Kis türelmet...
A távoli infravörös ágynemű egy teljesen új, multifunkciós ágyneműsorozat része.
Tudományos alapokra épül, biztosítja az egészséges pihenést ésmegújulást, javítja az alvási környezetet, multi-energiája segít a szervezet egészséges és tökéletes állapotának helyreállításában.
A távoli infravörös ágyneműsorozat az alváshoz használatos felszerelések új, piacvezető generációját képviselik.
A japán JES Genetikai Kutatóintézet, a Tianjin Műszaki Egyetem Funkcionális Kutatóintézete és a Tiens csoport együttes munkával fejlesztette ki.
Az ágynemű új típusú, multifunkcionális rostanyagból áll, melyet csúcstechnológiával állítanak elő.
Fő alkotóeleme a távoli infravörös sugarakat és negatív ionokat kibocsátó, makromolekulákból álló alapanyag, amely rendkívül jótékony hatást gyakorol az egészségre.
A rostokba vegyített turmalin kristályok negatív ionokat termelnek, amelyek a bőrön és légzőszerveken keresztül bejutnak a véráramba. Ott váltják ki jótékony hatásukat. - biztosítják az agy és az autonóm idegek ideális működését,- serkentik az agy és a szív vérellátását,- csökkentik a kimerültséget,- tisztítják a levegőt a test körül,- javítják az alvás környezetét,- megelőzik későbbi panaszok kialakulását.
A távoli infravörös ágynemű puha és kényelmes, selymes tapintású,izzadást gátló és szagtalanító tulajdonságokkal rendelkezik.
A távoli infravörös ágynemű töltőanyaga 99,97%-os baktériumölő hatékonysággal rendelkezik.
Mit kell tudni a „távoli infravörös”-ről?
A különleges textilstruktúra mint egy millió apró energiatározó összessége működik, amely az energiát (hőenergiát) a testnek egyenletesen visszaadja. A felesleges hő a környezet számára kerül leadásra.
A kisugárzott hőenergia visszavezetése, belülről kifelé haladva, egy egyenletesebb felmelegedést eredményez a test mélyebb rétegeit is érintve.
Ez a kapillárisok kitágulásához és idővel a vérellátás javulásához, azanyagcsere serkentéséhez vezet. A sejtek oxigénellátása javul és a mérgező anyagok gyorsabban kerülnek kiválasztásra.
Medikusok az infravörös hősugárzást manapság izomhúzódások, duzzanatok, merevség, nyálkahártya-gyulladások, érbetegségek, arthritisz és izomfájdalmak kezelésére használják fel (forrás: Mc Graw/Hill Tudományos és technikai enciklopédiája).
A mai ismeretek alapján az infravörös mélyhő a következő esetekben bizonyul hatásosnak: - jobb vérellátottság- jobb anyagcsere- izomlazítás- mérgező és káros anyagok megsemmisítése- jobb nyirokkiválasztás
A kutatók felfedezték, hogy sejtszinten az infravörös fény speciális hullámhossza a következő hatásokat eredményezi: - az enzimaktivitás ösztönzése- az anyagcsere folyamán a sejtmembránok átjárhatóságának javítása- a kalcium-ionok sejtmembránokhoz történő vonzásának növekedése- a vér sav mértékének csökkentése
Tudományos felismerések:
Dr. m.d. Zane Kimé által készített tanulmány kimutatta, hogy különösen a nappali fény az emberi test ellenállóképességét a betegségekkel szemben javítja és a vér oxigén tartalmát növeli. Azok a laborkísérletek, amelyek a tanulmányait alátámasztják, megmutatják, hogy a nappali fény a limfociták és a neutrofilok számát növelik és egyidejűleg a megfázásos és légúti betegségek gyakoriságát csökkentik.
Dr. Richárd Wurtmann, a Technology Institute of Massachusetts endokino-lógiai professzora állítja, hogy a fény bizonyos hullámhosszúságú sugárzásai az emberi test működőképességéhez majdnem olyan fontosak, mint az ásványi anyagok és a vitaminok.
Sajnos a testünk számára legelőnyösebb fény azon hullámhosszon található, amelyeknek mi a környezeti hatásoknak és az életstílusunknak köszönhetően csak ritkán vagyunk kitéve.
Az a hullámhossz, amely az emberi testhez legközelebb esik, a fény spektrumának távoli infravörös részében található. Tanulmányok bizonyítják, hogy az infravörös sugárzás bizonyos hullám-hosszai a sejtszövetek termelését (a sejtek osztódását) ösztönzik és a bőr regenerációs képességét növelik.
Ez a felismerés nagyon jelentős volt a sebészeti beavatkozások utáni sebellátásnál és sérüléseknél, mivel a sebhegek kialakulását csökkenteni lehetett. Ezen területnek az első úttörői közé tartozott Dr. Neils Finsen, aki a sérüléseket infravörös sugárzással kezelte. Újabb vizsgálatok, amelyeket m.d. Tiina Kuru az oroszországi Laser Technology munkatársa hajtott végre, kimutatták, hogy a távoli infravörös sugarak bizonyos hullámhossza a sejtek metabolikus folyamataira, mint a mitochondriumok tevékenységének ösztönzését és az enzimaktivitás, a gyógyulás és a sérült sejtek regenerációját meggyorsítja.
Az infravörös sugarak lokalizálására és előállítására irányuló első kutatásokat a NASA hajtotta végre a 80-as években. Ezen kutatások eredményeire alapozva fejlesztették ki pár évvel ezelőtt a japán tudósok egy speciális rostszálat, amely képes volt az emberi testnek azon távoli infravörös sugárzását továbbítani, amely a Nap természetes sugaraihoz közel áll.
A nyersanyag elsősorban néhány piezoelektromos tulajdonsággal bíró ásványokból készült, mint például turmalin és szerpentin. Mivel ezen alapanyagok kitermelése költséges volt, így ez a technológia nem tud érvényesülni.
Az igazi áttörés a kilencvenes évek elején sikerült, amikor egy textilipari mérnök kiderítette, hogyan lehet piezoelektromos alapanyagokat ásványi oxidokkal keverni úgy, hogy a távoli infravörös sugarak gyógyító hatása elveszne. Egyidejűleg az elkészült rostszálak átmérője tovább lett minimálva.
Ez a különböző alapanyagok mennyiségének maximálása és az egyidejű rostszál-térfogat minimalizálásával kialakult egy biokerámia rostszál, amely egy különösen nagy mennyiségű energia kibocsátására és visszaverésére alkalmas.
Manapság elsősorban a health-care-termékek előállításához és a klinikákon belüli egészségügyi kezelési módszerekhez (hipertermia) használják fel.
Amíg a távoli infravörös sugárzás technológiája Ázsiában és Amerikában elterjedt módszer, nálunk még gyermekcipőben jár.
A távoli infravörös sugarak és azok az emberi szervezetre történő kihatásának tudományos vizsgálata a kilencvenes években kezdődött, mégpedig japán és kínai tudósok által.
A Yang-Ming Taipei (Taiwan) nemzeti orvostudományi egyetem egyik tanulmányában, amely az „American Journal of Chinese Medizin 1991” került publikálásra, kimutatták, hogy egy kínai Qigong-mester kézfelületeáltal kisugárzott infravörös energia (Qi) az emberi szövetdaganatra pozitív biológiai hatással van.
Ezen kívül megmutatta a tanulmány, hogy az infravörös hőenergia egy észlelhető sejt fejlődést, DAN-szintézist és fehérje szintézist eredményez.
A Toasashimizu NIWA immunrendszer kutató intézményben kivizsgálták japán kutatók a kézfelület, bizonyos gránit kövezetek (turmalin), kerámia¬lapok és forró vizű források infravörös kisugárzását. Mindezen elemeknek meg van a képessége távoli infravörös sugárzást, 4-14 mikrométeres hullámhosszon belül leadni.
Az úgy nevezett Kikoh-tanulmány az 1993-as International Journal of Biometeorologie alkalmával került nyilvánosságra és a kutatók (Inoue és Kabayal 1989, Inoue és Kabayal 1986, Lee ét ál, Nirwa und Komuro 1991 a,b; Wolken 1975;) a távoli infravörös sugarak által előidézett biológiai aktivitásokról szóló korábbi klinikai vizsgálatait támasztják alá.
A vizsgálataik alapján a kerámiák által leadott és a 4-14 mikrométerigterjedő hullámhosszal rendelkező távoli infravörös sugarak a következőket eredményezik:
- a vérellátás javulása a kapillárisok kitágításának köszönhetően- feljavított anyagcsere-folyamatok
- az izomzat lazulása- a mirigyváladékok jobb kiválasztása- jobb regenerációs képességek
- a vér méregtelenítése
- a sejtek aktiválása- a sejtmembránok jobb áteresztő képessége
- az enzimaktivitások ösztönzése
- a kalciumionok jobb szállíthatósága
- az izomzat savmentesítése
- a testhőmérséklet lokális emelése (mélyhőhatás)
- a sejtfejlődés ösztönzése
- a vízmolekulák felosztása és aktiválása
Ezen ismeretek alapján elsősorban Japánban használnak különböző anyagokat, amelyek távoli infravörös sugárzással rendelkeznek, élelmiszerek tartósításához, víztisztításhoz, az egészségi állapot javításához és krónikus panaszok csillapításához.
Speciális távoli infravörös sugárzással rendelkező kerámia por kerül bedolgozásra a frissfóliák, a ruházat, a kötszerek és ágytakarók anyagába.
A tesztfázis befejezése után a résztvevő személyek 80 %-a a saját egészségi állapotának a javulását érezte.Ez a javulás a következőkben nyilvánult meg: a hidegérzet, a lábak és a vállak merevségének illetve a nyugtalan alvás és álmatlanság csökkenése.
A személyes egészségi állapot javulása nem csak a megemelkedett testhőmérsékletre vezethető vissza, hanem a különböző testfolyadékok a vízmolekulák felosztása által kialakult jobb áramlásának köszönhető.
A távoli infravörös sugarak vitalizáló, és a vérkeringést serkentő hatásának köszönhetően különlegesen magas emissziós rátával rendelkező ásványok, mint például turmalin és jade (finomra darált porként), a kozmetikai termékek előállításához is felhasználásra kerülnek.
A pihenés létfontosságú szerepet játszik egészségünk megőrzésében, s egy jó kiadós alvás pozitív hatása sokféle módon megmutatkozik életfolyamatainkban.
Ma már kutatások is igazolják, milyen káros hatással van szervezetünkre a nem megfelelő pihenés, a nem megfelelő alvás.
A Tiens máris nagy hírnévre tett szert forradalmian új találmányaival és innovatív megoldásaival a wellness iparban.
Azok az emberek, akik a a Tiens „Egészséges alvás” ágyneműsorozatot használják, minden erőfeszítés nélkül megtapasztalhatják, milyen a valódi és egészséges kényelem, pihenés.
A Tiens „Egészséges alvás” ágyneműsorozat párnából, paplanból és matracvédőből áll.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!