Kis türelmet...
9 éve | 0 hozzászólás
A világ legnagyobb pünkösdi gyülekezete Dél-Koreában van: a David Yonggi Cho vezette szöuli Yoido Teljes Evangéliumi Gyülekezet egyes források szerint több mint 700 ezer főt számlál. A Fülöp-szigeteki neopünkösdi Jézus az Úr Gyülekezet az 1978-as alapítása óta 300 ezer főre gyarapodott. Indiában Bombay, Chennai és Bangalore városokban működnek pünkösdi megagyülekezetek, de a muszlim többségű Indonéziában is növekedésnek indult a mozgalom: az Indonéz Pünkösdi Gyülekezet közel kétmillió tagot számlált már 2001-ben, de az óta Dzsakartában alakult még más megagyülekezet is.
A legjobb kenyér – a legjobb magból
Erre ezt mondták neki: “Uram, add nekünk mindig ezt a kenyeret!” (János 6:34)
Valószínűleg ezek a zsidók azt várták, hogy Jézus manna esőt hullat rájuk, mint egykor őseik idejében a pusztai vándorláskor. Másrészt pedig, aki képes ötezer embert megetetni egyetlen kicsinyke ebéddel, az csak képes arra, hogy mannát produkáljon. Még mindig fizikai élelemről gondolkodtak.
A manna szó jelentése: “mi ez?” Izrael fiai ezt mondták: “Mi ez?
A megigazulás Istenen múlik, nem önmagunkon
“De mi a véleményetek erről? Egy embernek két fia volt, és az elsőhöz fordulva ezt mondta: Fiam, menj, dolgozz ma a szőlőben. Ő így felelt: Nem akarok; később azonban meggondolta magát, és elment. Azután a másikhoz fordulva annak is ugyanezt mondta. Ő azonban így felelt: Megyek, uram – de nem ment el. (Máté 21:28-30.)
Ez a példázat válasz volt arra, hogy a vallásos vezetők elutasították Jézus tekintélyét.
9 éve | 0 hozzászólás
A nagybetűs ÜDVÖSSÉG
Amikor kiszálltak a hajóból, azonnal felismerték őt (Márk 6:54)
Az “ismer” szó sok dolgot jelenthet, egészen az “érzékelés az érzékszervekkel, vagy az elmével” jelentéstől a sokkal mélyebb “alapos megtapasztalás” jelentésig. A megismerés továbbá nem pusztán intellektuális, hanem személyes, intim megismerés is. Jézus az örök életet úgy határozza meg, mint az Atya megismerését Ő általa. Az örök élet egy intim, személyes kapcsolat Istennel az Atyával és Jézussal a Fiúval.
9 éve | 0 hozzászólás
A képmutatásról
Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik. (Máté 23:12)
Aki arra számít, hogy felmagasztalják azért, mert szolgaként viselkedik, alázatosnak tünteti fel magát, hogy Isten Igéjének ígéretét megkapja – súlyosan téved. A képmutatás egy hozzáállás, vagy motiváció.
Kétféle képmutatás létezik: 1) Az ember nem azt gyakorolja, amit prédikál. 2) Helytelen motivációval rendelkezik, ám a cselekedetei jók.
A keménységről másképpen
Nem okultak a kenyerekből, mert a szívük még kemény volt. (Márk 6:52)
Amikor egy keményszívű emberre gondolunk, akkor legtöbbször olyasvalaki jelenik meg előttünk, aki rettenetes lázadásban van Istennel szemben. Bár igaz, hogy a lázadó embernek kemény a szíve, ebben az Igében a tanítványokról olvassuk, hogy megkeményedett a szívük. Elképedtek és mérhetetlenül elcsodálkoztak azon, hogy Jézus a vízen járt, mivel elfelejtették, hogy éppen az imént adott eledelt Jézus több mint ötezer embernek.
A hittel teli szavak ereje
Ha szeretnénk, hogy Isten ereje elkezdjen megnyilvánulni az életünkben, el kell kezdenünk odafigyelni beszédünkre. A szavaknak ereje van – több, mint amennyire ennek legtöbben tudatában vagyunk. Gyakran úgy beszélünk, mintha a szavak jelentéktelenek lennének. Emiatt többségünkkel egyszer s másszor már megtörtént, hogy a „nyelvünk fellógatott” minket. Amit mondtunk, az bizony megvalósult!
Máté 12:36-37:
„De én azt mondom nektek, hogy minden kimondott hiábavaló szóért az embereknek számot kell adniuk az ítélet napján.
A gazdagság és szegénység kincsei
Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is. (Máté 6:21)
Ha bizonyos igéket szövegkörnyezetükből kiragadva vizsgálunk, akkor úgy értelmezhetnénk, hogy a pénz és a gazdagság rossz dolgok. Azonban olyan igéket is találhatunk, amelyek a gazdagságot egyértelműen áldásnak tartják. Amit ezekből a látszólag ellentmondó állításokból megtudhatunk, hogy a pénz sem nem rossz és sem nem jó. A pénz szeretete az, ami minden gonosz gyökere.
A farizeus elcsodálkozott, hogy ebéd előtt nem mosdott meg
A farizeus pedig elcsodálkozott, amikor meglátta, hogy ebéd előtt nem mosdott meg. (Lukács 11:37)
A törvényesség egyik biztos jele a prioritások helytelen sorrendje, ahogy esetünkben ezekkel a farizeusokkal kapcsolatban is láthatjuk. Nem találunk feljegyzést az Írásban arról, hogy a farizeusok Jézus csodálatos tevékenységén elcsodálkoztak volna. Túlságosan elfoglaltak voltak abban, hogy valami kritizálni való találjanak.
És nem engedte [Jézus], hogy valaki edényt vigyen át a templomon. (Mk 11:16)
Csak Márk mutat rá arra, hogy Jézus nem engedte meg, hogy bárki is edényt vigyen át a Templomon keresztül. Márk nem magyarázza meg, hogy miért nem engedte ezt meg Jézus. Valószínűleg Jézus azt akarta, hogy az Atya háza teljes mértékben az ima és Isten szolgálatának legyen a helyszíne. Továbbá, a szombathoz hasonlóan a munka a saját erőfeszítéseinket szimbolizálja, és erőfeszítéseink mindig elégtelenek lesznek az Isten megkívánta üdvösség elérésére.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
A megbocsájthatatlan bűn
9 éve | 0 hozzászólás
A megbocsájthatatlan bűn
Lukács 7:36; 8:3; Máté12:24-31; Márk 3:22-30
“Ezért mondom nektek: minden bűn és káromlás meg fog bocsáttatni az embereknek, de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg. (Máté 12:31)
Ebben a részben Jézus azt mondta, hogy a Szent Szellem elleni káromlás lényege az, ha a Szent Szellem munkáját az ördögnek tulajdonítják. A Bibliában sokan megtették ezt, például a Tarsusi Saul is, aki végül Pál apostol lett. Azonban az 1. Timótesus 1:13-ban Pál azt mondja, hogy irgalmat nyert káromlása miatt, mivel azt “tudatlanul tette, hitetlenségében”.
Címkék:
Tovább