Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Diavetítés indítása

Kérjük, add meg, hány másodpercenként változzanak a képek

Fénykép-0013

Címkék: kedvenceim virágaim  

Kategória: Saját

Látta 144 ember.

Értékeld

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Komlódi Mihályné Emília üzente 12 éve

Kedves István.Kösztönöm a segítséget,sok hasznos tanácsot kaptam a it meg is fogadok.
Üdv:kmne

Válasz

István Halhóber üzente 12 éve

A viaszvirágról (Hoya carnosa) néhány szót

A csinos viszavirág (Hoya carnosa) népszerű és könnyen tartható virágos kúszónövény. Szárai akár a 3 m-es hosszúságot is elérhetik, ezért érdemes huzalra, mohakaróra vagy rácsra felfuttatni. Levelei oválisak, a szárakon kettesével állnak, kemény viaszréteggel borítottak.

A viaszvirág dísze a tavasztól őszig nyíló virágzata


A csillag alakú, fehér virágok közepén vörös folt helyezkedik el. A virágon található fényes bevonat mézhez hasonlít. Ne mozdítsuk el a helyéről, amikor a bimbók megjelennek, ne vágjuk le róla a hervadt virágokat, és csak akkor ültessük át, ha ez már elkerülhetetlen. Virágaira türelmesen kell várnunk, ugyanis csak az idősebb tövek nevelnek virágzatot, mikor már nem is remélnénk.



Sanyargatás után virágzik a viaszvirág
Viaszvirág (Hoya carnosa)


A viaszvirág gondozása

Fényigény: Világos hely, némi közvetlen napsütés sem árt, de a déli napsütéstől óvni kell. Sötét helyen ne várjuk, hogy virágba boruljon!
Hőigény: Átlagos meleg, télen ajánlatos hűvösebb (10-14 °C) helyen tartani.
Vízigény: Tavasztól őszig bőven öntözzük, de pangó vízet semmi esetre se hagyjunk tálkájában. Fontos, hogy télen ritkábban locsoljuk, a két öntözés között hagyjuk, hogy földje kiszáradjon.
Páratartalom: Rendszeresen permetezzük, kivéve akkor, ha virágzik.
A virágzás elmaradásának oka a tápanyaghiány, a rendszeres bolygatás (nem érdemes évente átültetni, sem változtatni a helyén), a sötétség vagy az elvirágzott hajtásokvisszavágása lehet.
Kártevők: A gyökérgubacs-fonálféreg legkedveltebb gazdanövénye, de meleg, száraz élőhelyen a pajzs- és gyapjastetvek is szívesen szívogatják nedveit.
Szaporítása: levéldugvánnyal vagy hajtásdugvánnyal szaporítható tavasztól nyár elejéig. Vágjunk le a növény egy egészséges oldalhajtását. Távolítsuk el a hajtásról az alsó leveleket, hogy csak egy darab levele maradjon, mad dugványozzuk nedves tőzeges-homok ültetőközegbe kb. 1 cm mélységbe. Borítsunk rá átlátszó műanyag fóliát (üvegbúrát), hogy a magas páratartalom biztosításával elősegítsük a gyökeresedést.

Válasz

Komlódi Mihályné Emília üzente 12 éve

Nekem ez vállt be : Virágzótáp guanóval .A használati utasítást betartottam,ja és nyugati fekvésű ablakban volt ,még ki nem nőtte.Igaz azóta nem virágzik,de ujbol kapja a tápot.Ha lesz virága felrakom!!!!!
Üdv:Emilia

Válasz

Takács Eszter üzente 12 éve

Kedves Emilia! Elárulnád, hogyan lehet ezt a mirtuszt virágzásra késztetni? Nekem van egy kb. 6 évesem, és még nem volt hajlandó virágozni. Te hol tartod most télvíz idején?

Válasz

Üzenőfal

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu