Kis türelmet...
8 éve | 0 hozzászólás
2 hónapja | Galambosné Marcsi | 0 hozzászólás
Lehet fontos... ha nem Neked, akkor a környezetedben valaki másnak. Oszd meg azzal, akinek szüksége lehet rá!
Köszönöm !
A CITROM 10 000-szer erősebb mint a KEMOTERÁPIA
Az a jó hogy a citromot (nem a tablettát) lehet enni, és a testnek készíthetünk egy citrom fürdőt, különösen a befolyásolt területeken (ott ahol rákos).
Vágj fel citromot és add oda a gyerekeknek hogy szopogassák, vagy tegyél a pohár vizedbe egy pár szeletet, ezzel is megelőzheted a rákot.
2 hónapja | Galambosné Marcsi | 1 hozzászólás
MINDENSZENTEK NAPJA (NOVEMBER 1.) ÉS HALOTTAK NAPJA (NOVEMBER 2.)
Mindenszentek és a halottak napja a halottakra való emlékezés ünnepe. Mindenszentek napja azoknak a szenteknek az ünnepe, akikről a naptár név szerint nem emlékezik meg. A 9. század óta kötelező ünnep. A katolikus egyház tanítása szerint ezen a napon az élő és az elhalt hívek titokzatos közösséget alkotnak.
8 éve | 0 hozzászólás
Egyedül az alma az a fajta gyümölcs, amit más
ételekkel is együtt ehetünk, anélkül, hogy
erjedés lépne fel. Ezt már az ókorban is
tudták róla, ezért is nevezték a gyümölcsök királynőjének.
Nagyon könnyen tudjuk tárolni, ha csak kicsit
is odafigyelünk rá, akkor eláll addig amíg, a tavaszi
friss gyümölcsök megjelennek a piacon.
8 éve | 0 hozzászólás
Cickafark
(Achillea collina)
Eredet, botanikai leírás
A mezei cickafark kámforos illatú, fehér virágú, hazánkban honos, lágy szárú, 50-80 cm magas, a fészekvirágzatúak (Asteraceae) családjába tartozó évelő növény. Gyöktörzzsel telel át. Többszörösen szeldelt levelei szórt állásúak. Júniustól késő őszig virágzik.
Hatóanyagai
Összehúzó hatása a benne található egyik hatóanyagnak, a tanninnak köszönhető. Ezen kívül flavonoidok, alkaloidok, kumarin és illatanyaga, az azulénteszik hasznos növénnyé a házi patikában.
2 hónapja | Galambosné Marcsi | 0 hozzászólás
Dr. Lenkei Gábor 1986-ban szerzett orvosi diplomát az akkori Debreceni Orvostudományi Egyetemen. Dolgozott helyben kutatóorvosként a Mikrobiológiai Intézetben, belgyógyászként és szülész-nőgyógyászként a 90-es évek elején. Mikor rájött, hogy orvostanhallgatóként, diplomás orvosként sem az egészségről, hanem a betegségről tanult, mitöbb, nem is létezik egészségügy, csak „betegségügy”, elhagyta a pályát.
8 éve | 0 hozzászólás
AZ ADVENT TÖRTÉNETE.
Évszázadok óta gyulladnak fel az adventi koszorú gyertyái az otthonokban. A szeretet ünnepének érkezéséig egy egész hónapunk van arra, hogy fénybe öltöztessük a lelkünket.
De vajon tudjuk-e, hogyan alakult ki az advent? Mikor készítették az első adventi koszorút és a csokikat rejtő naptárakat?
Az advent története
Az advent története egészen az 5. századig nyúlik vissza. A karácsonyt megelőző böjti idő volt, amely Szent Márton ünnepével kezdődött, november 11-én.
1 hónapja | Galambosné Marcsi | 0 hozzászólás
Sok legenda kering a Mikulás történetéről, van aki ezt vallja van aki amazt, mi most elmeséljük a Mikulás valódi és csodaszép történetét.
Az ajándékosztó Mikulás eredetileg a katolikus vallású vidékeken Szent Miklósnak, a Lycia római provinciában fekvő Myra püspökének népies alakja. A modern magyar néphagyomány szerint december 5. éjjelén – december 6. hajnalán meglátogatja a gyermekeket, s ha az elmúlt évben jól viselkedtek, kisebb ajándékot ad nekik.
Szent Karácsony Ünnepének története
/Harmat Árpád Péter/
Szent Karácsony Ünnepén Názáreti Jézus Krisztus (i.e.4 – i.sz. 30) születésére emlékezünk. Jézus a tanítások szerint Isten fia volt, aki emberré lett, hogy megmentse a világot, azaz a bűneiből megváltsa és megszabadítsa az egész emberiséget. Neve, vagyis a „Krisztus” szó a görög Chrisztosz főnévből származik, ami a héber Mosiah, azaz Messiás szó fordítása (óhéberről ógörögre).
9 éve | 0 hozzászólás
Pünkösd története
Húsvéthoz kapcsolódva pünkösd is mozgóünnep, amely május 10-e és június 13-a közé esik. Az ünnep elnevezése a görög pentekosztész, azaz "ötvenedik" szóból származik, ugyanis ez az ünnep a húsvét utáni 50. napon kezdődik.
Pünkösd ünnepét a keresztény egyház annak emlékére tartja, hogy Jézus mennybemenetele utána Szentlélek leszállt az apostolokra. Az 50 nap a zsidó vallásból ered. Ők ünnepelték a Pészach utáni ötvenedik az aratás, az első gyümölcsök, majd később a Tízparancsolat adományozásának ünnepét.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
MIÉRT EGYÜNK SOK SZŐLŐT ?
8 éve | 0 hozzászólás
1 éve | Galambosné Marcsi | 2 hozzászólás
Az ősz kedvence. Miért együnk sok szőlőt?
A pirostól a lilán át, egészen a fehérig, és már-már szinte feketéig számtalan színárnyalata és felhasználási módja van a szőlőnek. Ehetjük nyersen, befőttnek, dzsemnek, szőlőléként és még sorolhatnánk. Egészségünkre gyakorolt hatása pedig legalább ennyire számottevő.
A szuperélelmiszerként is emlegetett kedvenc őszi gyümölcsünk 8000 éve ismert, ekkor ültették először.
Címkék:
Tovább