Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Erdőtelepítésekre, illetve csak zöld energiára épülő rendszerekre van szüksége az emberiségnek a klímapolitikai céljai megmentése érdekében – állítja egy friss nemzetközi kutatás. Egy másik pedig azt, hogy a megújuló energia térnyerése átrajzolja a világ geopolitikai térképét. Az Európai Akadémiák Tudományos Tanácsadó Testülete (EASA) tavaly februárban kiadott egy jelentést, melyben azt foglalta össze, hogy a párizsi klímacsúcson tett felajánlások miért nem elégségesek a kitűzött cél elérésére (arra, hogy a globális átlaghőmérséklet emelkedése maradjon 2 Celsius-fok alatt - az ipari forradalom előtti időszakhoz képest). Az új, globális modellel a készítői szerint lehetséges a párizsi klímacsúcson vállalt, szükséges kibocsátás-csökkentések elérése, és ehhez alapvetően két dologra van szükség. Az egyik, hogy a világnak 100 százalékban át kell állnia 2050-ig a megújuló energiára épülő energiarendszerre, a másik pedig az, hogy helyre kell állítani az erdők és más megrongált, elpusztított természetes ökoszisztémák "státuszát". Az Eurostat 2018 szeptemberében közzétett adatai szerint az EU-ban 2016-ban a megújuló energiaforrásokból termelt energia részaránya 29,6 százalékig jutott. Magyarország - egyébként Luxemburggal megegyezős - 7 százalékos teljesítménye nem csak azért szégyellni való, mert kilométerekkel jár előttünk Ausztria (73 százalék) Svédország (65 százalék) vagy Dánia (54 százalék), hanem mert a saját régiónk tagországai is többszörösen leköröztek bennünket.( https://humusz.hu/hirek/megujulo-energia/25105  )

Címkék: erdő kutatás megújuló energia zöldítés

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

horváth Jánosné Kati üzente 5 éve

A világtörténelem az állandó változásokról szól, így a klímaváltozásról is. Az emberiség azonban alaposan beleszólt ebbe a változásba, mégpedig drasztikusan negatív irányba. Bár a hírek nagy része a klíma ilyen irányú változásáért igyekszik az embertömegeket felelőssé tenni, a legnagyobb hatást az erdők pusztítása, a MONSANTO áldásos tevékenysége, az ipar szennyezései, HAARP időjárás befolyásolása idézi elő. Csakhogy néhányat említsek.Ezen ténykedések beszüntetésével és a föld tüdejének,- erdő-jelentős növelésével rövid idő alatt meggyógyulna a föld.

Válasz

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu