Kis türelmet...
Ötmillióval kevesebből gazdálkodhatnak idén
Hozzászólás a Kisalföldben 2011. január 24-én megjelent cikkhez
A mosonszentmiklósi önkormányzat már a 2010. decemberi ülésén döntéseket hozott a kieső bevételek pótlására . A képviselő-testület tagjai 5 igen és 2 ellenszavazattal felemelték a magánszemélyek kommunális adóját. 2011. január l-től az adó mértéke 7000.-Ft, az eddigi 5000.-Ft helyett.
Községi Önkormányzat honlapjára észrevétel
Mosonszentmiklós Községi Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 11/2010.(VI.23.) számú rendelet ( továbbiakban: SZMSZ ) 5.§-a szerint az önkormányzat a honlapján friss információval látja el a község lakosságát. Az SZMSZ szerint a honlap tartalmazza - többek között- az önkormányzat hatályos rendeleteit.
A honlapot rendszeresen megtekintem és az a megállapításom, hogy az SZMSZ előírásai nem teljesülnek.
Képviselő-testületi ülés 2011. 02. 02.
Tisztelt Képviselő-testület!
A Mosonszentmiklósi Községi Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 11/2010.(VI.23.) SZMSZ szerint a honlap tartalmazza a képviselő-testületi ülések meghívóját is, a tájékoztatást 5 nappal az ülés előtt kell megtenni. A honlapon a mai napon nem találtam meg a 2011. február 2-ára összehívott képviselő-testületi ülés meghívóját. Most is csak azt tudom írni, hogy akinek munkaköri kötelessége a honlapra a friss hírek feltöltése, az nem teljesíti feladatát.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Mosonszentmiklósi köszégi Önkormányzat Képviselőihez 4.
13 éve | 0 hozzászólás
Tisztelt Képviselő-testület!
A 2011. február 16-ai ülés 3. napirendi pontja „Zárt ülés”. Már korábbi levelemben is megírtam, hogy véleményem szerint ezt helytelenül tartalmazza a meghívó. Állásfoglalásom a helyi önkormányzatokról szóló 1990.évi LXV. törvény 12.§-án alapszik:
„3) A képviselő-testület ülése nyilvános.
(4) A képviselő-testület
a) zárt ülést tart választás, kinevezés, felmentés, vezetői megbízatás adása, illetőleg visszavonása, fegyelmi eljárás megindítása, fegyelmi büntetés kiszabása és állásfoglalást igénylő személyi ügy tárgyalásakor, ha az érintett a nyilvános tárgyalásba nem egyezik bele; továbbá önkormányzati, hatósági, összeférhetetlenségi és kitüntetési ügy, valamint vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás tárgyalásakor;
b) zárt ülést rendelhet el a vagyonával való rendelkezés és az általa kiírt pályázat tárgyalásakor, ha a nyilvános tárgyalás üzleti érdeket sértene.”
Tehát a nyilvános vagy zárt ülés tartása egy tárgyalási forma, ami az ülésre vonatkozik, nem a napirendi pontra.
Címkék: önkormányzat
Tovább