A csokoládét Dél-Amerika őserdeiben élő kakaófa gyümölcséből, a kakaóbabból készítik.
A kakaóbab pénzként is használatos volt (1 nyúl 10, 1 rabszolga 100, 1 rabszolganő pedig 50 kakaóbabot ért).
Európába, pontosabban Spanyolországba a XVI. század elején került, majd hamar elterjedt élvezeti értéke miatt. Ezenkívül gyógyítóhatása is ismert volt.
Az édesipari termékek közül a csokoládé ma is az egyik legkedveltebb édességek közé tartozik. Ez részben annak köszönhető, hogy nagyon sokféle ízben, formában kapható, így mindenki találhat köztük olyat, ami az ízlésének megfelelő.
Már nálunk is kapható sokféle kitűnő minőségű csokoládé. Akár 99%-os kakaótartalommal is találhatsz inyencséget. Látogass el Budapesten a Culinaris nevű gourmand-paradicsomba, hogy kedvedre válogathass a finomabbnál finomabb csokoládék között!
A csokoládé a teához hasonló módon hosszú utat jár be, amíg a hasdba kerül. A kakaófa egész évben virágzik és terem. Október és március között szüretelik a babokat. Ebben a hat hónapban szüretelik a világ csokoládéalapanyagának 80%-át. Utána következik a fermentálás, ami a trópusi égövön magától is meginduló erjedési folyamat, majd ezután a szárítás és őrlés. És készen is van a csokoládé alapanyaga.
A felhasználói élmény fokozása érdekében már mi is használunk cookie-kat a Network.hu oldalon.
Az oldal használatával beleegyezel a cookie-k alkalmazásába. További információ: itt.
Kommentáld!