Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Kedves Barátaim!

 

Miután bármelyikünk lehet depressziós beteg, és igen súlyos következményei lehetnek, ha a betegség kezeletlen marad feltétlenül szeretném, ha foglalkoznánk ezzel a témával.

Nézzük a tüneteket. A betegséget levertség, enerváltság, kedvetlenség, szomorúság, kilátástalanság, fáradtság, teljesítménycsökkenés, szexuális zavarok, érdeklődéshiány, elégedetlenség, önvád, büntudat, a jövőtől való félelem, az étvágy megváltozása jellemzik.Gyakran jár együtt szorongással.

Létezik larvált /rejtett/ depresszió is, amikor a tünetek testi tünetekben nyilvánulnak meg, ezek igen változatosak: fejfájás, derékfájás, gerincfájdalmak, emésztési zavarok, szívproblémák, légzési nehézségek. A lényeg az, hogy kivizsgáláskor a leletek negatívak, tehát testi betegségekkel nem igazolhatóak.

Kevés ember van tisztában azzal, hogy létezik ez a fajta depresszió, ezért mivel a fájdalmakat és az egyéb tüneteket tapasztalják, egyik orvostól a másikig mennek, míg valaki rá nem mutat, hogy valószínűleg depresszióról van szó. Ezen nem szabad megsértődni, sőt.

Létezik egy depresszió teszt, a Beck-féle skála, amit megtaláltok a Google keresőjében. Kitöltés után értékeli az oldal az eredményt, és ezt követően kell döntenetek arról, hogy mit tesztek.

Ha a depresszió gyanúja felmerül, még ha enyhe is, indokolt orvoshoz fordulni, mert a tünetek súlyosbodhatnak. Vegyétek tehát komolyan a panaszokat, vagy az orvosi diagnózist. A diagnózist pszichiáter állítja fel, kezelése is az ő szakterülete.

Lehetséges, hogy egyszerre többféle gyógyszert kell szedni, mert csak a gyógyszerek bizonyos kombinációja hatásos.

A tünetek a kezelés megkezdését követően lehet, hogy csak hetek múlva csökkenek, ezt általában az orvos közli veletek.

A pszichoterápia és a gyógyszeres kezelés kombinációja a leghatásosabb.

A szorongást és a depressziót együtt szokták kezelni. Annak ellenére, hogy jól kezelhető betegségnek tartják, a gyógyulási idő, 6-9 hónap.

A pszichoterápia során szóba jöhet a konfliktusmegoldó képesség javítása, az egészséges viselkedés erősítése, a gondolkodási minták módosítása, az emberek közötti kapcsolatok javítása, esetleg pár- és családterápia.

Nagyon fontos, hogy tudjátok, a depressziós betegnek gyakran nincs életkedve, és mivel kilátástalannak látja a jövőjét előfordulhat, hogy öngyilkosságot forgat a fejében, de nem meri megtenni, de az is, hogy megkísérli, vagy öngyilkos lesz.

A legtöbb öngyilkos a depressziósok közül kerül ki, ezért kérlek benneteket, hogyha a fent felsorolt tünetek közül több is előfordul nálatok és hosszabb ideje fennállnak /2 hétnél régebben/ feltétlenül forduljatok orvoshoz. A depressziós betegek gyakran nem tudják ellátni a munkájukat sem, mert csökken a koncentráló képességük, figyelmük.

Kérlek benneteket, ha vannak olyan barátaitok, akiknél ilyen tüneteket tapasztaltatok, feltétlenül beszélgessetek el velük, főleg, ha fiatalokról van szó, töltessétek ki vele a Beck féle skálát és figyeljetek rá, hogy tényleg elmenjen orvoshoz és szedje a gyógyszereit.

A betegségre jellemző, hogy a beteg elhanyagolja magát, kapcsolatait felszámolja, nincs kedve társalogni. Minél kedvetlenebb, minél csüggedtebb, elutasítóbb annál fontosabb a segítség számára, ezért mindent el kell követni, hogy a közelébe férkőzzetek.

Mi okozza a depressziót?

A depressziónak számtalan oka lehet, még genetikai is. Gyakori, hogy a depresszióba eső embert nagyon súlyos stressz éri: pl. haláleset, baleset, súlyos betegség, alkoholizmus, hajszolt életmód. Előfordul, hogy súlyos kudarcok vezetnek depresszióhoz, mert a beteg a kudarcot nem tudja feldolgozni.

A depressziós tehetetlennek érzi magát, és nincs semmihez és senkihez kedve, ezért nehéz vele kontaktust teremteni, fenntartani. Ha nem sikerül rábeszélni, hogy orvoshoz forduljon, célszerű olyan barátjához, családtagjához, ismerőséhez fordulni, akivel valaha bizalmas kapcsolatban volt. Semmiképpen ne hagyjátok magára. Mindig hagyjátok meg az elérhetőségeteket, arra az esetre, ha szüksége van rátok.


Címkék: depresszió tünetei diagnosztizálása gyógyítása

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Régebbi bejegyzések

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu