Kis türelmet...
A kategóriákat, határokat, különbségeket csak az elme, az intelligencia mesterségesen és önkényesen hozza létre. A valóságban Minden Egy. Ez a kiindulási alapja az ősrégi indiai jóga filozófiájának, amelyből később kialakult a hinduizmus és a buddhizmus is. A jóga szó „egyesülés”-t, „egyesítés”-t jelent, utalva arra, hogy minden jelenség célja visszatérni az eredendő egységhez a világegyetemmel. E szerint a boldogtalanság oka az, hogy, esetünkben, az ember el van idegenedve saját valóságától, és különbözőnek érzi magát attól a világtól, amelyben benne él.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Ahimszá, nem-ártás az indiai gondolkodásban
14 éve | 0 hozzászólás
Ahimszá Paramó Dharma – A nem-ártás a legfőbb kötelesség. Ez az indiai jóga filozófiája, a Szat-Szanáthana Dharma, ill. az ebből kialakuló vallások, mint pl. a buddhizmus, hinduizmus vagy dzsainizmus központi alaptétele. De tulajdonképpen minden vallás eredeti formájában benne van.
Hogy miért van ilyen fontos szerepe a nem-ártásnak? A jóga filozófiája szerint mi nem csak az vagyunk, amik vagyunk, hanem, amiben benne vagyunk, az is mi vagyunk, mivel az a mi tudatunkban van benne.
Címkék:
Tovább