Kis türelmet...
15 éve | 0 hozzászólás
Gondolataink megbetegíthetnek, ugyanakkor szárnyakat is adhatnak. Magyar nyelvünk oly csodálatos, varázslatos. Meg kellene tanulnunk megfelelően használni.
Mindannyiunkban folyamatos „belső párbeszédek” zajlanak. Nagyon nehéz ezeket a párbeszédeket elhallgattatni. Erre vannak a különböző meditációk, amikor először egyetlen dologra fókuszálunk, aztán szépen „kiüresítjük” magunkat, és „csak” lebegünk.
Gyakran beszélnek a pozitív gondolkodásról, sokan félreértelmezik.
Már sokszor, sok helyen leírtam: A legjobb terapeutánk: önmagunk. Ha képesek vagyunk arra, hogy megfigyeljük és kielemezzük a hibáinkat, akkor hamar megtaláljuk a kijavításának lehetőségét is.
Most néhány javaslatot fogok leírni ahhoz, hogy kielemezhessétek a saját elírásaitokat. Nem vagyok számmisztikus, így a betűk számértékét én az asztrológiai Házak jelentéstartalma szerint vizsgálom.
Amikor többször előfordul egy íráson belül az alábbi betűk tévesztése – rossz helyre írása, vagy kimaradása a szóból, esetleg duplázása ott, ahol nem kéne, akkor meg kell vizsgálni azt az életterületet, amire utal, és változtatni kell vagy a hozzáállásunkon, vagy a kapcsolat mélységén.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
A "nem" szóról
15 éve | 0 hozzászólás
A nem szó valódi, vagyis értelmünkkel felfogható jelentésével 2-3 éves korunkban találkozunk. Ilyenkor a kisgyermek elkezd ráérezni a nem szó jelentésére. Rájön, hogy ha kimondja valamire, hogy NEM, akkor az általában nem fog megtörténni. Ezt a gyermekek nagyon szokták élvezni. Akkor van gond, amikor a gyermek kapja a nem szót. Nnna, ilyenkor jön a hiszti, a toporzékolás, no meg az, hogy a szép tiszta ruhájában belevágja magát a sárba. Ha a szülő megfelelően adagolja gyermekének a nem szót, akkor a gyermek képes lesz kimondani és elfogadni is, anélkül, hogy bűntudat keletkezne benne, vagy kisebbnek, kevesebbnek érezné magát tőle.
Címkék:
Tovább