Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

mrég kérdezték tőlem, hogy mennyit érhet egy Hollóházi töredék Matyómintás étkészlet. Szó szerint ezt kérdezték: „Most hoztak például egy régi 1831 egyes Hollóházi pecsétel ellátott készletet.  A pecsétet tudom hogy nem azt jelenti hogy akkori, de jó hogy rajta van.  Az érdekelne hogy maga a festett rész - mintha matyó hímzés lenne - emel-e az értékén ? A darab száma ennyiből áll, mint a képen van.”

A jelölt porcelánok korát könnyű meghatározni, hisz mindegyik porcelángyár váltogatta a jelölést, ha nem is évenként. Porcelán történeti könyvekben, és az interneten a jelölések megfejtésére lehet jutni és meghatározható a keletkezés kora. Persze ez nem azt jelenti, hogy ennek alapján már meg is van az értéke. Minden korszakban gyártottak első osztályú termékeket és selejtet is. Én úgy látom, hogy mostanában a nem túl régi és hagyományos díszítésű darabok nem nagyon mennek, főleg, ha nem teljes a készlet. Így ez a töredék étkészlet nem ér forintban túl sokat, de azért akinek van egy másik ugyanilyen töredék étkészlete, nagyon jól fel tudja használni.A mi családunknak is van egy Hollóházi tálja, alján a Szakmáry jelzés és, hogy típusedény. Én sokáig  azt gondoltam róla, hogy legalább száz  éves, mert a belseje ugyan hibátlan, de mégis nagyon patinás, szinte barna színű. A porcelántörténetnek utána olvasva,  már tudom, hogy Európában kétszer is feltalálták a porcelánt. Elsőként az Olaszok a fehér lágyporcelánt, melyet nagyon szép fehér színben elő tudtak állítni, de ennek a hibája, hogy az idővel öregedik és megbarnul. A mi porcelán tálunk is csak 60 éves, de mégis úgy néz ki, mint egy százéves. A németek pedig olyan keményporcelánt fedeztek fel, mely bizony dacol az idővel és száz évesen is hófehér szinte újszerű tud maradni. A Hollóházi gyár, csak a második világháború után tért át a keményporcelán gyártásra, előtte az olaszos lágy porcelán technikát használták.   

 

 

 

Képek: Matyómintás étkészlet, Szakmáry típustálunk, Hollóházi jelzések összefoglalva

Címkék: hollóházi porcelánok és jelzések

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu