót 55 ezer szál élővirág, többek között őszirózsa, szegfű, dália, gerbera, rózsa, napraforgó és mintegy 220 ezer szál szárazvirág díszíti. Különleges díszítőelemek a tuja, a fenyő, a gyepszőnyeg, a sásfélék és a mediterrán levéldíszek.
Gyöngyhajú lány
A Teva Gyógyszergyár Zrt. kocsija
A kocsin három rút nővért látunk, akiknek örökké kócos a hajuk. A Boszorkányok szomszédjába a Gyöngyhajú lány költözik, akinek haja, akár a hajnali napsugár. Tündöklő fényű, dús, selymes és lágy. Ő elárulja a nővéreknek, hogy titka a Revalid kapszulában rejlik...
A kompozíció a bárki számára elérhető szépséget népszerűsíti.
Tervező: Pikó Sándor
Kivitelezők: Pikó Sándor és Szabó Erzsébet
A kompozíciót mintegy 300 ezer szál élő és száraz virág díszíti.
Lotus erőd
A Nagyváradi Polgármesteri Hivatal és a Nagyváradi Megyei Tanács kocsija
A kocsin Nagyvárad és a megye két szimbóluma: a tavirózsa és a vár látható.
A kompozícióhoz felhasznált növények 90 százaléka száraz virág, míg 10 százaléka élő virág.
Pulykát a kondérba!
A Sodexho Magyarország Kft. kocsija
A virágkocsin egy humoros, mozgalmas konyhai jelenet elevenedik meg a pulykakakast üldöző kuktákkal és főszakáccsal - mindez az étkeztetéssel foglalkozó Sodexho Kft. működését mintázza. A Sodexho Magyarországon tíz megye ötven településén szolgáltat gyermek-, diák-, munkahelyi-, kórházi-, illetve szociális étkeztetést.
Tervező: Tamus István grafikusművész
Kivitelező: Human Service Agency Kft.
A virágkocsin több tízezer szál virág látható, többek között őszirózsa, szegfű és szalmarózsa. A kocsi négy sarkát pedig élővirág-kompozíció díszíti, amely kardvirágból, liliomból és rózsából készült.
Szent Korona
A Főnix Rendezvényszervező Kht. kocsija
A Szent Korona a magyarok egyik legfontosabb nemzeti ereklyéje, a magyar államiság egyik jelképe. Birtoklásáért trónviszályok dúltak, előfordult, hogy ellopták, elvesztették, titkon őrizték, rejtegették, de mindig megkerült. A kompozíción a koronázási jelvények is helyet kapnak: az országalma az országot és a földet testesíti meg, a jogar pedig az ítélkezés, az igazságosság és a jogszolgáltatás jelképe.
A kompozíció állandó szereplője a karneváli menetnek.
Tervezők: Pózner Gábor szobrászművész, Tamus István grafikusművész
Kivitelezők: A HSA Kft. dolgozói
A kompozícióhoz mintegy 40 ezer szál vágott virágot használtak fel. Az országalmát főleg büdöske, szegfű és kardvirág díszíti, míg a koronát inkább szárazvirágok, fenyő, babérlevél és bogyók díszítik.
A pénz biztonságban
A Takarékszövetkezetek Hajdú-Bihar Megyei Szövetségének kocsija
A takarékoskodó emberek pénzét őrző méhecskék a takarékszövetkezet méltó jelképévé váltak, és szorgos gyűjtögetésük hűen jellemzi a mai takarékszövetkezetek működését. A virágkocsi ötlete „A kis kakas gyémánt félkrajcárja" című tanulságos népmesén alapul: a méhecskék a kis kakas segítségével űzik el a zsákmányát elejtő és így megszégyenülő török császárt.
A kompozíció többek között azért egyedi, mert a kocsin a török császár esés közben - különleges egyensúlyi helyzetben - látható.
Tervező: Pikó Sándor
Kivitelezők: Pikó Sándor és Szabó Erzsébet
A kompozíciót mintegy 300 ezer szál élő és száraz virág díszíti.
A felhasználói élmény fokozása érdekében már mi is használunk cookie-kat a Network.hu oldalon.
Az oldal használatával beleegyezel a cookie-k alkalmazásába. További információ: itt.
Kommentáld!