Kis türelmet...
A grafológia definíciója:
Grapho: írás, logos: tudomány, vagyis az írás tudománya, íráselemzés
A grafológia egy olyan tudomány, mely a kézírásokból és a rajzokból következtet az egyén személyiségére, lelki és fizikai tulajdonságaira.
A kézírás a pszichénk által irányított mozgás, ezért tudatos és tudattalan agyűködésünk is benne van. Ez azt jelenti, hogy bár kezünkkel végezzük az írás folyamatát, mégis agyunk irányítja, és ellenőrzi a tevékenységet, így nemcsak a gondolatokat, érzelmeket, hanem még fizikai állapotunkat is megjelenítjük az írófelületen. A grafológia segítségével lényünk titokzatos oldala is feltárható,( gesztusok, vágyak, motivációk). Írásunkban megtalálhatjuk jelenünket, és múltunkat, jóslásra, jövendőmondásra a grafológia azonban nem alkalmazható, legfeljebb a személyiségjegyek ismeretében állapotkövetéses vizsgálatot végezhetünk.
A rajzokból hasonlóképp következtetéseket vonhatunk le egyéniségünkre vonatkozóan. A rajzelemzés azért kiemelten fontos, mert a rajzok olyan szimbólumok, olyan üzenethordozók, melyek megmutatják rejtett, elnyomott vágyainkat, hajlamainkat, képességeinket, általuk felismerhetjük árnyoldalainkat, és felszínre hozhatjuk azokat.
A rajzelemzés különösen a gyermekek esetében hasznos, abban a korban, amikor még nem tudnak írni, ugyanis már ekkor is megjelennek a legjellemzőbb tulajdonságok és problémák, melyek még idejekorán orvosolhatóak. (Például: diszlexia, diszgráfia, vagy ezek előfutárai.)
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!