Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Másfél - Lengyel (En Garde-2005)

ez egy amolyan kezdő kategória a magam részéről amely inkább hangulatorientált
http://www.youtube.com/user/scdorka



A Másfél egy funkrockból, pszichedelikus rockból, acid jazzből, ambientből és repetitív kortárs zenéből merítő alternatív rockegyüttes. 1989-ben alakult Budapesten. Az együttes eredeti felállása: Balázs János (gitár), Lukács Levente (szaxofon), Hegedüs László (basszusgitár), Hegedüs János (basszusgitár), Kalocsai Tamás (dob).

Történet

A kísérletezgető együttes első koncertjeit a Kandó Kollégiumban tartotta, ahol a dobos és a szaxofonos tanult, majd más kollégiumokban léptek fel főiskolás bulikon, fesztiválokon. Ekkor például a Ladánybene 27 előtt is felléptek.

1991-ben az alapító Balázs Jánost és Hegedüs Lászlót elvitték katonának, helyükre érkezett Barnabás (gitár).

Nem sokkal később már a kultikus FMK-ban, majd a Tilos az Á-ban zenéltek, ahol legtöbbet a hasonló műfajban alkotó Korai Örömmel koncerteztek. 1993-ban magánkiadásban megjelentették első kazettájukat, amit a Schönherz kollégium akkor épülő stúdiójában vettek fel, egy évre rá pedig a Tilos az Á-ban készült koncertfelvételt jelentették meg CD-n.

Az Almássy téri klubban Quadro-koncertsorozatot rendeztek, ahol a teremben szimmetrikusan elhelyezett négy színpaddal a nézőket körbefogva valódi térhangzást produkáltak, mindezt fényhatásokkal és jelmezekkel kiegészítve. A vizuális hatások azóta is a fellépések elengedhetetlen részei.

A Másfél 1996-ban az addig elkészült anyagokat stúdióalbumon adta ki, ekkor jelent meg a klasszikus Viperagarzon című nagylemez, melyen az időközben az együtteshez csatlakozott Salamon Eszter - a hangzásvilágot egyedi módon kiegészítő - csellójátéka is hallható. 1997-ben a Villamos című rövidfilmhez, majd egy színdarabhoz is készítettek kísérőzenét. 1998-ban jelent meg a talan legerettebb, legkiforrottabb nagylemez, a Katasztrofamamor, amelyen a korabban csak vendegszereplo Salamon Eszter teljes erteku tagkent szerepel. Ezzel a lemezzel lezarul egy nagy fejezet a zkr torteneteben, mind felallas, mind hangzasvilag tekinteteben, Kalocsai Tamas kilep, es a kovetkezo albummal mas(abb) zenei vizekre evez a zkr. Sokan a mai napig ezt az albumot, illetve korszakot tartjak a Masfel csucspontjanak. A következő album 2000-ben jelent meg Angyaltojás címmel, ezt egy maxi, majd egy remix album követte.

Az együttes 1991 óta több mint 200 koncertet tartott, többségében Budapesten, de játszott a legtöbb vidéki városban. Ez idő alatt a hazai klubélet egyik központi együttesévé nőtte ki magát és sikerrel lépett fel számos európai (legtöbbet francia) klubokban és fesztiválokon.

A Másfél a Sziget fesztiválon első megrendezésétől kezdve a fellépő együttesek között található, 1998-ban a nagyszínpadon a Chumbawamba és a Motörhead előtt léptek fel.

1999-ben az alapító tag, Kalocsai Tamás (dob) kilépett a zenekarból, helyére átmenetileg a ColorStar dobosa, Farkas Zoltán lépett, majd nem sokkal később az azóta is tag, Ujj Zoltán került a dobok mögé.

2000-ben Franciaországban rögzíttették Angyaltojás c. lemezüket. 2002-ben távozott Salamon Eszter (cselló) és nem sokkal később Hegedüs János (basszusgitár), aki helyére a Kamu zenekarból és a Rewind Partykról ismert Sabák Péter érkezett.

Gaya Arutyunyan, a Deti Picasso énekesnője először az En Garde c. lemezen egy számban, később több dalban, koncerteken is szerepelt.

2009-ben újabb változás történt, Barnabás, hosszú együtt töltött idő után kilépett a Másfélből. Az új gitáros Karen Arutyunyan, Gaya testvére, a Deti Picasso gitárosa lett.

A stílus

A Másfél olyan instrumentális stílust képvisel, ahol a megszólalás erős, dinamikus, váratlan váltások, páratlan ritmusok és lüktető szaxofon jellemzik, de éppenséggel pszichedelikus elemek is találhatók benne. Legutolsó lemezük, az En Garde! már inkább drum & bass és a jungle motívumokból építkezik. Ezen a lemezen már énekhanggal is kísérleteznek: az Aerosoul című számban Gaya Arutyunyan, a moszkvai Deti Picasso zenekar énekesnője szerepel, aki azóta aktív tagja lett a zenekarnak.

Tagok
Jelenlegi tagok

* Gaya Arutyunyan - ének (2005-től)
* Ujj Zoltán – dob (1999-től)
* Sabák Péter – basszusgitár (2002-től)
* Karen Arutyunyan – gitár (2009-től)
* Lukács Levente – szaxofon (1989-től)

Egykori tagok

* Balázs János - gitár (1989-1991)
* Hegedüs László - basszusgitár (1989-1991)
* Farkas Zoltán – dob (1998-1999)
* Kalocsai Tamás – dob (1989-1998)
* Hegedűs János – basszusgitár (1989-2002)
* Salamon Eszter – cselló (1996-2002)
* Barnabás – gitár (1991-2009)

Diszkográfia
Nagylemezek

* Kínai nátha, live (1994)
* Viperagarzon (1996)
* Katasztrófamámor (1998)
* Angyaltojás (2000)
* Ballast, live (2003)
* En Garde! (2005)

Egyéb

* Mese, kazetta (1993)
* Villamos, soundtrack CD, CD-ROM (1997)
* Rádióbarátnő, maxi CD (2000)
* Moni, remix CD, CD-ROM (2001)

http://www.masfel.hu/
http://promo.masfel.hu/
http://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A1sf%C3%A9l_%28egy%C3%BCttes%29
________________________
A Másfél olyan instrumentális muzsika, melyben a zene egésze kap főszerepet és nem az énekest pótolandó hangszerszólók. Kedveli az erős, dinamikus megszólalást, a váratlan változásokat, a páratlan ritmusokat, de a "pszihedelikus utazást", vagy a jókedvű gúnyolódást is. Mára a zenei stílusok közötti határvonal elmosódott, természetes módon keverednek különféle irányzatok. Letagadhatatlanul hat az együttesre a funkrock, az acid jazz, a trash, a techno, a disco, a csárdás, a new wave, a no wave, sőt a villamos monoton kattogása vagy egy náthás kínai ritmikus tüsszögése a buszmegállóban. Ha valakinek továbbra is gondot okoz a műfaj meghatározása, javasoljuk a fenti fogalmak ötletszerű összevonását. Mindenesetre a MÁSFÉL nem egy fiktív, öncélú nyelven akar dudorászni, de az idióta és unalmas fröccsöntött tucatzene sem a világa. Már az elso Sziget óta rendszeresen fellépnek a fesztiválon, és többször a Nagyszínpadon kaptak helyet.http://www.zajlik.hu/main/keres.php?band=M%C3%A1sf%C3%A9l

Címkék: alternatív en garde kísérleti lengyel magyar minimal másfél  

Kategória: Zene

Látta 253 ember.

Vágólapra másolás

Értékeld!

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Érdekel Imre többi tartalma is?

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu