Kis türelmet...
10 éve | 0 hozzászólás
A Szíriusz név eredete még nem tisztázott. Talán visszavezethető az óbabilóniai csillagászatra, és akkor „Ívcsillag” -ot jelent, de jelentése lehet „a csúszó”. Néha a Szíriuszt „kutyacsillagnak” nevezik.
A Szíriusz név egyike a három legrégebbi csillagnévnek, amit a modern nyugati kultúra használ. (A másik kettő is úgy tűnik, hogy a görög tudomány előtti időből való: ezek az Arcturus és a Canopus).
Neve görög formában szeiriosz, melynek általános fordítása „pezsgő” vagy „perzselő”, ami a csillag akkori időkben elképzelt fény- és a hőmennyiségére vonatkozik.
10 éve | 0 hozzászólás
Az Andromeda látványos csillagkép az északi égbolton. Magyarországról őszi estéken csaknem a zenitben látható; nyáron éjfél után a keleti égbolton, télen és kora tavasszal este a nyugati égbolton figyelhető meg. Északi része Magyarországról egész évben látható.
10 éve | 0 hozzászólás
értesítem minden kedves Barátom és Ismerősöm , hogy péntek este fél nyolc körül a Rómain a víztoronynál fogok csillagászkodni.
Szeretettel várok minden érdelkődőt
István
10 éve | 0 hozzászólás
Szeretettel tudatom minden kedves barátommal ismerősömmel , hogy az Androméda közösségem nagyon gyakran frissül uj képekkel be jegyzésekkel
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Sziriusz1
10 éve | 0 hozzászólás
A Szíriusz a Canis Major – vagy más néven a Nagy Kutya – csillagképben található, ezért is nevezik a „kutya csillag”-nak. A mi Napunknál hússzor fényesebb és kétszer nehezebb. Éjszaka a Szíriusz a legfényesebb csillag az égen és a kékesfehér ragyogása az idők kezdete óta mindig ámulatba ejtette a csillagászokat. Nem csoda, a Szíriusz gyakorlatilag minden civilizáció által tisztelt. De van még valami láthatatlan is a Szíriuszban?
Ősi civilizációk ereklyéi megmutatták, hogy a Szíriusz mennyire fontos volt az asztrológiában,
mitológiában és az okkultizmusban.
Címkék:
Tovább