Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Alekszandr Iszajevics Szolzsenyicin: A hazugságok világa elleni helyes magatartásról, a szellemi elitről

Tündérdombi fények
https://www.youtube.com/c/T%C3%BCnd%C3%A9rdombif%C3%A9nyek

Alekszandr Iszajevics Szolzsenyicin (Kiszlovodszk, 1918. december 11. – Moszkva, 2008. augusztus 3.) Nobel-díjas orosz író.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Alekszandr_Iszajevics_Szolzsenyicin

Az 1973-ban írt A GULAG szigetvilág című regénye miatt a Legfelsőbb Tanács megfosztotta szovjet állampolgárságától és kiutasította az országból. A GULAG szigetvilág című művét a szocializmus és kommunizmus elleni pamfletnek nyilvánították. Az Írószövetség által kiadott nyilatkozat értelmében minden, a szovjet blokkhoz tartozó országban a Nobel-díj átadását szovjet-ellenes politikai megnyilvánulásnak kellett minősíteni, az írót kapitalista, imperialista pártinak, valamint fasisztának, sovinisztának és népellenesnek mondták ki.

1973-tól 1994-ig élt az Egyesült Államokban, a kanadai határhoz közeli Vermont államban, egy Cavendish nevű városka mellett, egy erdei házban. Később a „vermonti remete” nevet kapta, mivel nem nagyon kommunikált a külvilággal, ennek egyik oka elmondása szerint, hogy nem érintette meg a legkevésbé sem az amerikai anyagias világ. 1990-ben kapta vissza állampolgárságát, 1994-ben tért vissza Oroszországba. Abban a hitben ment haza, hogy részt vehet az orosz szellemi élet felrázásában. Végigutazta a kontinensnyi méretű országot és beszédeket mondott a Dumában, de beszédeire nem nagyon figyeltek fel, sőt rendkívül komolytalannak és naivnak tartották a képviselők.
___

Az ősi orosz felfogás szerint, az igazságra nem lehet a többség szavazataival rálelni. Nincs rá semmiféle biztosíték, hogy a többség okvetlenül jobban látja az igazságot a kisebbségnél. Sőt, a tömegélettan sajátos természete miatt gyakran, kifejezetten, rosszabbul.

Emiatt, amikor régen fontos döntések meghozatala végett, összegyűltek a Föld képviselői, az Országos Rendi Gyűlés képviselői, soha nem szavazással hoztak határozatokat.

Hosszan elhúzódó egymást győzködések révén keresték az igazságot, és döntés csak akkor születhetett, ha végezetül sikerült kialakítaniuk a teljes összhangot...

Címkék: a hazugságok világa alekszandr iszajevics szolzsenyicin helyes magatartás jólét kultúra szellemi élet tudás társadalom  

Kategória: Művészet

Látta 121 ember.

Vágólapra másolás

Értékeld!

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Érdekel Imre többi tartalma is?

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu