Kis türelmet...
A schengeni térséghez történő csatlakozás elősegítése érdekében, a Csatlakozási Szerződés szerint, a Schengen Alap keretében három éves időtartamra (2004-2006) összesen nettó 165,8 millió euró egyösszegű vissza nem térítendő támogatást nyújtott Magyarország számára.
Az Európai Unió a 2004. évben csatlakozott országok számára ideiglenes eszközként hozta létre a Schengen Alapot (Csatlakozási Szerződés 35. cikke), amely segítséget nyújtott a kedvezményezett tagállamoknak az EU új külső határain a schengeni vívmányok és a külső határellenőrzés előírt feltételeinek megvalósításához.
Magyarországon a rendelkezésre álló keret legnagyobb részét az eszközbeszerzések (rendészettechnikai eszközök, ruházat, gépjárművek és egyéb speciális eszközök) tették ki mintegy bruttó 16,8 milliárd forint összértékben. Az informatikai eszközbeszerzések és alkalmazásfejlesztések bruttó 12,7 milliárd forintot képviseltek, az építés-beruházások mintegy bruttó 6 milliárd forint értékűek, a rendészeti állomány részére a schengeni ismeretanyag elsajátítását biztosító képzések pedig megközelítették a bruttó 0,6 milliárd forint összértéket. A Határőrség létszámfejlesztése bruttó 3,1 milliárd forint értékben került finanszírozásra. A fejlesztési feladatok támogatására bruttó 1,3 milliárd Ft Projekt Menedzsment Költség került jóváhagyásra.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kapcsolódó cikkek:
Vissza lehet-e még igényelni a 2004. május 1 és 2005. december 31 között befizetett regisztrációs adót?
Mi a különbség az úgynevezett belső és külső határok között a schengeni övezetben?
Magyarország schengeni csatlakozása után szabadon vállalhatunk munkát bárhol az Európai Unióban?
Milyen lényeges változás lesz Magyarország teljes jogú schengeni tagságát követően a vízum kérdés tekintetében?