Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Niacin - Pay Dirt (Live in Tokyo)

ziofrenko
http://www.youtube.com/user/ziofrenko
töltötte fel ezen a napon: 2007.05.30.

Niacin Live in tokyo

Billy Sheehan - bass
Dennis Chambers - drums
John Novello - keybords/hammond


Honlapjuk: www.niacinb3.com
Megjelenés: 2005. március 15. - Japán
Stílus: Instrumentális Jazz - Prog Fúzió

Meglepődtem, amikor elkezdtem a Niacin nevű bandával az ismerkedést, kissé megkésve, ennek a lemeznek a kapcsán. Egyrészt azért mert egy fantasztikus szupergroup trióról van szó, amiben Billy Sheehan basszusgitározik, John Novello billentyűshangszereken játszik és Dennis Chambers dobol. Másrészt ez már a sokadik kiadványuk, és eddig még egy sem jutott ez hozzám. Harmadrészt a fantasztikus tudású tagok közös munkája is elementálisan dinamikus jazz-prog muzsika, valahol a modernizált ELP és a Planet X minusz gitár stílusban keresve. Mindenki a főszerepben van. Billy Sheehan (My Early Years) jellegzetes stílusa most a végtelenségig felfokozva van jelen, klasszikus jammeléses stílusban. Dennis Chambers (Cab 4, Mike Stern Band a Millenárison) durva ütemezése, no és persze elementális tudása ugyanúgy fontos része a daloknak. De mégis leginkább a főszereplő John Novello, aki elsőként Chick Corea 88-as Eye of The Beholder lemezén mutatkozott be, de Mark Isham és Andy Summers lemezein és a 99-es ELP Tribute lemezen is játszott. Egy fantasztikus billentyűsről van szó, aki a Hammond mellett zongorán és szintetizátoron is bemutat jónéhány felejethetetlen pillanatot. Játéka leginkább Keith Emerson felfogására emlékeztet, de fiatalos lendületes, ötletes, impulzív, vagyis zseniális! Így, hát ELP hívőknek és az improvizatív jazz-prog hívőknek kötelező, ahogy Zappa hívőknek is, hiszen feldolgozták a mester King Kong című dalát.


Többnyire teljesen elborult zenét nyomnak. Kőkemény billentyűs futamokkal, amik sokszor hammondból jönnek, de olyan sokrétűen, hogy egy pillanatra nem válnak unalmassá. De a dob futamok is elvetemület. A nyitó Barbarian @ The Gate olyan stílusú gyorsulás, mint a Planet X-ben szokott lenni, csak itt a basszusgitár olyan töményen van jelen, mintha gitár lenne.

A Nemesis egyik fele inkább ELP-esen bonyolult, tele energikus hammond szólóval, mint jazzes. De azért a jazz is megjelenik, amikor megjelenik a zongora és lazább ütemezés mellett hatalmasat szólózik.

A Blisterine basszusgitárszólóval indít, amiből szépen fejlődik a szintivel a nóta, majd teljesen észrevétlenül hatalmas jammelés indul.

A King Kong a már említett Zappa dal, amit Ponty is feldolgozott már. Itt lassabb és hosszú basszusszólóval felépítve van átalakítva. Jazz zongora hegyek is vannak benne, amitől az elvontság teljessé válik.

A Super Grande-ban visszatér a Planet X szerű prog-rock, de itt az ELp is megjelenik a hammond meghozza a jammelést is.

A lemez egyik legjobb dala a lassú Magnetic Mood, ami Deep Purple régi koncertjeit idézi nekem, Lord mélységű szólóival. Persze amikor jazzbe vált, és hatalmas szinti-gitár szólókat kapunk, free dobolással, akkor sem lepődünk meg, csak élvezkedhetünk. Persze, ha valaki kedveli ezt a zenei közeget!

A Hair Of The Dog nem a Nazareth 75-ös dala, legalábbis én nem ismeretm rá. Bár visszafogottabb, dallamcentrikusabb nóta, de biztosan nem az. Vanna részei amik engem a MAHAVISHNU ORCHESTRA 74-es Apocalypse lemezére emlékeztetnek!

A 4's 3 ELP-es futamai mellett nekem a Stumble On The Truth visszafogott jazzes szólói, no meg persze a basszus fantasztikusan tömör játéka tetszik. De a játékosabb jazzbe mutató Club Soda szellősebb kiséretei is kellemesen ülnek.

A No Shame elementális basszus-hammond jazzelése kimagasló, de az első bonusz dal, a Clean House szintisebb aláfestése, populárisabb dallamai is kellemesen sokrétűek. Legvégül pedig a Repeat Offender érkezik, a maga őrületével.

Összefoglalva: Őrület, hogy mikből marad ki az ember, pedig figyel ám rendesen! Mindenkinek, aki a fúziós zene után érdeklődik javaslom, hogy próbálja ki a bandát. Egyszerűen zseniálisan sokrétű instrumentális muzsika ez. Kőkemény jammelés! A zene ünnepe! 10 / 10


Track lista:

1. Barbarian @ The Gate
2. Nemesis
3. Blisterine
4. King Kong
5. Super Grande
6. Magnetic Mood
7. Hair Of The Dog
8. 4's 3
9. Stumble On The Truth
10. Club Soda
11. No Shame
12. Bonus track: Clean House
13. Bonus track: Repeat Offender

Közreműködő zenészek:

Billy Sheehan - basszusgitár
John Novello - Hammond B3, Zongora, Rhodes
Dennis Chambers - dob

Lemezeik:

1996 - Niacin
1998 - High Bias
1998 - Live (Niacin)
2000 - Deep
2001 - Time Crunch
2003 - Niacin Live! Blood, Sweat and Beers
2003 - Niacin Live: Blood, Sweat & Beers (DVD)
2005 - Organik
( http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6192 )


NIACIN – ORGANIK (CD)

Rövid hírek Megj: 2005. 09. 26.

Itt az idő hátradőlni és beletemetkezni a NIACIN zenéjébe. Újra felfedezni magunknak a rock gazdag történetének egyik majdnem elfelejtett művészetét, a Hammond B-3 hangzást, a klasszikus billentyűs hangzást, a basszus és dobok hármasságának hangzásvilágát. Rock, fúziós elemek, igazi jazz kreativitás jellemzi a Niacin munkásságát.

Sheenan és Novello a zenei trükkök nagy zsákjából mindig elővarázsol valami újat, inspirálót. Nem esik nehezükre, hiszen Sheenan (Talas, D. Lee Roth, és Mr. Big) legendákkal zenélt együtt. De átrágta magát a 70-es évek progresszív gyökerein is (King Crimson, Gentle Giant, Genesis...). Chanbers (Chick Corea, Steely Dan és James Brown-al dolgozott együtt a dobok abszolút bajnoka és jazz funk gyökerei igen mélyek, ego mentes zenész, csak egy dolog érdekli zenélni és zenélni, jazztől a rockig.

Novello a Niacin gitáros és énekes fenoménja és a B3 Hammond nagy mestere. A B3 hangzást visszacsempészve a rock történelem elevenedik fel ismét a Niacin együttesnek köszönhetően. Erősen megkülönbözethető hangzás és érzelem világ keletkezik ezáltal.
( http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6441 )

Címkék: billy sheehan dennis chambers fúziós john novello niacin rock  

Kategória: Zene

Látta 437 ember.

Vágólapra másolás

Értékeld!

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Érdekel Imre többi tartalma is?

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu