Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

Diavetítés indítása

Kérjük, add meg, hány másodpercenként változzanak a képek

Pre és pro-biotikus joghurt

A házilag elkészített joghurt lényegileg különbözik a boltban kaphatóaknál, mert a házi elkészített joghurtunkba többféleképpen is bele tudunk úgymond szólni. Egyrészt biztosan fog tartalmazni élőflórát és hozzáadott inulint (rostanyag amelyet a bolti joghortok biztosan nem taltalmaznak) amellyel fokozni tudjuk a laktóbacilusok célba érését. Azaz, hogy élve juthassanak át a gyomor savas fürdőjén.
A joghurt fogyasztása élvezetes, egészséges, trendi és elkészítésük olyan egyszerű, hogy első próbálkozásra is rendkívűl jó minőségűre sikerül. Ugyanis a tejet tejsavbacilusokkal azaz joghurtkultúra bacilusokkal oltjuk be. Ezek a jótékony bacilusok a folyamatosan 43 Celsius fokos tejben 8 óra leforgása alatt elvégeznek mindent. Ez idő alatt a tejben felszaporodnak és állományukat megezerszerezik. Közben tejösszetevőket alakítanak át és az emberi fogyasztásra alkalmassá teszik a nehezen emészthető és sokak számára allergizáló laktózt azaz a tejcukrot.
A kész joghurtot már csak hűteni kell. Ízlés szerint ízesíthető is. Lekvárral vagy gyümölcsdarabkákkal. A joghurt elfogyasztása során a szervezetünkbe bocsájtjuk a jótékony lakóbacilusokat, amelyek megtapadnak a vékony és a vastagbél falán és visszaépítik az élő bélflóránkat.


A tejsavbaktériumok tehát hasznosak. Az első telepeket az anyatejjel vezettük be a szervezetünkbe. A gyomorsavunk akkor még olyan gyenge volt, hogy a laktóbacilusok szinte veszteségek nélkül jutottak a gyomron keresztül a bélrendszerünkbe. Mennyiségindexükkel jellemezni lehet az immunrendszerünket is. Segítséget nyújtanak a táplálékfeldolgozásban és a felszívódás elősegítésében, felveszik a harcot a rossz baktériumokkal, a gomákkal, például a candidával is. No meg a fertőzésekkel, a vírusokkal, a nehézfémekkel …. és még ki tudja mennyi mindennel. Nem csak a bélben találhatóak immunbiológiailag hasznos baktériumok. A hüvelyben lévő tejsavbaktériumok akadályozzák meg a hüvelyi fertőzéseket jó részét is. Ha a tejsavbaktériumok elvesznek a szervezetünkből akkor az baj. Hamarosan súlyos betegségekkel számolhatunk.

Címkék: Ételed az életed egészsége  

Kategória: Reklám

Látta 70 ember.

Értékeld

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Üzenőfal

Érdekel krisztina többi tartalma is?

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu