Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

A VÍZILABDA SZAKOSZTÁLYRÓL

 

Klub elnök: Molnár Imre
Szakosztályelnök Dr. Bodnár Zsigmond
Szakosztály igazgató: Novák Ferenc
Vezetõedzõ: Kovács István
Edző: Tóth Imre
Versenyzõi létszám: 150 fõ

Leghíresebb versenyzõik: Bolvári Antal, Hevesi István, Váczi József, Lemhényi Dezsõ, Bánhidi László, Gallov Rezsõ, Tóth Gyula

Eredmények:
Ötszörös MNK-gyõzelem
Magyar Kupa győztes 1988, 1999, 2006
Magyar Bajnok:
2000-2001
2001-2002
2002-2003
2003-2004
2004-2005
2005-2006

Euroliga győztes 2004

Bajnokok Ligája II. 2002, 2003,2005

Nemzetközi Szuper Kupa győztes 2004

Magyar Szuper Kupa győztes 2005

A szakosztály története két megszállottnak köszönhetõ:
Csakúgy, mint sokan mások, a vízilabdázók is „albérletben" kezdték az edzéseket,
még 1950-ben. Elõtte hol a Sportuszodában, hol másutt vendégeskedtek egy-egy meccsre,
egy-egy edzésre Brandy Jenõ tanítványai. Csak 1957-ben kezdték el építeni a saját uszodát a Tüzér utcában. A munkálatokba besegítettek a sportolók is, így egy év múlva már felavathatták a gyönyörû medencét és az öltözõket, amelyeket a felvonulási épületekbõl alakítottak át. Ekkor már kifejezetten jó nevû vízilabdacsa-pata volt a piros-fehéreknek. Szerencsére a szakosztály vezetõi teendõket az a Csáki József látta el - a kezdetektõl egészen a szakosztály megszûnéséig -, aki rajongá-sig szerette ezt a sportágat. Az õ közbenjárásának is köszönhetõ, hogy - ha megkésve is - de saját medencében edzhettek a Honvéd úszói, vízilabdázói. Õk Brandyval egyébként nagy párost alkottak. Mindketten csak a Honvédban dolgoztak. Brandy 1950-tõl 80-ig, haláláig edzõként tevékenykedett a szakosztálynál
- csak egy kis idõre szakította meg tevékenységét -, Csáki százados pedig nyugdíja-zásáig látta el a teendõket. Másként talán nem lett volna ilyen sikeres ez a szakosz-tály, de ez a két év, ez a két kitûnõ sportember megszállottként szerette a vízilabdát.
A vízilabda-bajnokság elsõ osztályában 1950-ben szerepelt elõször a Honvéd. Jó sikerült a bemutatkozás, mert bronzérmet nyert az újonc együttes. Akkor ez volt a játékoskeret: Györffy, Lemhényi, a két Hámori, Szichy, Holop, Bartalis, Sárszegi, Németh II, Patyi. Az sem volt véletlen, hogy az 50-es évek elején kialakult világhírû magyar vízilabda válogatottban a Honvéd játékosai is helyet kaptak. Lemhényi, He-vesi, Bolvári a sportág nagy egyéniségei. 54-ben alakult ki a Honvéd legendás vízilabdacsapata, amelyben helyet kapott már Bánhidi, Hevesi, Svéda, Bolvári. Hevei szinte mindig a védekezés magasiskoláját mutatta be, Bolvári lapos, nagy erejû lövé-sei ellen pedig nem lehetett mit tenni. Bár bajnokságot sohasem nyertek a Honvéd sportolói, de az MNK-ban többször is elsõk voltak. Brandy mester különösen értett a formaidõzítéshez, s ennek volt köszönhetõ, hogy a kupameccseken a honvédosok gyakran remekeltek. Pedig 56 után úgy tûnt, nem marad életben a szakosztály, hiszen a csapat legjobbjai közül néhányan külföldön maradtak. Aztán Brandy és Csáki ismét összefogott. Figyelték az ifjú tehetségeket, és ismét jó együttes formálódott a kezük alatt. A pólósok újra az élvonalhoz tartoztak. Ekkor Hevesi mellett már néhány tehetséges fiatal - Gallov, Jenei, Vedlik - is játszott az együttesben. Újra öröm volt pólómeccsekre kijárni.
Sajnos, a késõbbiekben a vízilabdázók nem tartoztak a kiemelkedõen szereplõ szakosztályok közé. Bár sok kiváló pólós játszott a Honvédban - Gallov, Sudár, Somossy, Székely - a csapat legjobb eredményeit a magyar kupákban érte el. Ötször volt kupagyõztes a Brandy Jenõ vezette társaság - 1953, 54, 58, 59 és 75 -; nem ment ilyen jól az OB I-ben, ahol kétszer csak a dobogó harmadik fokára állhatott a társaság. A nagy átszervezéseknél, 1989-ben megszűnt a szakosztály, azonban a kilencvenes évek közepén megindult a lobbizás az újraindulás mellett. Az egyesület ráállt az egyéni olimpiai sportágak támogatására, a reklámérték viszont az új gazda-sági követelmények mellett a csapatsportágakban van.
1998. július 1-jével rendkívüli fúzió jött létre, ahol a Honvéd tulajdonképpen, mint névhasználó szponzor jelent meg. A kiváló mesteredzõ, Kovács István által irányított fiatal csapat a 1989/99-es bajnokságban meglepetésre bronzérmet nyert, és elhódította a Magyar Kupát Honvéd-Spartacus néven. Az addig kétkedõk megadták magukat. Újabb támogatók jelentkeztek, és a Spartacus anyagi okokból kihátrált a fúzióból. Az 1999/2000-es bajnoki idényt mint Honvéd-Domino-Westel 900 kezdte meg.

Új időszámítás a csapat életében, minden idők legsikeresebb vízilabda klubjává vált a honvéd a névadó támogató T-Mobile (korábban Westel) segítségével.

2004-ben fuzionáltunk a Polo SC-vel, így megalakult a Domino BHSE Polo női szakág.

Vezetõedzõ: Györe Lajos
Edző: Rottler Antal

Eredmények:
Magyar Kupa győztes 2005, 2006
Magyar Bajnokság III. hely 2004-2005 évad
Magyar Bajnokság I. hely 2005-2006 évad
LEN Kupa győztes 2006.

A Westel 900 támogatásától napjainkig

A 2000/2001-es szezon, benne a 2000-es "olimpiai" esztendővel valamit elindított, valami nagyszerűt. A Domino BHSE, vagy ahogy akkor nevezték, a Honvéd-Domino sikerkorszakát. Az együttes - már Kovács István vezérletével - meglévő játékosállományával, azaz erősítés nélkül vágott neki a bajnoki versenyfutásnak, és a rájátszás negyedik mérkőzésén a Szőnyi úton, hazai pályán sikerült felülmúlnia az akkori idők meghatározó csapatát, a BVSC együttesét. A Sydney-ben megrendezett nyári játékokon bemutatott magyar diadalmenetet ugyanakkor a "dominósok" karosszékből, de sajnos csak itthonról követhették, mert ez idő tájt a csapat egyetlen válogatottal sem büszkélkedett...

A következő szezon, a 2001/2002-es újabb mérföldkövet jelentett. A Sydney-ből hazatért aranycsapat tagjai közül hármat is leigazolt az egyre nagyobb tekintélynek örvendő gárda, az Olaszországból haza hívott Dr. Kiss Gergőt, valamint az addig a Becsejt erősítő Dr. Molnár Tamást és Biros Pétert és az Európa-bajnok Kovács Zoltán hálóőrt. Az újonnan kivívott bajnoki cím ezek után már aligha számított meglepetésnek, annak ellenére sem, hogy ennek a szezonnak a végén az egyre ambiciózusabb Vasast kellett két vállra fektetniük. Az alapszakaszban is első helyről forduló Domino a rájátszásban második aranyérmét szerezte meg. Nem sokon múlott, hogy "Kovi" csapata az Euroligában is aranyba vésse a nevét: az ötmérkőzéses bajnoki döntő után néhány nappal a Final Four elődöntőjében hosszabbítás után csupán egy góllal bizonyult jobbnak a Kásás Tamást felvomultató Posillipo Napoli együttesénél, de sajnos  görög Olympiakos együttese a döntőben egy kifáradt csapatot győzött le – így maradt az első nemzetközi kupaszereplésként az ezüstérem, valamint , hogy Dr. Kiss Gergely lett a négyes döntő legjobb játékosa.

A "hegymenet" a 20002/2003-as szezonban tovább folytatódott a harmadik bajnoki cím kivívásával. Az erősítés sem maradt el, miután Fodor Rajmund Firenzéből, Vári Attila a Vasasból, a kapus Gergely István pedig Szlovákiából, pontosabban vendégjátékosként akkor éppen Spanyolországból vette az irányt a Kőér utca felé. A bajnoki fináléban ismét a Vasas ellen kellett bizonyítani, míg az Euroligában az olasz Pro Recco ellen, amelynek történetesen a magyar olimpiai bajnok Benedek Tibor volt a sztárjátékosa. Talán ezzel is magyarázható, hogy a legrangosabb európai tornán másodszorra is egy ezüsttel kellett beérnie a csapatnak, az olaszok simán nyerték az Európa legjobbja címért folyó küzdelmet. 

Következett a 2003/2004-es szezon, benne egy újabb "olimpiai" szerepléssel és már a negyedik bajnoki diadallal. A rájátszásban, talán mondani sem kell, ismét a Vasas volt a rivális, az eremény pedig a nyert mérkőzéseket figyelembe véve 3:2 a Domino BHSE javára. A mindent eldöntő összecsapáson ugyanakkor kétség sem fért  a Kovács István vezette pólós különítmény győzelméhez. Ezzel a lendülettel már az Euroligában sem sikerült megállítani a Kőér utcaiakat, akik hazai pályán, a Margitszigeten biztosan verték a Herceg Novit, és ezzel pályafutásuk addigi legnagyobb nemzetközi sikerét könyvelhették el. Athénben az olimpián a csapatot hatan képviselték, Biros, Fodor, Gergely, Kiss, Molnár és Vári, ha nem számítjuk ide hetedikként Bendek Tibor, aki az olasz bajnokság végén tért haza és az ősszel már csatasorba is állt a Domino pólósainak sorában.

A 2004/2005-ös bajnokságot tehát már az újdonsült csapatkapitány Benedek Tibi karmesteri produkciójával sikerült megnyerni. És ha már a minden idők egyik legnagyobb pólósáról szó esett, a krónikához tartozik az is, hogy a magyar és a nemzetközi vízilabdázás kiemelkedő egyénisége ebben a szezonban mondta le válogatottságát, állt félre, elsősorban egészségügyi okokra hivatkozva, hogy aztán még nagyobb erőbedobással segítse klubcsapatát. Az ő tudása is kevés volt ugyanakkor ahhoz, hogy az Euroliga nápolyi döntőjében a vendéglátó olaszokat sikerüljön felülmúlni, akik hosszabbításban, egyetlen "gólocskával" bizonyultak jobbnak, igaz végig "eggyel többen voltak". Ez a megállapítás akkor szokott érvényes lenni, ha a játékvezetők feltűnően segítenek egy csapatot... Ebben a szezonban csatlakozott a Domino BHSE-hez a Domino Polo női gárdája, a Polo SC, amely tehetséges fiataljaival addig még csak a Magyar Bajnokság negyedik helyéig jutott. Azóta két Domino együttes is a magyar vízilabdázás élvonalának a tagja, meghatározó szereplője. Visszatérve a férfiakhoz: a bajnoki versenyfutás után a magyar Szuper Kupában is sikerült felülmúlni a Vasast, míg a női gárda a Magyar Kupában az első, a bajnokságban pedig a harmadik helyet szerezte meg. A szezon különleges eseményeihez tartozik, hogy Szívós Márton két évre az olasz Pro Recco-hoz került kölcsönjátékosként, a női együttes viszont leigazolt három olasz idegenlégióst, Valkay Ágit, Pelle Anikót és Kisteleki Dórát, Dr. Horváth Patríciát pedig a Vasasból. Ők négyen és a saját nevelésű Tomaskovics Eszter, és a többi fiatal egyre inkább európai sikerekre is érdemes formációt kezdett alkotni.

A jelenleg is tartó 2005/2006-os két esztendős időszak újabb jelentős fegyvertényeként a férfiak hatodik bajnoki győzelme említhető, mondani sem kell, a Vasas ellen. A finálé elképesztően izgalmas volt, a piros-kékek már két győzelemre vezettek, onnan sikerült fordítani és végül 3:2-es összesítéssel a dobogó legfelső fokára feljutni. A bajnoki döntőt követően a legszebb, a legnagyobb álom ugyanakkor megvalósulatlan maradt, a féfi pólósok még a legjobb négy közé sem jutottak be az Euroligában, amely szépítés nélkül kellemetlen meglepetésnek számított. Nem úgy női együttes! A Györe Lajos vezette csapat a Magyar Bajnokságban, a Magyar Kupában és a LEN Kupában is.

http://wform.red-one.hu/dominobhse/a_klub 

 

Címkék: BHSE sport vízilabda

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu