[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

mert nem értettem én a szép szavakkal,hogyan rugdaltalak...jó éjt

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

MARIKA NÉNINEK ÍRTAM!!!
NEM CSAK TE BÁNTOTTÁL MEG!!!
A KEDVES BARÁTNŐD AZZAL-AKI ÉHEZIK NEM ELHÍZOTT!!!!
MOST MEG LE IS TILTOTTÁL!!!

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Ebben a mondatban pl. -ul,hol van a BÁNTÁSOM ??????

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Nem vigasztalom ? A nevem is azért az ami most mert KI KELL RÁNGATNI ŐT AZ ÖRDÖKIKÖRBŐL!!!!!!Két féle ember van : egy aki bántja,egy aki sajnálja!De senki igazából nem tud segíteni neki!Mindenki hagyja az ördöki körben őt ! Marika néni megoldaná és a legnagyszerűbb cselekedetet kínálja fel amit csak lehet ....Ágika miért NEM KAPASZKODIK BELÉ??????
Mint pl.: te a sok emberből az ,hogy mindig elolvasod és "SAJNÁLOD" nem megoldás !!!!!!!!Ha csak továbbra is simogatjuk,nem látod,hogy soha többé nem fog felállni ?????????

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve


„Miért van, az hogy közel érzel valakit magadhoz és mégis eltávolítod. Miért van az hogy nem kell ha van, de megdhalsz nélküle és ott él benned mindig a vágy nagyon mélyen érte,de tudod hogy nem helyes és más a fontos másra kell koncentrálnod és ez az érzés ritkán tör elő,de akkor feltépi a sebeket,és nem tudod miért van ilyen hatással rád vagy hogy milyen következménye lesz, nem akarsz engedni de vannak gyenge pillanatok amikor bizony a szíved megszakad…”

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

´Akit igazán szeretsz, az hiányzik. Megbocsájtod, ha hibázik. Elnézed, ha olykor bánt, és hazudik neked. Ha mindezt elviseled, igazán szereted.´

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Beszédünk legyen kedves a léleknek és gyógyulás a testnek! Ez úgy valósulhat meg, ha
szavaink szeretetet, kedvességet, reményt közvetítenek. Persze magunktól erre nem vagyunk képesek!
Isten Szent Szelleme vezet rá a helyes ösvényre. Ha Krisztus lelkülete van bennünk, akkor
irgalmasság és kedvesség szól általunk az emberekhez. Gépiessé vált világunk megtépázott embere
ki van éhezve a jó szóra, sajog a lelkük, halálfélelmük van és nem tudják,hogy hová vezet
útjuk. Nagyobb szükségük van a Krisztus szeretetét továbbadni tudó szóra, mint egy falat kenyérre.
A beszédben élet és halál van- attól függ, ki beszél általunk. Imádkozzunk, hogy lehessünk
mindig Jézus Krisztus szócsöve, mert a kedves és gyógyító beszéd attól válik igazán
kedvessé és gyógyítóvá a sebzett lélek számára, ha nem mi mondjuk már, hanem Isten
beszél általunk. A Krisztus beszéde lakjék bennünk gazdagon, hogy tovább tudjuk ezt a
gazdagságot adni a szeretetre éhező világnak.ÁMEN!

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

Mindketten le vagyunk százalékolva,inzulinosok vagyunk férjem napi 5-inzulin beadással én napi 4-szeri beadással,magas vérnyomás,colitis ulcerosa,porckorong sérv,depresszió,személyiségzavar,hólyag sérvem is van,Januárban fognak műteni vele,mivel nem tudom tartani csak 15-percig tartani a vizeletem!Férjemnél májkárosodást(Nem alkoholizál,és én sem!),vese károsodást,epekövet találtak.
Természetesen inkotencia betétet sem kapok!

EZT OLYAN NEHÉZ MEGÉRTENI???????????????????????

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

MAGDIKÁM,KÖNNYEBB MEGALÁZNI,BELÉM RÚGNI,KIBORÍTANI,MINT SEGÍTENI!!!!

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

KEDVES GABI! MIÉRT NEM VIGASZTALOD AZ ÁGIT?
AKI ÉPIT, BUZDIT, VIGASZTAL AZ SZERET. AZ ISTENTŐL JÖN.

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Megyek suliba,puszillak!Szeretném a könnyeidet letörölni...én nem kapom vissza egyenlőre a gyerekeimet...te...ugye átölelheted őket az ünnepekben ?????

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Mi emberek ha nem értünk valamit rögtön vádolunk,de mint láthatü te is !Szépen kérlek z alatti blogodat töröldd! Te légy a moderátorom és zanízsuk együtt embertársainkat!Szeretlek!S azért az a nevem ami : hogy teveled és én velem valami Isteni dolog kezdődhessen ! pussz

Válasz

[Törölt felhasználó] üzente 14 éve

Sajnos jogosak e dolgok .....nagyon sajnálom,de,hogy nem dolgozhatsz????Csak ne lenne munkanélküliség !!!!

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve


Mindennapjainkban gyakran használjuk azt a kifejezést, hogy "leesett a cukrom". Az alacsony vércukorszint a szervezetben reakciók egész láncát indítja be. A fejfájás, szédelgés, a koncentrációképesség romlásának jelei mind utalhat az alacsony vércukorszintre.

A hypoglikémián a vércukorszint kórosan alacsony voltát értjük. A normális éhgyomri vércukorszint 3,3-6,0 mmol/l között van. Ha a vércukorszint ennél az értéknél kevesebb, a szervezetben azonnal beindulnak az elhárító mechanizmusok, hiszen az agy egyetlen tápanyagforrása a cukor.

Az inzulin elválasztás gátlódik, megkezdődik a máj szénhidrátraktáraiból a cukor felszabadítása. Az izmok cukorfelvétele csökken, és megindul a zsírbontás.


A szervezetünk mintegy vészreakcióként figyelmeztető jelek sorozatát indítja el, hogy tudjunk tenni a kórosan lecsökkent cukorszint ellen. Kínzó éhségérzés lép fel, szívdobogás, izzadás, remegés kíséretében. Idegessé és ingerlékennyé válunk. Ha hosszabb ideig nem jutunk táplálékhoz, a panaszok súlyosbodhatnak.

Fejfájás, szédelgés, koncentrálóképesség romlása, majd zavartság lép fel. Igen súlyos állapotban akár görcsök vagy kóma is bekövetkezhet. A súlyos betegség kiváltotta hypoglikémia egyéb kísérő tünetekkel is jár, s ezek összevetése fogja az orvost a helyes diagnózis felé irányítani.

Meg kell különböztetni az egészséges emberekben bekövetkező hypoglikémiát és a cukorbetegek hasonló állapotát. Utóbbiakban ugyanis mind a kialakulás, mind a lefolyás más lehet.
Alacsony vércukorszint a cukorbetegeknél

1. típusú cukorbetegek esetében kórosan alacsony vércukorszintet idézhet elő az inzulin túladagolása, ha például a beteg beadta a szokásos mennyiséget, de nem evett megfelelő mennyiségű ételt, vagy evett ugyan, de intenzív testmozgás miatt ez az inzulinmennyiség túlzottnak bizonyul. Az alkohol szintén vércukoresést válthat ki cukorbetegeknél.
Az inzulin
Az inzulin a hasnyálmirigyből származik, ami közvetlenül a gyomor mögött elhelyezkedő, emésztőnedvet és hormonokat egyaránt termelő mirigy. A vérben keringő inzulin úgy viselkedik, mint egy kulcs, ami kinyitja azokat a mikroszkopikus kapukat, amelyeken a glükóz bejut a sejtekbe. Ebből következik, hogy az inzulin csökkenti a szőlőcukor szintjét a vérben. Ahogy a vércukorszint csökken, az inzulin felszabadulása is csökken a hasnyálmirigyből.

A betegek szerencsés esetben megérzik a hypoglikémiát, és be tudnak kapni néhány szőlőcukor tablettát, de van sajnos olyan eset is, amikor minden előzetes figyelmeztető jel nélkül a beteg eszméletét veszti. Mivel a cukorbetegek mindig magukkal hordják a sürgősségi glukagon injekciójukat, a kiképzett hozzátartozó ezt beadhatja.

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

A stressz közvetlenül is befolyásolja a testsúly alakulását: tartós stresszhelyzet hatására a szervezet zsírt raktároz, így teljes mértékben megakadályozva a fogyást.
Annak, hogy manapság minden harmadik ember súlyproblémákkal küzd, sokkal komolyabb okai is lehetnek, mint a mozgásszegény életmód, illetve a helytelen táplálkozás. A dietetikusok és az étkezési rendellenességekkel foglalkozó szakértők szerint a túlsúly és az elhízás kialakulása szoros összefüggésben áll századunk rohanó életstílusával, a stresszel, illetve a különféle lelki problémákkal.Bár az elhízás hátterében lehetnek betegségek is, a túlsúly leggyakoribb okozója a helytelen életmód. Az ok egyszerű: testsúlyfelvételt okoz, ha a kalória-bevitel tartósan meghaladja a fizikai aktivitással leadott kalóriát. A kalóriatöbblet következménye mégis egyénenként más és más, ebben pedig a következők játszhatnak közre.

1. Kétségtelen, hogy vannak családok, ahol a családtagok láthatóan elhízottabbak az átlagnál, ami genetikai tényezőkre enged következtetni. Mégis jelentősebb a szociális öröklődés szerepe: az egyes családtagok táplálkozási és életviteli szokásai rendszerint hasonlóak. A genetikai és szociális öröklődés különválasztása bonyolult feladat. Az ikerkutatások eredményei valódi genetikai okokra is szolgáltattak bizonyítékot.

2. Környezeti tényezők: Nem csak a családi, a munkahelyi, társasági körülmények is nagymértékben befolyásolják, hogy az ember mit és mennyit iszik, illetve eszik. Egyes társadalmakban, szubkultúrákban - ma már többnyire csak fejlődő országokban - a kövérség státusz szimbólum, a nők kövérségét pedig a nőiesség, az anyaságra való alkalmasság jeleként kívánatosnak tartják.

Magyarországon "veszélyes környezetnek" számít a vidék. A falusi lakosság körében lényegesen jelentősebb a kalória-bevitel, igaz a rendszeres fizikai munka is megszokottabb. Jól megfigyelhető a világ bármely pontján, hogy a sokáig éhezett népek gyorsan elhíznak, ha jó életkörülmények közé kerülnek. Így például az afrikai származású amerikai asszonyok fele (!) elhízott. Hasonló jelenség tapasztalható a hazai roma lakosság körében is. A jelenség egyik lehetséges magyarázata a genetikailag is meghatározott "luxuskonzumpció" (az aktuálisan szükségesnél több élelem fogyasztása nem jár súlytöbblettel) élettani jelensége. A jól működő luxuskonzumpciós élettani mechanizmussal bíró egyének több kalóriabevitelre fokozottabb alapanyagcserével válaszolnak, így a többletkalória nem jár következményekkel. A sokáig éhezett népcsoportok körében a luxuskonzumpció hiánya az éhezés túlélésének egyik előfeltétele volt, azaz a bevitt kalóriafölösleget elraktározható formába alakították át. Jólétbe kerülve viszont a luxuskonzumpció hiánya elhízásra hajlamosít.

3. Pszichés tényezők: Sokan rosszkedvüket, netán kóros hangulatváltozásaikat "kezelik" evéssel. Bánatukat, unalmukat vagy éppen indulataikat főként édességek fogyasztásával próbálják megszüntetni. Mások kövérségük miatt kialakult önértékelési zavarukat gyógyítják lakomákkal, és ezzel bezárják az ördögi kört.

A kövérségre sokan úgy tekintenek, mint az akaratgyengeség, jellembéli fogyatékosság jelére. Ezzel ellentétben a kövérség krónikus betegség és nem önként választott életmód.

4. Az elhízást gyakran szervi rendellenességek okozzák. Az alábbi betegségek jellemző kísérő tünete lehet kisebb-nagyobb túlsúly:
* Metabolikus-X szindróma
* Policisztás ovárium szindróma
* Cushing-szindróma
* Inzulint termelő daganat (inzulinóma)
* Pajzsmirigy elégtelenség
* Prader-Willy-szindróma (nemi szervek fejletlenségével járó rendellenesség)
* Laurence-Moon-Bardet-Biedl-szindróma (nemi szervek fejletlenségével járó rendellenesség)
* Központi idegrendszeri betegségek: bulímia, agyvelőgyulladás, harmadik agykamrát érintő daganatok, a hipofízis hormonálisan inaktív daganata, a hipotalamusz szervi betegségei (gyulladás, daganat, érbetegség), hipotalamusz közeli kóros.


A központi idegrendszer szervi rendellenességei közül ki kell emelni a hipotalamusz betegségeit. A hipotalamusz vegetatív idegrendszeri központ, az összes belső szerv és a teljes hormonális rendszer központi irányító szerve. Felelős az éhségérzésért, jóllakottságért, nemi késztetésért, a szervezet hőháztartásáért, egyszóval minden akaratunktól független életfunkció szabályozásáért. Működési zavarát bármilyen szervi betegség, agylágyulás, vérzés, daganat, gyulladás, sérülés (például agyalapi törés) kiválthatja. Szervi okokkal nem magyarázható, rendkívül összetett, olykor bizarr tünetekkel járó működési rendellenességét dienkefalózisnak (nevezzük, melynek kapcsán extrém elhízás és extrém lesoványodás is előfordulhat.

Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

Szociális étkeztetés

Kik jogosultak a szociális étkeztetésre?
A szociális étkeztetés formái
Az étkeztetés módja
Milyen módon lehet szociális étkeztetést igényelni?
Mennyi a szociális étkeztetés térítési díja?

A szociális étkeztetés a személyes gondoskodás körébe tartozó olyan szociális alapszolgáltatási forma, melynek keretében a szociálisan rászorultak részére főétkezésként legalább napi egyszeri meleg ételt biztosítanak. A szociális étkeztetés biztosítása az állam és az önkormányzatok feladatkörébe tartozik. Ha az étkezésben részesülő személy egészségi állapota indokolja, akkor részére a szociális étkeztetés keretében, a háziorvos javaslatára - a népkonyhák kivételével - a diétás étkeztetést is biztosítani kell.

A szociális étkeztetés körében a települési önkormányzatnak arról is gondoskodnia kell, hogy az ott élő fogyatékosok, pszichiátriai betegek, hajléktalanok vagy szenvedélybetegek részére is biztosítsa a lehetőséget az étkeztetésre, illetve segítséget nyújtson a saját lakóhelyükön történő étkezés igénybe vételére.

Kik jogosultak a szociális étkeztetésre?

Azok a szociálisan rászorult személyek jogosultak étkeztetésre,

1. akik koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük vagy hajléktalanságuk miatt saját maguk, illetve maguk és ellátottjaik részére,
2. tartósan vagy átmeneti jelleggel
3. a legalább napi egyszeri meleg étkezést nem tudják biztosítani.

A szociális étkeztetés formái

A szociális étkeztetés biztosítása történhet például

1. szociális konyhán;
2. egyéb főzőhelyen; és
3. népkonyhán.

A szociális konyhán az étel előállítását, vagy melegítését és kiszolgálását biztosítják. A szociális konyhákon a napi egyszeri főétkezéseken kívül további étkezésekre is lehetőség nyílik.

A szociális konyha működhet

1. e célra létrehozott önálló konyhán (főzőhelyen);
2. iskolai, óvodai, munkahelyi, és szociális étkezőhelyeken.

Ezen felül szociális konyhai ellátásnak minősül az is, ha étkezési utalvány ellenében, vendéglátó-ipari egységben vagy egyéb intézményben nyújtják az ellátást.

Ahol az étkeztetés szociális konyhán nem biztosítható, ott a rászorultak ellátásáról egyéb főzőhely keretében gondoskodnak. Egyéb főzőhelynek minősül például az is, amikor ezért az ételt házhoz szállítják.

A népkonyhákon alkalmi jelleggel és helyben fogyasztással lehet étkezni. Ez az étkeztetési forma legalább napi egyszeri egy tál meleg ételt biztosít mindazon szociálisan rászoruló részére, akik más étkeztetési formát nem vesznek igénybe.

A népkonyhákat elsősorban azokon a településeken hozzák létre, ahol az étkeztetésre rászorulók életformája miatt (például a hajléktalanok magas száma miatt) elsősorban alkalmi étkeztetésre van igény.

A 600 lakosnál kisebb lélekszámú településeken működtetett falugondnoki, illetve a 70 és 400 közötti lakosságszámú külterületi vagy egyéb belterületi lakott helyen létrehozott tanyagondnoki szolgálat - az önkormányzat rendeletében meghatározott módon - közreműködhet az étkeztetés biztosításában.

Az étkeztetés módja

Az étkeztetést minden esetben a településen élő lakosság szükségleteinek megfelelő módon kell megszervezni, így az történhet:

1. az étel kiszolgálásával egyidejűleg helyben fogyasztással;
2. az étel elvitelének lehetővé tételével; és
3. az étel lakásra szállításával.

Az étkezés helyben fogyasztása esetén biztosítani kell

1. a kézmosási lehetőséget,
2. a nemenként elkülönített illemhelyet, és
3. az evőeszközöket és étkészletet is.

Amennyiben helyben megoldható és igény van rá, biztosítani kell a munkaszüneti és pihenőnapon történő étkeztetés feltételeit is.

Milyen módon lehet szociális étkeztetést igényelni?

Az igénybevétel módját és feltételeit az önkormányzat rendeletben állapítja meg, ezért erről mindig az adott település önkormányzatánál (polgármesteri hivatalánál), illetve szociális intézményeinél (például családsegítő szolgálatnál) lehet érdeklődni. A "szociális rászorultság" ebben az esetben nem az alacsony jövedelemmel rendelkező személyekre értendő, éppen ezért a jogszabály kimondja, hogy az önkormányzat rendeletében a szociális étkeztetésre való jogosultság feltételeként jövedelmi helyzetet nem határozhat meg. (Például nem rendelkezhet az önkormányzat úgy, hogy csak az részesülhet ebben a szolgáltatásban, akinek jövedelme nem haladja meg a legkisebb öregségi nyugdíj összegét)

Az ellátás igénybevétele önkéntes, az igénylő, illetve törvényes képviselője kérelmére, indítványára történik.

Mielőtt az ellátást igényelnék, a lakóhely szerinti jegyzőnél kezdeményezni kell a jövedelem-vizsgálatot annak érdekében, hogy megállapítható legyen az étkezésért fizetendő térítési díj.

A térítési díj alapjául az étkezést igénylő személy családjában az egy főre jutó jövedelem szolgál. Ebben az esetben családtagoknak minősül az igénylővel egy lakásban élő házastárs, élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér.

Miután a jegyző elvégezte a jövedelemszámítást, arról igazolást állít ki. Ezzel lehet felkeresni az önkormányzat rendeletében meghatározott helyet, ahol az étkezést igényelni lehet.

Mennyi a szociális étkeztetés térítési díja?

A szociális étkeztetés térítésmentesen, azaz ingyenesen vehető igénybe akkor, ha a jogosult jövedelemmel nem rendelkezik.

Ezen kívül a népkonyhán történő étkeztetés minden esetben ingyenes.

Egyéb esetekben a szociális étkeztetésért is térítési díjat kell fizetni. Az étkeztetés térítési díjának alapja a nyersanyagköltségek, valamint az étkeztetéssel kapcsolatban felmerült költségek egy ellátottra jutó napi összege. Az étkeztetésért fizetendő térítési díj általános forgalmi adóval növelt összege azonban nem haladhatja meg az ellátást igénybe vevő személy rendszeres havi jövedelmének 30%-át.

Amennyiben az önkormányzat más módon nem szabályozza a térítési díj fizetését, azt havonta utólag kell megfizetni. Ha az étkeztetésre jogosult személy valamely napokon nem kívánja igénybe venni a szolgáltatást, akkor azt legalább két nappal korábban írásban be kell jelentenie az ellátást biztosító intézmény vezetőjénél. Ennek elmulasztása esetén csak a harmadik igénybe nem vett naptól kezdődően mentesül a térítési díj fizetése alól.





Válasz

Schlichter Ágnes üzente 14 éve

AZ ELHÍZÁSRÓL BŐVEBBEN OLVASHATNA A HÖLGY!!!!!

NEM VÁLOGATUNK!!!!!

MINDEN MEGYÉBEN MÁSOK A JOGSZABÁLYOK!!!!

DIÉTÁS EBÉD AMI KELLENE A DIABÉTESZ BETARTÁSÁHOZ NAPI 390-ft/FŐ!!!!!!!

Válasz