Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Nagymányoki Sportegyesület

 

működik: 1928-tól

elnök: Krausz Péter

7355 Nagymányok, Fenyves u.

 

A labdarúgás múltja

A Sportkör 1928-ban alakult a Levente Egylet keretén belül. Első elnevezése Nagymányoki Polgári Lövész Egylet volt. A katonai felkészítés volt a fő tevékenysége, de már 1928-ban megszerveződött az első futballcsapat, melynek tagjait úgy hiszem, hogy érdemes felsorolni. Martisze, Verebi, Csordás,…Leicht, Schnierer, Klausz J., Klausz F., Schobert, Fenyő,Hiernickl, edző:Pintér Ernő. A csapat színe alakuláskor piros-fehér volt. majd 1932-től zöld-fehér a mai napig is.

A szakosztály 1932-ben indult el először bajnokságban már NSE néven. 1932-36 között a Pécsi Alosztályban szerepeltek kiválóan. 1936-40 között a Baja Alosztályban szerepeltek, ahol 1940-ben bajnokságot nyertek és bekerültek az NB III-ba. 1936-40-es csapat: Glöckler, Máté, Csordás, Oláh, Beinzki, Tóth, Sárközi, Orosz M, Pálfi, Orosz L, LeichtA háború miatti bevonulások a csapat szétesését eredményezték.

A labdarúgás népszerűségét mutatja egy 1933-ban a Kis Újságban megjelent cikk: „Páratlanul magas sportélet folyik Nagymányokon, ahol a mérkőzéseket 1000 ember nézi. Egyetlen hely az országban, ahol a nézőtéren fejkendős asszonyok vannak többségben.” A háború befejezése után néhány hónapra már megszerveződött egy új csapat és elkezdődött egy sikeres korszak, melyet a területi bajnokság és többszöri megyei bajnoki cím fémjelez. 1955-ig 3 esetben játszott csapatunk osztályozót az NB II-be kerülésért, de ezt játékvezetői csalások és más tudatos események meggátolták. Ezt követően csapatunk a megyei bajnokságban szerepelt, ahol mindig dobogós helyen végzett. 1961-62-ben bajnokságot nyerve felkerült az NB III-ba ahol 1965-ig szerepelt. Ezt követte 2 év megyei szereplés, majd 1968-ban csapatunk újból bajnokságot nyert és 1974-ig az NB III-ban szerepelt. Ezt követően 1982-ben kerültünk vissza és 2 év szereplés után újból kiesés következett. Azóta csapatunk a megyei bajnokságban szerepel kisebb-nagyobb eredménnyel. Közben 1964-ben a csapat bázisát jelentő Nagymányoki Bányaüzem megszüntette termelését és a sportkört a Brikettüzem vette át, mely 1991-ig segítette a sportkör működését, majd az önkormányzat vette át a sportkör támogatását.

Néhány gondolat az asztalitenisz szakosztály történetéről, munkájáról

A szakosztályt Tamásy Gyula bányatisztviselő szervezte meg 1948-49-ben. 1950-ben már a megyei bajnokságban indultak és női csapatunk I, míg férfi csapatunk II. helyen végzett. A szakosztály 1954-ben megszűnt, de 1958-ban férfi csapattal újraszerveződött és 1960-ig mindig dobogón végzett. 1960-ban ki-ki mérkőzést vívtunk Tolna csapatával az NB II-be kerülésért, de sajnos 9-7-es vereséget szenvedtünk. 1961-65 között ismét szünetelt a szakosztály működése, de 1965-70 között újra működött. 1970-74 között újabb szünet következett majd 1974-től napjainkig folyamatosan működik a szakosztály. 1980-tól – egy év kihagyással – mindig az NB III-ban, sőt a 2002/03-as bajnokságban az NB II-es osztályban szerepeltünk. Jelenleg csapatunk az NB III 3. helyén áll és legfontosabb céljának az utánpótlás nevelést tartja. A szakosztály tagjai számtalan megyei bajnoki címet szereztek csapatban és egyéniben egyaránt. Az első egyéni megyei bajnoki címet Pintér Ida szerezte 1949-ben. A szakosztály tagjai országos megméretéseken is sikeresen szerepeltek. 1978-ban Teleki Attila 6. lett az országos újonc bajnokságon. Sikeresen képviselték Tolna megyét is játékosaink az országos úttörő majd Diák Olimpián. /Teleki Attila, Kelemen Zsolt, Bacsó Miklós, Tóth Gábor/.

Nagymányoki Sportegyesületben működő más szakosztályok

1960-64 között eredményesen működött a kézilabda szakosztály női és férfi csapata. 1980-ban a Tsz támogatásával újra szerveződött a szakosztály, de csak rövid ideig funkcionált. Az 1970-es években Kelemen Antal testnevelő irányításával volt magas színvonalú kézilabda az iskolában. Az 1980-ban végzett korosztály női csapatát egy az egyben átigazolta az NB II-es Szekszárdi Spartacus és innen elkerülve Tekauer Anita az NB I-es Tatabányában is eredményesen szerepelt. 1950-52 között területi bajnokságban szereplő ökölvívó szakosztály is működött. 1952 júniusában az egész csapat Bonyhádra igazolt. 1955-58 között röplabda szakosztály is működött elsősorban a vájáriskolára támaszkodva. Edzőjük Varga Jenő testnevelő volt. 1950-ben női kosárlabda csapat is szerveződött. Edzőjük dr. Bujdosó László volt.

Jelenünk

Labdarúgó szakosztályt és asztalitenisz szakosztályt működtet. Kezdeti évektől kezdve aktív, élénk sportélet volt falunkban. Az utóbbi 5-6 évben fokozottan előtérbe került az utánpótlás nevelés és az a törekvés, hogy lehetőleg nagymányoki fiatalok játszanak csapatainkban. Ebben nagy segítséget jelentett a Góliát program, focisuli, és a most kiteljesülő Bozsik program. Törekszünk arra, hogy a bajnokságokon minél több saját nevelésű játékosunk szerepelhessen. Ifi és serdülő labdarúgó csapataink a megye 1.- bajnokságában szerepelnek. Ezen kívül visszatérő hagyományos kupákat rendezünk: Rákóczi-, Kelemen Kupa; Wéber -, Dormány emléktorna; serdülő, ifi kupák…)

Az asztaliteniszezőink nagyon szépen szerepelnek a bajnokságon, az utóbbi években nagy feladatunk volt az utánpótlás toborzása. 2 csapattal szerepelnek az NB III-as bajnokságon. Rendszeresen nagy létszámban vesznek részt a versenyeken. Éves szinten 12-16 versenyt jelent. Az utánpótlás komoly eredményeket ért el megyei szinten. Nincs olyan versenyzőnk, aki nem nyert egyéni megyebajnoki címet a saját korosztályában. Felnőtt csapatunk közül az 1. csapat az NB II-be való feljutásért küzdött sikeresen, míg a II. sz. csapatunk felerészben serdülő, ifjúsági játékosokból áll az NB III. középmezőnyében szerepelt. Kelemen Zsoltot 1994-ben és 1995-ben 2005-ben is Tolna megye legjobb férfi asztaliteniszezőjévé választották. 2005-ben Tolna megye legjobb asztalitenisz edzője Teleki Zsolt lett.

A Sportcsarnok felépülése és használata új lendületet adott az utánpótlás nevelésnek. Erről Tolna Megye Sportévkönyve az alábbiakat írja: „A szakosztály kiváló edzés lehetőségekkel rendelkezik az új sportcsarnokban. … A nagymányoki szakosztálynak jelenleg legnagyobb értéke az igen népes és tehetséges utánpótlás garnitúra. Tucatnyinál több, olyan fiatal játszik jelenleg, akik bármikor helyettesíteni tudják majd a jelenlegi csapat tagjait. Teleki Zsolt kiváló munkát végez a fiatalok oktatása terén, de mint játékos is meghatározója a csapatának.”

1943-ban épült futballpályánk akkoriban a megyében egyedülálló stadionnak számított a 300 ülőhelyes fedett lelátóval, alsó öltözőkkel, betonkerítéssel. Itt kezdte játékosi pályáját a későbbiekben ország-világ által ismerté vált futballista: Buzánszky, Ughi testvérek, Gelencsér, Steib, Süveges… Jelenleg is sportpályánkat az iskolai sportcélra(tömegsport, iskolai bajnokságok, kupák) diáksportkör tagjai, „foci-suli” keretén belül óvodások és alsósok, ifi és serdülő csapat rendszeresen használják. A „stadionunk” községünk életében meghatározó helyszín. Bajnokságoknak és egyéb rendezvényeknek ad helyet.

 

Címkék:

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Régebbi bejegyzések

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu