Kis türelmet...
Sziasztok!
Krakkai Tímea vagyok.
A nyár folyamán volt szerencsém megismerkedni a hennázás művészetével, melyet szeretnék minél több ember számára átadni.
A hennázás nem csak egy múlandó minta felvitele a másik ember testére, hanem lelki megnyugvás hordozója, mindkét fél számára. Annak is aki csinálja, és annak is, aki hordani fogja két három hétig a testén.
Megragadom az alkalmat, hogy néhány információt megosszak Veletek a hennáról.
Története nagyon távolra nyúlik vissza, már az 5000 éves múmiák kezén is találtak hennanyomokat. A MEHNDI-t (a henna indiai neve) már az ókori egyiptomiak is ismerték. Egy régi arab mondás, amely szerint „ha nem igazat szólok ne nyújthassam többé hennázásra a kezem”, arra utal, hogy a mehndi igen jelentõs volt Közel-Keleten. Nemcsak díszítésre, hanem a gonosz hatalmak távoltartására is használták.
A henna azonban nem csak díszétésre alkalmas, bõrbetegségekre is elõszeretettel alkalmazták, úgy mint fertõtlenítõt és összehúzó gyógynövényt. Gyakran használták karcolások ellátására, égési sérülések elmulasztására, sõt ekcémára is.
De nem csak horzsolások, zúzódások kezelésére, hanem reumás fájdalmakra, izületi gyulladásokra is enyhülést nyújtott. Hûtõhatása miatt ecettel keverve fejfájás csillapítására is alkalmas.
Nagy melegben lábfejre kenve nemcsak hûsít, hanem lábgomba, tyúkszem, lábizzadás ellen is kiváló.
Mint olvashattátok, egy igen hasznos növényről van szó.
Aki szeretne még többet megtudni róla, használatáról, illetve szeretne megtanulni hennázni, jelentkezzen, bárkit szívesen látok a workshopon!
Ha az előzőekben leírtak felkeltették érdeklődésed, esetleg kérdésed van, hívj a 0620/515-6609-es számon, vagy jelentkezz e-mailben, a timien.henna@gmail.com címen.
A hennát régóta használják hajkondicionálóként, korpásodás elleni szerként.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!