Kis türelmet...
http://astrokarma.org/venusz-atvonulas-es-hatasa-a-vilagra/
Vénusz átvonulás és hatása a világraKülönleges és ritkán megfigyelhető jelenségnek lehetünk tanúi június 6-án korahajnalban, amikor a Vénusz elhalad a Nap előtt.
Ennek az égi eseménynek – amellett, hogy vizuálisan is nagyon megkapó
látványt nyújt – komoly mundán asztrológiai, a világot alapvetően
megváltoztató hatása van. És ha eddig nem vettük volna észre, akkor most
újabb jelzést kapunk arra, hogy a Földünk egy fortyogó üstben csücsül,
amiben egy új világ kezd formálódni. Szerencsére nem a
“new world order” szellemiségében (jobban mondva szellemtelenségében),
hanem a Vénusz aktív közreműködésével.
Lássuk hát a részleteket!
Csillagászati jellemzők
A Vénusz-elhaladások érdekes ritmus szerint követik egymást. Az egyes elhaladások közt eltelt időszakok: 121,5 év, 8 év, 105,5 év és 8 év – majd a ciklus kezdődik előlröl. Az egymástól 8 évre bekövetkező elhaladásokat tranzit-pároknak hívják, mert a Vénusz ilyenkor közel ugyanabban az égi pozícióban halad el a Nap előtt. Az előző áthaladás 2004 júniusában volt, a következő pedig 2117-ben lesz, de ez már nem lesz látható Magyarországról.
A június 6-i elhaladás – tehát amikor a Vénusz egy apró foltként belép a Napkorong keleti, fölső részén, majd az ábra szerinti ívet megteszi – 7 órán át fog tartani, és itthonról kb. az utolsó két órában történő kilépés figyelhető meg hajnali fél öttől, amikor a Nap fölkel (Budapesten kb. 4:53-tól). A jelenség szabad szemmel is látható, de melegen ajánlott a védőszemüveg használata. A következő ábra jól mutatja a Nap és a Vénusz arányait.
Vénusz áthaladás, asztrológia, mitológia
Az asztrológia szóhasználatában a jelenség egy Nap-Vénusz deklinációs és hosszúságbeli együttállás az Ikrekben. Ilyenkor a Vénusz a “Nap szívében” áll – ez a kazimi az arab terminológia szerint, és akkor teljesül, amikor egy bolygó az Ekliptikán 17,5’-en belülre kerül a Naptól. Ilyenkor a Nap szívébe jutó bolygó rendkívüli módon megerősödik.
Jelen esetben azonban ezt az erőt csökkenti az, hogy a Vénusz most retrográd, azaz a Földről nézve hátráló mozgást végez. Ez elég ritkán fordul elő, mert a Vénusznak majdnem kör alakú a pályája. Az asztrológia szerint a retrográd bolygó, mivel nem a “normális” irányba halad, hatását és erejét csak csökkentve, károsítva ill. befelé hatva, indirekt módon tudja kifejteni, nem úgy, ahogy egyébként szokta. A Vénusz esetében ennek a retrográd áthaladásnak van egy plusz jelentése is.
A Vénusz nem távolodhat el jobban a Naptól 48°-nál – ez a láthatóság szempontjából azt jelenti, hogy vagy hajnalban látszik, napfölkelte előtt, vagy napnyugta után egy bizonyos ideig. (Napkelte és napnyugta között értelemszerűen azért nem látszik, mert a Nap mindent elvakít.) Az előző a Vénusz hajnalcsillag állapota, míg a második az estcsillag állapota. Ezért hívja a néphagyomány a Vénuszt esthajnal-csillagnak.
A mezopotámiai mitológiában a nyolcágú Vénusz megfelelője Inanna (sumér) ill. Istár (babilóni) istennő, az egyiptomiban pedig Hathor istennő. Inanna/Istár kétféleképpen “működik”: vagy mint a háború harcias istennője = hajnalcsillag, vagy pedig a harmónia és szépség hordozója = estcsillag. Ugyanez igaz egyiptomi társára, Hathorra is, aki, amikor a világban rend és harmónia uralkodik, Basztet macska alakjában mutatkozik, amikor azonban a káosz jut uralomra, akkor Szahmet vérengző oroszlán formájában pusztítja az embereket.
Mivel most a Vénusz retrográd, a Nap előtt “keletről nyugatra” fog elvonulni, azaz szekunder (ekliptikai) mozgását tekintve estcsillagból hajnalcsillagba vált. A harmónia felborult, Istár harcias arca fog megnyilvánulni, Szahmet bömbölni fog – de egyelőre csak befelé. Akkor viszont lesz nemulass, amikor a Vénusz újra direktbe vált!
Mit is jelent mindez?!
A Vénusz áthaladás-pár egy ritka, a mundán asztrológia szempontjából azonban fontos jelenség, és korszakos változást ígér. A Vénusz jelképezte női/feminin oldal megerősödik (a kazimi miatt), és harmonikus állapotából harciasba vált. A világban jelenleg uralkodó maszkulin túlsúly kibillentette az egyensúlyt, aminek visszaállítására most jött el az idő. Ez az átmenet azonban elég harcias lesz (amit a világ más történései is alátámasztani látszanak), és alapvető változásokkal jár majd.
Az áthaladás pillanatára fölállított mundán képletben a Mars (a harc és az agresszió, a direkt akarat) egy (elengedő) kvadrátot vet a Nap-Vénuszra a Szűzből. Női és férfi értékrend harcát látjuk, ahol a Vénusz tűnik erősebbnek (mivel saját terminusában áll, a Marsnak pedig nincs méltósága), ám ez a harc már a végkifejletéhez közeledik (kvadrát a változó jegyekben), de ennek tartama szerintem még bőven években/évtizedekben mérhető.
A képlet további érdekessége, hogy a Szaturnusz a Mérlegben az ókori értelmezés szerint a Vénusz uralma alatt, elem szerint vele trigonban áll (Ikrek-Mérleg), és retrográdsága ellenére nagyon erős (exaltált és a saját triplicitásában van). Eszerint a Szaturnusz, mintegy a Vénusz erős haderejeként kitartóan támogatja a most harci sisakot öltött Vénuszt a hosszan tartó csatájában,
Ha hozzátesszük még, hogy a Vénusz az anyagi javakat és a pénzt is jelöli, akkor a pénzvilág teljes és agresszív átalakulását látjuk kibontakozni.
Az égi mozgások vizsgálatából az is megállapítható, hogy a Hold, mint az események jelölője, legelőször a Marssal alkot egzakt trigont, tehát a közeljövőben még a Marsnak áll a zászló, bár ez a fölény eléggé vitatható, mert a Hold nagyon gyenge saját exil helyén, a Bakban. Mindez tükröződik a világban is: a most még túlsúlyban lévő jang/férfi erő mindent megtesz annak érdekében, hogy a hatalmát fönntartsa, ami ideig-óráig, egyre fokozódó erőszakkal (a gyengék fegyvere) még tartható is, ám a folyamat megállíthatatlan. A teljes fordulat akkor következik be, amikor a Mars átlép a Mérlegbe, és a Vénusz uralma alá kerül – ekkor a Vénusz már direkt mozgású és együttáll a Jupiterrel és a leszálló holdcsomóponttal. Ugyanekkor a Mars trigonba kerül a Jupiterrel és a leszállóval, és egy nagyon tág, ám közeledő trigont alkot a Vénusszal. Ez a két szembenálló fél kiegyezéséhez, megbékéléséhez, harmóniába kerüléséhez vezet, amit szerencse kísér, ám a tökéletes egyensúly állapota nem fog megvalósulni az egzakt trigon hiánya miatt.
Védikus megközelítés
A védikus asztrológia teljesen más rendszer szerint működik, mint nyugati társa, ám vizsgálatából egy új megközelítését, perspektíváját láthatjuk ugyanannak a helyzetnek. Az áthaladás idejére fölállított mundán képletből most csak azt emeljük ki, hogy az esemény alatt a Hold melyik holdházban tartózkodik, mert ez egy jellemző (ám durva) képét adja a történéseknek.
Az adott időpontban a Hold a Purva Ashadha (jelentése: ‘korábbi veretlen’) nakshatrában (holdházban) áll, amit a Vénusz ural! A nakshatrához a teljes megerősödés, a vizek általi megtisztulás és megújulás, majd pedig a győzelem kötődik. A védikus hagyomány szerint az a hadvezér, aki ilyenkor kezd háborúba, győzni fog. Jelentéséhez tartozik továbbá az élet körülményeinek javítása is.
Védikus szempontból is azt látjuk tehát, hogy a jelenlegi Vénusz elhaladás a női minőség harcát és későbbi győzelmét vetíti előre.
Kedves férfitársaim! Nektek sincs okotok az aggodalomra, mert bizony a sok erőszak, megannyi Rambo és terminator, a racionalitás elgépiesített, technokrata-korszaka után végre ránk férne egy olyan szellemiség, amit nekem legjobban az Avatarban ábrázolt, természet- és emberközpontú világ fejez ki.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!