Kis türelmet...
13 éve
Látták:801
A kínai és európai zene ötvözése - Oliver Shanti
Oliver Shanti összehozott néhány olyan albumot európai zenészként, amelyek talán a legteljesebben ötvözik egymással a távol-keleti zenét az európai hagyományokkal. Igazából nincs is más dolga a hallgatónak, csak az, hogy leüljön és figyeljen a zenére és belső énjére. Kicsit hasonlít ez a taoisták "vuwei", azaz a "nem cselekvés" állapotára. Hagyjuk, hogy a dolgok megtörténjenek velünk...
Oliver Shanti Ulrich Schulz néven született Hamburgban 1948-ban. Talán az egyik legismertebb new age zenész ma a világon. 14 évesen már különféle hajókon szolgált, majd bárzenész lett, aztán bejárta az egész világot Párizstól Berlinen át Kaliforniáig és Észak-Afrikáig. Zenei stílusára minden bizonnyal hatással volt az, hogy ennyi földrészen megfordult és sok nemzet zenei világával megismerkedhetett. Albumain elsősorban a távol-keleti hangzásvilág (kínai és japán), valamint az indián zenei kultúra elemei dominálnak.
Első albuma a Licht-Prakash-Light (Inkarnation) már nemzetközi siker lett. 13 önálló albuma jelent meg, mások pedig az "Oliver Shanti and friends" nevet viselik, mint pl. a nagy sikerű Buddha and Bonsai válogatások. A témánkba leginkább illő két album a Tai Chi és a Tai Chi Too. Szinte mindegyik dal remekmű, alább egy kis ízelítő Shanti zenei világából.
http://kinablog.blog.hu/2011/02/12/a_kinai_es_europai_zene_otvozese_oliver_shanti
Kategória: Zene
Feltöltés ideje: 13 éve
Látta 319 ember.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!