Kis türelmet...
Amennyiben valakinek már nagy, magot érlelő fája van, akkor felesleges külön magot vetnie, mert az elhullajtott magokból itt- ott ki fog kelni néhány példány.
De ha valaki magot kap szaporításra, akkor a következőt ajánlom:
Saját tapasztalatom mindössze annyi, hogy egyszer, még mikor nem volt fám, igy csináltam:Tavasszal, március-áprilisban ,cserépbe és hidegágyba magot vetettem.Május-juniusban ritkitottam ill.palántáztam.Az első évben minden növényt a hidegágyba hagytam télre, a cserepet is a hidegágyba tettem, ahol gond nélkül áttelelt.A következő évben, tavasszal már az eredeti helyére lehet ültetni.A visszafagyott növények is kihajtanak, sőt még erősebben is hajthatnak.Ha valakit érdekelne a mag, akkor azt időben, legkésőbb október-novemberben kell jeleznie. Egy ekkora fának mint az enyém, rengeteg magja van, csupán a begyüjtése igényel munkát...
A császárfáról még...
Nem őshonos hazánkban, ezért túlszaporítása nem indokolt. Különösen nem, lakott területeken. A nagy fának milló apró magja is lehet, amivel ugymond szemetel. A szél nagy távolságba elhordja. A széthordott magokból azonban csak ritkán kel ki növény, mert a föld felszinén maradnak és 99,9 % ban elpusztúlnak. A hidegágyba vetett magok viszont nagyon jó százalékban kikelnek.
Ipari felhasználásra történő szaporításáról még nem tudok, de a fa tulajdonságait ismerve, rövid idő alatt lehet tüzifának kitermelni/ 10-20 év/. Betegségeknek ellenálló puha fája van. A kivágott fa összefürészelve 1-2 évig is nedves marad. A stocba rakott fa is kihajt...
A facsemete olyan gyorsan növekszik, hogy átültetése nagy mennyiségben a 2. évtől már nem ajánlott, mert kimondottan munkaigényes lesz.
Kategória: Saját
Feltöltés ideje: 14 éve
Látta 34022 ember.
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!