Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Elfelejtettem a jelszavam 

Nem vagy belépve

Ez a funkció csak regisztrált tagoknak elérhető. Csatlakozz most a Networkhöz vagy ha már tag vagy, lépj be itt:

A török porta, Bécs majd Moszkva után most Brüsszelben divat feljelenteni!

 

 

A török porta, Bécs majd Moszkva után most Brüsszelben divat feljelenteni és meg is teszik....az Ötvös Károly Közpolitikai Intézet, a Magyar Helsinki Bizottság, a Társaság a Szabadság Jogokért nevű civil szervezetek után az MSZP is Brüsszel közvéleményéhez fordul....! Ha itt (Magyarország*) VALAKI akar valamit ami jobb helyzetbe hozná a nemzetet, mindig akad kéz amelyik lefogja......MIÉRT? MIÉRT? MIÉRT?

Címkék: brüsszel bécs divat feljelentés határozat az uniós polgári kezdeményezés ügyében. moszkva mszp török

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Máté Domokos üzente 11 éve

SZÉKELYFÖLDÉRT TÁRSASÁG KÖZHASZNÚ EGYESÜLET
(Székhely: 1163 Budapest, Pósa Lajos utca 40.)

HATÁROZAT a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) magyar anyanyelvű képzése ügyében.

A Székelyföldért Társaság Közhasznú egyesület a leghatározottabban tiltakozik - a MOGYE magyar nyelvű tagozatának ügyében - a román hatóságok és az új román Kormány által folytatott intézkedései ellen.

Marosvásárhelyen két évtizeddel ezelőtt még többségben élt, mára mintegy 40 %-ra olvadt a magyar nemzeti közösség. Ennek oka, a román állam etnikai arányok megváltoztatását szolgáló, intenzív betelepítési és iparpolitikája mellett a diszkriminatív román felső-oktatási politikában és joggyakorlatban jelölhető meg. A magyar fiatalok anyanyelven folytatható továbbképzési lehetőségeinek fokozatos korlátozása szülőföldjük kényszerű elhagyásához vezet, ami a lakosság kor-összetételének (korfájának) gyors elöregedésén keresztül, halmozottan hozzájárul a tudatosan gerjesztett asszimiláció mielőbbi bekövetkezéséhez. Sajnálatos, hogy a helyzet kialakulásához a román Kormányokban közel másfél évtizeden keresztül koalíciós szerepet vállaló RMDSZ megalkuvása és tétlensége is hozzájárult.

A romániai, magyar nemzeti közösségnek létérdeke fűződik az anyanyelvű felsőoktatás fennmaradásához, sőt, elvesztett jogainak visszaszerzéséhez. A magyar közösségnek Romániában, az Európai Unió bármely tagállamához hasonlóan, joga van az államilag finanszírozott felsőoktatásban való részesedéshez. A magyar állam történelmi gyökereire épülő, kolozsvári székhelyű Bolyai Tudományegyetemet és annak Marosvásárhelyen működő Orvosi és Gyógyszerészeti Intézetét a román állam 1945, 1946 és 1948-ban kiadott, törvényerejű rendeletei a magyar kisebbség részére hozták létre. Az önálló, magyar nyelvű, felsőoktatási intézményeket a romániai kommunista diktatúra 1962-ben megszüntette és kétnyelvű oktatási rendszert vezetett be. Azóta azonban a felsőoktatásban lehetőséget kapó magyar diákok részaránya rohamosan csökken. A válságot tovább mélyítette az, hogy az 1/2011 sz. oktatási törvény ugyan még a három, román és magyar nyelvű, multikulturális egyetem között sorolja fel a MOGYE-t (mellette a kolozsvári Babes-Bólyai Egyetemet és a marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemet említi meg), de az egyetem román többségű vezetõsége nem hajlandó a törvény betartására.

Az úgynevezett multikulturális egyetemeken a kisebbségek nyelvén „önálló struktúrát” kellett volna létrehozni, az oktatás hivatalosan deklarált nyelve a román és a magyar nyelv lenne. Az egyetem szenátusának, magyar oktatók által bojkottált, merev ellenállása a magyar közösség már többszörösen és egyoldalúan megcsonkított, felsőoktatási jogainak véglegesen megsemmisítését célozzák. Ezek az intézkedések most is nélkülözik a tárgyilagos párbeszédet, a Romániában élő, államalapító nemzetek egyenlő jogán alapuló, arányos, államilag finanszírozott felsőoktatási jog elismerését.

A magyar anyanyelvű közösség újabb jogfosztását nem nézhetjük tétlenül, ezért a Romániában kialakult helyzetet a nemzetközi közösség elé tárjuk. Miután a felsőoktatás kérdésében a nemzeti közösségünk érdekeit figyelmen kívül hagyó, visszafordíthatatlan döntések várhatóak, a tárgyalásos megoldásra várakozás céltalanná és hiteltelenné vált sikerében!
Ezért követeljük:

1.A romániai magyar nemzeti közösség önálló, magyar anyanyelvű felsőoktatási intézményeinek visszaállítását, a létszámarányos, állami finanszírozás hosszú-távú garanciáját jelentő, a román parlament által megszavazott, végrehajtható törvények formájában.

2. Az erdélyi, ezen belül a székelyföldi magyar közösségre, mint magyar nemzeti kisebbségre gyakorolt, egyre növekvő mértékű jogfosztás és a többségi nemzet intézményei által, szünet nélkül, bármely eszközzel folytatott, asszimilációs nyomás beszüntetését, az anyanyelvű felsőoktatás területén is.

3. Románia – nemzetközi kötelezettség-vállalásához híven - tartsa tiszteletben az Európa Tanács 1201-es ajánlásában foglalt előírásokat, különös tekintettel annak 3. Fejezete, 8. Cikkelyében foglaltakra.

Elfogadva, Budapesten, 2012. május 14-én. a Székelyföldért Társaság Közhasznú Egyesület rendes Közgyűlésén.
Incze Árpád,
elnök

Válasz

Máté Domokos üzente 11 éve

SZÉKELYFÖLDÉRT TÁRSASÁG KÖZHASZNÚ EGYESÜLET
(Székhely: 1163 Budapest, Pósa Lajos utca 40.)

Határozat az uniós polgári kezdeményezés ügyében.

Az egyesület 2012. évi, első, rendes Közgyűlése állást foglalt az uniós polgári kezdeményezés ügyében. A kezdeményezést kiemelten fontosnak tekintjük, mert a jelenlegi, európai kisebbségvédelmi egyezmények nem terjednek ki a szülőföldjükön élő, őshonos népcsoportok helyzetének rendezésére. Állásfoglalásunkat az alábbiakban foglaljuk össze:

1. A legnagyobb, külhoni, magyar entitás, a Székelyföld autonómia-követelésében eljárásra jogosult, hiteles közjogi szervezetnek, a Székely Nemzeti Tanácsot tekintjük, ezért az uniós állampolgári kezdeményezés ügyében csak olyan javaslatot támogatunk, amellyel az Székely Nemzeti Tanács is egyetért.

2. Egyetértünk azzal, hogy az uniós polgári kezdeményezés célja egy olyan uniós szintű jogszabály elfogadtatása, amely a nemzeti, nyelvi és kulturális sajátosságokat őrző, európai régiókat megvédi a hátrányos megkülönböztetéstől és biztosítja azok hosszú-távú fennmaradását, gazdasági fejlődését.

3. Kiemelten fontosnak tekintjük, hogy az Európai Bizottság elé terjesztendő kezdeményezés célja minden tekintetben pontosan körülhatárolja a jogszabálytól elvárt követelményeket, amely az Európában egy-egy ország határain belül, kisebbségben élő népek által lakott, nemzeti régiókra egyaránt érvényesíthető legyen.

4. A tárgyban a Székely Nemzeti Tanács 2012. április 23-án kelt, az Európai Unióban élő, szülőföldjükön őshonos népek által lakott nemzeti régiók – köztük a székelyföldi magyarok – jogaira vonatkozó, uniós szintű szabályozásra vonatkozó aláírásgyűjtés kezdeményezésével egyetértve, azt önkéntes munkával is, támogatjuk.

5. Az Európai Parlament és a Tanács 211/2011/EU számú, 2011. február 16.-án elfogadott, 2012.április 1-től hatályos, az uniós polgári kezdeményezésre vonatkozó Rendeletének előírásai szerint annak napirendre tűzéséhez, az Unió legalább hét tagállamából, legalább egymillió aláírás összegyűjtése szükséges.
A kezdeményezés sikere érdekében arra buzdítunk minden, a székely nép és Európában más, kisebbségben élő őshonos népek iránt elkötelezett személyt és szervezetet, hogy önkéntes munkájával járuljon hozzá az egymillió aláírás összegyűjtéséhez. Erre vonatkozó további részle-tek találhatók a Székely Nemzeti Tanács következő internetes oldalán: www.nationalregions.eu.

6. Felkérünk minden, a külhoni magyarság szülőföldjén történő boldogulásáért elkötelezett, magyar érdekvédelmi és civil szervezetet, politikai pártot, hogy sorakozzanak fel a Székely Nemzeti Tanács által 2008. óta következetesen képviselt és szorgalmazott, szakmai alapossággal kidolgozott kezdeményezés mögé.

7. Valljuk, hogy minden olyan, párhuzamos akció, amely az SZNT által kidolgozott és már elindí-tott kezdeményezést keresztezné, s így a székely autonómia ügyének kárt okozhatna, félrevezető és megtévesztésre alkalmas lehet.

Felkérjük a magyar és nemzetközi szervezeteket, hogy a fenti ajánlásunk szellemében járjanak el!

Budapest, 2012. május. 14
Incze Árpád,
elnök

Direct Democracy and the EU Citizens’ Initiative
www.nationalregions.eu
EU legal act for protecting national regions!

Válasz

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu