A kínai filozófia szerint az ÖT ELEMTAN ,azaz az öt elem szerint müködik a természetes életenergiánk áramlása. Az életenergia a QI, nem más mint az életerő.
A Qi áramlásának zavarai, ha hosszú ideig nem müködnek jól, először tűnetet, később betegséget okoznak.
A tűnetek mindig figyelmeztető jelként jelzik az energia áramlás hibáit,mintegy felhívják a figyelmet arra, hogy figyeljünk oda magunkra, mert valamit elrontottunk az életvitelünkben vagy a táplálkozásunkban, ezért a szervezetünk jelez.
Az öt elemtan szerint a szervezet funkcionális müködését az elemek közötti energiacsere, vagy energia block szabályozza. A kínai fiozófia minden elemhez szerveket rendel,helyesebben szerv párokat rendel.ezek a szerv párok a Yin-Yang párok azaz üreges és tömör szervek.,amelyek egymást kiegészítve tudnak jól müködni.
A Qi energia a meridiánokban kering, és minden szeervnek van egy energia csatornája, meridiánja,,amely meridián valamelyik szerve nyilik,és ennek a szervenk a müködését nagyban befolyásolja.Természetesen van eredő/kezdő/ pontja is. Melyik is ez az öt elem?
1-a Fa elem
A fa elemhez tartozó szervek : a máj és az epehólyag.
A máj a tömör szervet képviseli, az epehólyag az üreges szervet.
A fa elem szervei képezik a szervezet nagy laboratoriumát, ahol az elfogyasztott élelmiszerek elemzése folyik.
A máj meridián a SZEMRE nyilik, és befolyásolja a látás minőségét a máj Qi állapota. Ezek után azt gondolom, hogy világossá vált, mindenki számára, hogy a táplálkozásnak mi köze van a látásunkhoz.
A látásunkat nagyon befolyásolja az általunk elfogyasztott élelmiszer. Ezt a kínaiak már évezredek óta tudják, de a nyugati medicina,azaz az orvos tudomány is egyre többet kezd foglakozni az egészséges táplálkozással.
Nem véletlen, hogy meg jelennek cikkek a LUTEIN, ZEAXANTHIN ,KAROTIN látásra gyakorolt jótékony hatásáról.
Az sem véletlen, hogy nagyon sok anyagcsre betegségnek szemészeti tűnetei vannak. Ne említsek mást, csak a cukorbetegséget,vagy a pajzsmirigy betegséget. Természetesen a magasvérnyomásnak, amit kezdeti stádiumban lehet táplákozással is szabályozni /szintén vannak szemfenéki jelei./
A teljesség igánye nélkül, csak rá szeretnék arra világítani, hogy a látásunk minősége és az elfogyasztott tálálékok között igenis komoly összefüggések vannak.
A Szemtrénernek ezért egy optikai reflexológiai módszer áll a rendelkezésére, amit úgy hivnak, hogy "IRISZDIAGNOSZTIKA".
Ez nem a hagyományos értelemben vett diagnózist jelenti, hanem a szervezet funkcióköreinek elemzését. Érthetőbben a szervezet QI áramköreinek a figyelését, a figyelmeztető jeleit, intéseit.
Az iriszen látható elváltozásoknak sok esetben nincs is anatómiai hátterük, hiszen abban az esetben ,ha még nem alakult ki az anatómiai elváltozás,csak a funkcionális egyensúly bomlott meg,akkor is ad jelzést a szervezet a reflexterületein.
A máj funkció zavarai uitán egy bizonyos idővel megjelennek a látási panaszok is.
Erre, amikor ráfigyeltem , akkor kezdtem a betegeim anamnézisére is odafigyelni. Nagyon sok esetben kiderült az anamnézisből az epekővesség vagy egy korábban lezejlott májgyulladás. Érdekes lenne ezeket az összefüggéseket tudományosan is figyelni és feldolgozni, hiszen ez csak a kínai filozófia alpján történt.
Minden esetre én nagyon fontosnak tartom a táplálkozást a látás karbantartása miatt, és nagy figyelmet szentelek rá, azoknál a pacienseimnél, ahol az anamnézisből ki is derül a fa elem energetikai gyengesége, netán egy háttér betegség a máj-epehólyag rendszeren.
A felhasználói élmény fokozása érdekében már mi is használunk cookie-kat a Network.hu oldalon.
Az oldal használatával beleegyezel a cookie-k alkalmazásába. További információ: itt.
Kommentáld!