Kis türelmet...
Felgyorsult világunkban egyre több veszéllyel kell szervezetünkek megküzdeni. Szomorúam tapasztalhetjuk, hogy egyre több az allergiás, asztmás megbetegedés.
Ma már tudjuk, hogy e betegségek hátterében a káros földsugrzás is lehet. Ehhez járulhat hozzá az elektromos készülékek rohamos terjedésével kialakult új veszélyforrás, melyet elektroszmognak neveztek el.
De mi is az elektroszmog?
az elektroszmog a bennünket körülvevő elektromágneses sugárzások együttese, amely természetes és mesterséges forrásokból is származhat.
Természetes források között számon tartjuk a villámlásokat, a különböző meteorológiai jelenségeket és a föld mágneses sugárzásait.
De mesterséges elektroszmogból lényegesen több jut ki a modernkor emberének.
Az USA-ban egy rákkutatással kapcsolatos vizsgálatsorozat keretében több mint 2. 000 leukémiás beteget figyeltek meg, akikről kiderült, hogy 91%- uk (!)elektromos és mágneses mezőben élt, aludt vagy dolgozott. Erről Otto George írt tanulmányt a Berkeley Egyetem információs lapjában, de svéd kutatók is bizonyították az összefüggést a leukémia és a nagyfeszültségű légvezetékek között.
Mára a magasfeszültségű távvezetéket, transzformátor állomást, rádió átjátszó állomást,
mobil adótornyot, a mikrohullámú sütőt, de még a wifi lefedettséget is, jelentős kockázati faktorként tartják számon!
És míg adott esetben egy földalatti vízér hatását közömbösíthetjük csupán azzal, ha ágyunkat - ahol életünk harmadát töltjük - megfelelő helyre tesszük a lakásban, addig kedvenc kis mobiltelefonunkat egész nap használjuk, de legalább is mindig kézközelben tartjuk.
Néha még az ágyba is magunkkal visszük, hiszen kis kedvencünk ébresztőóraként is remekül funkcionál.
Ez az állítás gyermekeinkre hatványozottan érvényes, hiszen ezek
a fontos kisemberek reggeltől-estig folyamatosan le tudják kötni
magukat mobiljukkal.
Hiszen ezen játszanak, zenét hallgatnak és a legmenőbbek már nem
csak wapolnak, de wifi kapcsolaton keresztül interneteznek is! Éppen ezért a mobil veszélye nem elsősorban a jel erősségétől, hanem a folyamatos jelenléttől függ!
A mobiltelefon káros sugárzása 70-80 cm-es körzetben észlelhető, de a test közelében fokozottabb, ún. termikus hatása figyelhető meg. Ez azt jelenti, hogy a szervezet elnyeli a hullámok energiáját, aminek következtében a sejtek 0,5-1 fokkal felmelegszenek. Emiatt
melegszik fel az ember füle egy hosszabb beszélgetés alatt.
Ha nem rádiós (bluetooth) headsetet használunk, akkor a fejünkben kevesebb teljesítmény nyelődik el, viszont a testünk azon részén, ahol a mobilkészülék van, ugyanúgy elnyelődik a kisugárzott teljesítmény 70%-a. Tehát eldönthetjük, hogy az agyunkat tesszük ki
nagyobb kockázatnak vagy vesénket, petefészkünket, heréinket, májunkat esetleg szívünket.
Meg kell jegyeznünk azt is, hogy a mobilok két másodpercenként adnak egy-egy impulzust az adótorony felé. Ezek a jelek pedig hatással vannak szerveinkre a nap szinte minden percében.
De miért is baj egy kis meleg?
A szervezet elektroszmog terhelésének számtalan tünete lehet. Van,
aki fülzúgásra panaszkodik, másoknak gyakran fáj a fejük, de van,
hogy a sok telefonálástól romlik a memóriánk vagy koncentrációzavart tapasztalunk.
Gyakran nem is a mobilra gyanakszunk, ha van egy kis fejfájásunk,
ingerlékenyek vagyunk, alvászavartól vagy általános levertségtől, fáradtságtól szenvedünk. De a tartósan elszenvedett elektroszmog
okozhatja a sejtek energiellátásának zavarát vagy károsíthatja az immunrendszert is.
Persze, aki nem használja a mobilt a mai világban, az lemarad. Tehát olyan megoldást kell találnunk, ami semlegesíti az elektroszmogot, és ugyanakkor megóvja egészségünket is.
Elektroszmog terhelése természetesen nem csak a mobiltelefonnak van, hanem minden olyan eszköznek, amely elektromos áramot használ. A kérdés már csak az, hogy hány olyan eszköz van otthonában vagy a munkahelyén, aminek közvetlen hatását semlegesíteni érdemes?
Számolja meg a mobilokat, a TV-ket, a bébicsőszöket, gondoljon a notebookra, wifi routerre, és minden olyan elektromos eszközre, ami az életterében van. De ha csak azokat védi le, amelyek napi rendszerességgel és tartósan a közelében vannak, már akkor is sokat tett a káros elektroszmog kiiktatásáért.
Ön hogyan védekezik?
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Kommentáld!