Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

Elfelejtettem a jelszavam

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

2007. szeptember 13-án írták:

Mindenhol az esélyesek győztek. Izgalmak csak Balatonfüreden voltak, ahol pontot mentettek a hazaiak. Nem tudta megszorítani a Tatabánya a Szegedet, míg a PLER a Nyíregyháza ellen vígasztalódott.

Pont nélkül áll még a Hort, a Komló, a Nyíregyháza és a Tata.

Csak a szünetig vitézkedett a Mezőkövesd és a Komló a jóval esélyesebb Debrecen és az MKB ellen. Így is dicséret illeti őket. Ezzel szemben a Tatabánya csak a szünet után ébredt fel. Hiába hozták ki döntetlenre a második félidőt Füzesi ferenc tanítványai, a Szegedet nem tudták megközelíteni.

Nem tudtak nagyobb ellenállást kifejteni a Hort és a Tata újonc alakulatai, és az első osztályú tagságát csak az osztályozón biztosító Nyiregyháza sem.

Jóval kiegyensúlyozottabb meccset vívott a Győr Békésen, ám erejükből csak egyszer futotta meccs közben döntetlenre. A hazaiak győzelme nem forgott egy pillanatig se veszélyben. A Gyöngyös győzelmet szalasztott el Füreden.

HORT SE – SZÁZHALOMBATTAI KE 19:34 (6:18)
Kőér u., 100 néző. V: Nagy F., Túróczy

HORT SE: Kovács – Gábori 3, Majoros, Pozsgai 1, Tóth 1, Bursac 5, Füsi 1. Cs: Varga, Nemes (kapusok), Tarjányi, EMMER 5, Nagy 2 (1), Buday 1. Edző: Adorján Gábor

SZÁZHALOMBATTA: PERGER – Kertész 3 (1), Horváth 2, Dénes 4, CZINA 6, JUHÁSZ 5, VARGA 6. Cs: Pásztor (kapus), Milicevic, Mészáros 1, Jakab 2 (1), Mohácsi 5 (3), Nagy. Edző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–2. 18. p.: 3–10. 41. p.: 9–22. 51. p.: 14–29

Kiállítások: 8, ill 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5

PLER KC –NYÍREGYHÁZA KSC 38:11 (19:4)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Ágnecz, Sipos

PLER: NOVÁK – Rév 1, Balogh 4, Józsa 2, Lendvay 2, SZABÓ 6 (1), Bakos 4. Cs: Lékai, KORSÓS 5 (1), FORGÁCS 7, Pordán 1, DOBÓ 5, Kocsi 1. Edző: Nagy Károly

NYÍREGYHÁZA: Pulai – Pisák, Bálványkövi 2 (1), SZŰCS 1, Dancs, Oláh 4 (1), Farkas 1. Cs: BRAUN, Varga, Rácz 2 (1), Kovács 1, Rontó, Vasas. Edző: Rácz Sándor

Az eredmény alakulása: 8. p.: 4–2. 15. p.: 8–2. 22. p.: 13–2. 26. p.: 15–3. 39. p.: 25–6. 47. p.: 30–7. 57. p.: 35–10

Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

MEZŐKÖVESDI KC – DEBRECENI KSE 17:24 (10:12)
Mezőkövesd, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.

MEZŐKÖVESD: György – Pető 2, Ulics, VUJOVIC 7 (4), Papp 1, Nyikes 1, Németh 2. Cs: Bakos (kapus), PANYI 1, Molnár, FÖLDI, Fekete 2, Fülöp 1, KOCSIS. Edző: Juhász István
DEBRECEN: PEREVERZIA – GÚNYA 5 (1), Rédei 4, Roman 1, Kelecevic 3, Ambrus 4, FREY 5. Cs: Djordjevic, Nahaj (kapusok), Tarnavölgyi 2, Habuczki, Hornyák, Juhász. Edző: Kovács Mihály

Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1

az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 6–7. 24. p.: 7–10. 36. p.: 12–14. 42. p.: 15–16. 48. p.: 17–18. 54. p.: 17–22.

Meghatóan indult a Pick Szeged idei első hazai bajnoki meccse. A nézők Keszi Zoltánra, a hazai gárda közelmúltban elhunyt törzsszurkolójára emlékeztek. Érdi Zsolt, az ultrák fővezére pedig társaival egy transzparenst készített, amelyre azt írták: „Zlo bácsi sosem feledünk!"

A játékosok – Keszi Zoltán fiának egy mezt nyújtott át Puljezevics – is szépen emlékeztek a Pick-tábor egyik legnagyobb hangú drukkerére, pillanatok alatt 3–0-ra léptek el. Az 5. percben időt is kellett kérnie Füzesi Ferenc vezetőedzőnek, mert a Bányász csak asszisztált a magas hőfokon játszó Pick ellen. Valentin Ghionea pillanatok alatt kedvenc lett, a román jobbszélső olyan gyors volt, hogy a nézők néha csak már azt látták, hogy a kapuban van a labda. Nem túlzás kijelenteni, nagy kincsre lelt személyében a Szeged.

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, pedig azért néhány labdát a hazaiak is eladtak. A lehetőséggel nem tudott élni a Tatabánya, mert a jól záró szegedi fal rendre útját állta minden próbálkozásnak. Ha pedig sikerült átlőni Petreáékat, akkor ott volt Puljezevics. Mindent védett. Az utolsó percben járt a vastaps, Ghionea tört kapura, majd érkezett a levegőben repülve Zvizej, a Barca egykori játékosa kínaiból vette be a kaput. Ekkor már tíz volt közte, 17–7.

Alaposan felforgatta csapatát a második félidőre Vladan Matics. Tehette, mert tetemes volt a bajnok előnye. Bajusz zseniális átlövése vezette be a játékrészt, majd Liszkai elkérhette az öltözőkulcsot, Vadkertit a nyakánál fogva rántotta le, ezért kiállították a játékvezetők. Az egykori szegedi, Szente Gábor nem sokat találkozott a labdával. Ez túlzás, hiszen a kapuból rendre ki kellett vennie. Egyedül Halász Máté tudta tartani a lépést a szegedi gólvadászokkal, de hát a válogatott játékos is Szegeden lett érett kézilabdás, így nem ez nem volt meglepő, jó iskolát kapott a Pickben. Julian Stamate előbb kihagyott egy ziccert, majd szerzett két gyönyörű gólt, nem hiába ünnepeltette magát. Gond persze nem volt, az 50. percben 26–15-öt mutatott az eredményjelző.

Ekkor már két dolog miatt izgultak a nézők: szerezzen gólt Lele és Oszmajics is, hiszen csak ők nem köszöntek be a vendégek kapujába. Vadkerti az 55. percben rávetette magát egy kipattanó labdára, pedig 12 gól volt a Szeged előnye. Nos, más szelek fújnak már a bajnoknál, kérem, a lelkes nézőket az utolsó pillanatig ki kell szolgálni. A két játékvezető is tett arról, hogy a hajrá szórakoztató legyen, hármas emberhátrányba küldték a Picket. Erre úgy belelkesedtek a drukkerek, mintha bajnoki döntőt játszottak volna a kedvencek. A kiállítások megfogták a hazaiakat, tízen belülre jött a Bányász (29–20). Az, hogy végül vissza állt az eredeti rend, Bendónak volt köszönhető, a jobbátlövő poszton szerelő szélső egy parádés indulócsel után hetest harcolt ki, amit Oszmajics értékesített. A vége sima hazai siker, 30–20.

Vladan Matics: – Örülök annak, hogy hatvan percen keresztül hajtott a csapat, így a közönség remekül szórakozott. Persze akadnak még hibák, éppen ezért azon dolgozunk, hogy ezek megszűnjenek.

Délmagyar

PICK-SZEGED – TATABÁNYA-CARBONEX KC 30:20 (17:7)
Szeged, 1200 néző. V: Horváth P., Marton

PICK: PULJEZEVIC – Ghionea 5 (2), Djurkovics 2, Osmajic 1 (1), ANDJELKOVIC 3, ZVIZEJ 5 (1), Petrea 3. Csere: Kiss O. (kapus), BENDÓ 3, Herbert 1, Bajusz 2 (1), Stamate 3, Vadkerti 2, Lele. Edző: Vladan Matics.

TATABÁNYA: SZENTE – Vancsics 2, Serfel 3, Szögi, Hodi, Manic 1, HALÁSZ M. 10 (5).
Csere: Liszkai (kapus), Kiss Á., Kindl, KANYÓ Á. 3, Kanyó Bence 1, Givnyák. Edző: Füzesi Ferenc.

Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–1. 9. p.: 8–2. 17. p.: 10–4. 23. p.: 14–5. 35. p.: 20–7. 41. p.: 23–11. 48. p.: 26–14. 55. p.: 29–17

Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Hétméteresek: 6/5, ill. 7/5.

TATAI HONVÉD AC – DUNAFERR 20:37 (9:16)
Tatabánya Városi sportcsarnok, 400 néző. V: Herczeg, Südi

TATA: Czérna – KUZMA 4, Becker 1, Bodnár I. 2, KRANCZ, Zeck K.1, KISS I. 10 (5). Cs: Nagy P., Gazda-Pusztai (kapusok), Bognár I., Kőhalmi, Kun 1 (1), Lengyel M. 1, Kiss Zs. Edző: Basky Péter

DUNAFERR: Stochl – Szalafai 4, Zubai Sz. 4, Rosta M., Kemény, NAGY K. 8 (1), TÖRŐ 9 (1). Cs: Mikler (kapus), Zubai G. 1, GREBENÁR 6, Djukic 1, Sándor Á. 4, Czigány. Edző: Kiss Szilárd

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–3. 9. p.: 2–6. 17. p.: 4–11. 25. p.: 7–15. 38. p.: 12–21. 45. p.: 14–26. 52. p.: 15–30.

KIállítások: 8, ill. 12 perc

Hétméteresek: 7/6, ill. 5/2

Nagyszerűen kezdett a Veszprém, hét perc alatt 5:0-ra meglépett. A Komló megilletődötten játszott, nagy területet hagyott riválisának a támadásokban, amit az hatékonyan használt ki. A félidő kö- zepéig rendre 4-5 góllal vezetett az MKB, ám a hazaiak Kaplonyi és Pókos vezérletével észhez tértek és felzárkóztak. Félidőben csupán két gól előnnyel mentek az öltözőbe a vendégek.

Szünet után tízperces hazai gólcsend következett, ezalatt viszont a vendégek nyolcszor is eredményesek voltak és tetemesre hízott a különbség, (13:23). A bakonyiak egyre jobban védekeztek, Eklemovics beállása pedig új színt hozott a játékba. A Komló egyszerűen nem találta ellenfele ritmusát, így az MKB tetszés szerint lőhette góljait. A játékrész derekára már 12 góllal vezettek Mocsai tanítványai, és a házigazdák leginkább csak hétméteresekből szerzett gólokkal tudták tartani a lépést. Az utolsó tíz percben mindent megpróbáltak a hazaiak, de sehogy nem tudtak közelebb férkőzni a sokkal jobb fizikumú Veszprémhez.

Veszprém megyei  Napló

KOMLÓI BSK – MKB VESZPRÉM 23:35 (13:15)
Komló, 1000 néző. V: Hargitai G., Markó G.

KOMLÓ: PÓKOS – Oszlár 1, NAGY Z. 1, Molnár Z., Horváth R., KAPLONYI 3, Császár 2. Cs: Szabó T. (kapus), CIFRA 11 (4), Kilvinger 2, Péter Szabó, Kékesi 1, Szappanos 2 (1), Valaczkai. Edző: Farkas József

VESZPRÉM: Tatai – Gulyás P. 3, VUJIN 6 (4), Sesum 2, GÁL GY. 3, Ilyés 3, Pásztor. Cs: Tóth K. (kapus), EKLEMOVIC 5, Perez 3, IVÁNCSIK G. 3, IVÁNCSIK T. 5 (1), Markovics 2, Luzsnyikov. Edző: Mocsai Lajos

Az eredmény alakulása: 3. p.: 0–2. 7. p.: 1–5. 11. p.: 4–8. 16. p.: 7–9. 20. p.: 9–11. 24. p.: 10–12. 27. p.: 12–13. 29. p.: 13–14. 34. p.: 13–17. 38. p.: 13–21. 43. p.: 15–27. 49. p.: 17–29. 54. p.: 20–30. 58. p.: 22–33

Kiállítások: 4, ill. 10 perc

Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

ERSTE BÉKÉSI FKC – GYŐRI ETO FKC SE 32:27 (16:13)
Békés, 600 néző. V: Bonifert, Oláh

BÉKÉS: Árdeleán – Djuricin, PAVLOVIC 7, Trivkovic 3, Kocsis Cs. 1, Kopcsák 3, Himer 3. Cs: NAGY L. (kapus), Djurko, Raffai, Szatmári, NAGY CS. 5, Gamrat 2, OLÁH 8 (3). Edző: Bakó Botond

GYŐR: Herjeczki – Miss 2, Szabó A. 1, Nagy T. 4 (1), Józsa, Bognár 4, PÁLOS 7. Cs: Hoffmann (kapus), Székely 3, SZÉLES 4, Forrai 2, Németh G. Edző: Deáki István

Kiállítások: 12, ill. 16 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

A hétköznap és a szüreti munkák ellenére szépszámú közönség köszöntötte a hazaiak első füredi NB.I.-es mérkőzését és egyben az MKB-tól frissen igazolt Tombor Csabát és Uros Vilovskit. Miként az MKB ellen, most is Pál Gergely góljával indult a mérkőzés. A Gyöngyös rutinos NB.I.-esként nem illetődött meg és hamar fordítani tudott. A hazaiak a rutinos Kotormán góljaival tartották a lépést, de csak egy nyolcperces gólcsönd után a 25. percre tudtak fordítani. Azonban újabb ötperces füredi gólinség következett és máris a Gyöngyös vonulhatott kétgólos előnnyel a pihenőre.

A szünet után öt perc alatt csak egy gólra tudták a hazaiak megközelíteni a Gyöngyöst. Ekkor megint kimaradtak a füredi helyzetek, miközben a Gyöngyös bedobta amit csak lehetett. (A második félidőre beállt Czirákinak nem sikerült bravúrokkal tartást adnia a hazaiaknak.) Egyre inkább megugrottak a vendégek. A 49. percben már hattal vezettek, amit hat perc múlvára csak felezni tudott az újonc. A legelszántabb füredi szurkolókon kívül ekkor nem rakott volna senki nagyobb tétet a hazaiak pontmentésére.

Hiábavalónak tünt, hogy az utolsó percekben a fürediek begyűrték a helyzeteiket, mert eközben emberhátrányból is tudtak gólt szerezni a vendégek. Az 59. percre egy gólra feljött a BKC, de ekkor a Gyöngyös támadhatott. Nem tudták megőrizni a labdát és kb. 15 másodperccel a vége előtt Maros Čorej elcsípte azt, megugrott és a félpálya után Kiss sikertelenül próbálta letaglózni. A játékvezetők azonban nem engedték tovább a játékot, hanem szabaddobást adtak és a gyöngyösi játékost piros lappal kizárták. Már csak 13 másodperc volt hátra, amikor a félpályáról szabaddobással jöhetett a Füred. A labda Pál Gergelyhez került, akinek nem remegett meg a keze. A hazaiak már egymás nyakába borultak, de Tájok sípmester még 1,5 másodperccel visszaállította az órát a 60. percről. Ez azonban már semmire sem volt elég.

A sírnál is mélyebbről hozták vissza a hazaiak a pontot. Az újoncnak még szoknia kell az új felállását, az NB.I.-es mérkőzések hőfokát és idegi megterhelését. Pontatlanul és idegesen játszottak. Sokszor kicsúszott a labda a kezekből, sok helyzet maradt ki és sokszor tüntek tanácstalannak a védőfal előtt. Dicséretükre legyen mondva, hogy nem adták fel és megmentettek egy pontot, ami pontként is, de leginkább megszerzésének a mikéntjével még sokat adhat a füredieknek. A Gyöngyös salangmentes, eredményes játékot játszott, de a végére kiadták a kezükből a győzelmet. A sors, ami pár napja rájuk mosolygott, most kiegyenlítette a számlát. Soha rosszabb mérkőzést Füreden!

BALATONI KC – GYÖNGYÖSI FKK 27:27 (10:12)
Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok

BKC: SZATHMÁRI – Tombor 3, KOTORMÁN 7(3), Salamon 1, Kányai, PÁL 4, KOLEP 5(1); csere: Cziráki(k), Vilovski 2, Čorej 1, Bene, Lelkes 2, Gelley 2; edző: Velky Mihály

GYÖNGYÖS: KENYERES – KLEIS 6, Nagy 1, Bajorhegyi, Dimitrovski 2, Kiss 3, PAPIČ 7; csere: Chirpák 1, Kopco 2, PATÓCSKAI 5, Nigrinyi, Stéhl, Somogyi; edző: Rosta István; szakmai ig.: Csík János

Hétméteres: 5/4 (Tombor hagyta ki) ill. 3/2 (Kleis hagyta ki)
Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc és 1 kizárás(Kiss)

A mérkőzés alakulása :3’- 2:1; 4’- 2:3; 14’- 7:5; 21’- 7:7; 25’- 10:8; 35’-13:14; 39’ 14:18; 41’- 16:18; 49’ 17:23; 55’- 22:25; 59’- 26:27;